10 pisici persane și un pensionar călătoresc în Japonia pentru a salva pisicile - canalul ntd

De două ori pe an, pensionarul japonez Masahiko Suga pune zece pisici persane într-un microbuz și călătorește în întreaga țară. Dar pentru el o asemenea călătorie nu este o odihnă, ci o misiune întreagă. Omul speră că oamenii vor iubi pisicile, iar animalele fără adăpost vor fi mai puțin.







Se oprește în diferite orașe. El plantează tovarăși pufos într-un cărucior de copii și se plimba pe străzile aglomerate. O vedere neobișnuită provoacă zâmbete pe fețele trecătorilor.

[Rezident al orașului Tokyo]:
"Cred că oamenii ar dori să aibă o pisică dacă l-au văzut personal. Privind la pisici, simțiți cât de plăcute sunt. Nu este comparabil cu fotografiile. "

Masahiko visează să vadă ziua în care japonezii vor începe nu numai pisicile, ci și animalele fără adăpost de pe străzi. În Japonia sunt prinși și, după un timp, l-au adormit. Deci, în fiecare an, zeci de mii de animale mor.

[Masahiko Suga, proprietar al pisicilor]:
"Știu că în timpul vieții mele, este puțin probabil ca animalele să se oprească complet din somn și că țara noastră este puțin probabil să devină un paradis pentru pisici. Dar fac toate astea, sperând să schimbe viața pisicilor puțin mai bine. "

Dar Masahiko face același lucru și pentru pisicile din toată Japonia. Misiunea pe care a dedicat-o în ultimii 17 ani.

Vezi și:

10 pisici persane și un pensionar merg în Japonia pentru a salva pisicile - canalul ntd

10 pisici persane și un pensionar călătoresc în Japonia pentru a salva pisicile - canalul ntd






10 pisici persane și un pensionar merg în Japonia pentru a salva pisicile - canalul ntd

10 pisici persane și un pensionar călătoresc în Japonia pentru a salva pisicile - canalul ntd

10 pisici persane și un pensionar călătoresc în Japonia pentru a salva pisicile - canalul ntd

10 pisici persane și un pensionar călătoresc în Japonia pentru a salva pisicile - canalul ntd

10 pisici persane și un pensionar merg în Japonia pentru a salva pisicile - canalul ntd

10 pisici persane și un pensionar călătoresc în Japonia pentru a salva pisicile - canalul ntd

(Încă nu există rating)

10 pisici persane și un pensionar merg în Japonia pentru a salva pisicile - canalul ntd

10 pisici persane și un pensionar merg în Japonia pentru a salva pisicile - canalul ntd







Trimiteți-le prietenilor: