22 Înlocuirea rulmentului roților, rulmenților cu bile

Dar, dacă nu aveți ceva netratat, nu iese, întotdeauna vă ajută! xD


astfel încât fotografiile sunt luate din Ilya-34. Apropo, dacă cineva are un fir care se află în jurul bordului pentru cel de-al 4-lea iPhone, îl voi schimba cu plăcere pentru nishtachki, pivasik, ciocolată etc., bine, sau voi cumpăra pentru o sumă sănătoasă.






În avans au fost cumpărate:
1. Rulmenți cu bile "555" - 2 buc. (1360 rub)
2. Rulmentul roată "NTN" - 1 buc. (9,95 USD)

La sosirea în garaj a început să se dezasambleze. Procedura este standard: tot ceea ce vedem este deșurubat)))
Pentru a schimba mingea, trebuie să eliminați pârghia, țineți-l pe cele trei șuruburi (două - Hob, o - clip mingea în Ciolan), ridicați roata (pentru comoditate, cel mai bun curs pentru a elimina), deșurubați șurubul bucșei din față, apoi înapoi, apoi învârtite în jos și scoate bolț de prindere bila. Introduceți o șurubelniță în fanta pentru a da drumul o minge de biți și de fixare a ieșit fără nici o problemă, atunci de din nou un fel de mamă, să ia procedura rychag.Dannuyu trebuie urmată, iar al doilea braț. Le punem deoparte.


Apoi, trebuie să scoateți articulația rotativă (aceasta este deja pentru înlocuirea rulmenților):
1. Scoatem o roată, un suport de frână, fixarea unui suport de frână,


un disc de frână și vedem înainte de noi o imagine:


2. Scoateți știftul, deșurubați piulița






3. Deșurubați o piuliță de fixare a manetei de direcție, scoatem (la mine a fost îndepărtat stripperul, dar este posibil să atingeți cu precizie)


4. Cercetați și scoateți șurubul de montare a mingii (am făcut-o mai devreme, când scoateți maneta)


5. După aceea deșurubați șurubul de montare a senzorului ABS și încercați să îl scoateți! Dar spun imediat, nu este ușor, senzorul este plastic și este foarte puternic! Un litru de WD-40 nu ajută. Am rupt în jos un pic, dar întreaga sârmă, astfel încât senzorul uf uf uf rabotaet.Est un sfat despre cum să-l tragă afară, dar, de asemenea, necesită îngrijire specială: în general, șuruburi deșurubează de fixare a unui pumn rotativ la un suport


îndepărtați-l cu grijă. Spune în cazul în care puteți dezactiva senzorul și trageți-l deja pe masă, dar eu terminale nu se găsesc, prin urmare: îndepărtați cu atenție fuzeta, desface-l de cealaltă parte să fie senzori ABS vizibile, luați nimic că în negociere nu este mai SENSOR SI NU TRIMITERE ÎNTREGIRE ȘI SPUNEȚI ÎN SIGURANȚĂ, REȚINȚI CĂ SENZORUL STAND ORDINUL 7 000 РУБ. GĂSIȚI ACEST INFORMAȚII VĂ VĂ RUGĂM MAI MULȚIM CONT xD După ce ați fost târât - vezi următoarea fotografie


6. Scoateți butucul (vezi figura precedentă)
7. Scoateți inelul de fixare


8. Scoatem un suport al rulmentului dintr-o naos (este îndepărtat prin prinderea într-un viciu și două suporturi)
Acesta este de fapt totul, punem pumnii și pumnul pivotant în portbagaj, mergem la serviciu, unde suntem cu toții îngrijorați de această afacere.
La întoarcere, colectăm totul în ordine inversă și ne bucurăm de liniște în cabină la viteză (un rulment nou pe roți) și liniște pe șezlonguri (o nouă minge).
Asta este! Oficialii spun că este încă rău pentru standuri, dar se pare că se descurcă bine, așa că vom continua cu asta pentru moment) Cred că va fi mai interesant mai târziu)
Toată lumea!
Abonați-vă la instagrame: evgen_glazurin
Căutați-mă în contact: Evgeniy Glazurin







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: