12 Antena

Fixați firul pe pinul antenei.

Găsirea unei căi.
Gândire cum să-și petreacă firul de la antena la radio, am dat peste o notă de faptul că există un nou pachet audio în Kalina. Și, spun ei, țineți pe cablul de la spațiul de sub torpedou, și apoi o intrare râvnit pentru antena ... Pentru a sărbători (în torpila nu a trebuit să urce) să caute o audiopreparation scape de un anumit conector pentru antena. A scos tot ce poate fi scos în spațiu sub un bordel! A ucis o oră. Nu face nimic. Impasul.






...
A decis să meargă pe cealaltă parte. (Sau poate nu este nimic de căutat?) A scos radioul. Și a ghicit bine! Intrarea antenei este gratuită. Privind în interiorul torpilei prin golul care se formează - nimic.
...
El a răsucite torpedoul, pentru a găsi intrarea râvnită a antenei - nimic! În acest moment, căutarea a decis să oprească și să extindă cablul antenei la radio în sine.

Instrumentul.
1. șurubelniță Phillips;
2. riglă (pentru îndepărtarea atentă a pieselor din plastic);
3. cleme și bandă izolatoare (sau numai bandă izolatoare);
4. Brate drepte;
5. o cantitate mică de timp și răbdare.

Ordinea de instalare.
Pentru a conduce firul de antenă a decis cel mai popular mod: acoperișul - rack-ul drept - spațiul din spatele torpedo - aparatul de înregistrare radio.
1. Dezasamblarea. A scos lumina luminii, a deconectat energia de la becuri.







2. Am scos capacul de pe acoperiș. A apărut o gaură - o vedere a cerului.

3. Deșurubați vizorul pasagerului astfel încât tapițeria să se detașeze ușor de acoperiș.
4. A scos tapițeria postului drept.
5. A scos capacul peste torpedou.
6. A scos capacul torpedoului și a deșurubat carcasa torpedoului.
7. Am dat jos radioul.
8. Realizarea conductorului. Atașat antena la acoperiș, a aruncat un fir (între ele a făcut un strat de benzi de cauciuc, astfel încât partea de tăiere nu a deteriora corpul).

9. Îndoiți ușor capacul de pe acoperiș, conduceți cablul spre postul drept.
10. Am fixat banda electrică de pe suportul drept și l-am aruncat în spațiul de sub torpedo - între stâlpul drept și postul drept.

11. A efectuat firul rămas la radio, de-a lungul părții excesive bine fixată cu cleme.

12. Verificarea funcționalității - totul funcționează în mod regulat.
13. Adunarea. În ordinea inversă, totul a fost perfect asamblat.

Rezultatul
- Totul a durat aproximativ o oră (cu excepția căutării pentru cursuri audio nepotrivite);
- instalarea este destul de simplă;
- recepție FM diapazon slab, orașul în care semnalul este pierdut, dar pe pista din suburbii (eu nu înțeleg acest incident) (20-30 km) prinde bine;
- o recepție slabă a semnalului la amplificator, se pare că va fi necesar să fii confuz;
- antena nu este regulată, adică nu se potrivește cu conectorul corpului.

Asta e tot! Mult noroc pe drumuri!

După o anumită perioadă de utilizare, voi lăsa o înregistrare despre acest produs.
- calitatea comunicării este mai slabă decât cea a stocului;
- la o viteză de 40 km / h există un zgomot străin, care trasează persistent în cap, tk. sursa este aproape de cea din urmă;
- M-am rupt ca un gheață atunci când am decis să-l ating - fie degetele mele sunt grele, fie produsul este slab (eu sunt înclinat spre acesta din urmă);
- știftul antenei nu se îndoaie sau se răsucește, deci dacă acoperișul este transportat ceva voluminos - scoateți antena (IMHO complet nebunie).







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: