10 Motive pentru care obiectivele nu se realizează 2

Ie te consideri PERFECT, făcând o observație pentru respectata Anne Fedyanovich, care a subliniat în mod corect formularea clară a subiectului tematic?
Cred că ar fi aruncat cu bucurie o piatră la Isus :-)







Scuză-mă, Denis, ai spus-o greșit - mi-a plăcut. De fapt, nu sunt de acord cu tine, ci cu Alexander Kosorotov. Un vis poate deveni un scop dacă este tradus dintr-un vis într-un scop clar. Pur și simplu la început (visul roz) poate părea ireală, dar treptat, persoana este convinsă că visul este realizabil, iar realizarea acestuia (când obiectivul este stabilit) este foarte posibil.

Cred că pentru a atinge un vis, obiectivele trebuie să fie atinse și realizate, obiectivele și problemele sunt rezolvate pentru a atinge obiectivele.

"Pentru ce, fără frică de păcat" Studiați esența atunci când vorbiți cu un tadjik fiind un rus. În articol primul paragraf este preluat din tavan, și nu se încadrează în conceptul de experiență și situatsiya.Reshenie alineatul 1 (prezent) într-un mod pozitiv, exclude complet alte elemente sau de a rezolva toate problemele care împiedică realizarea scopurilor, vise, dorințe și prochego.Ili și infiltrezi în ortografie? Suntem la lecția rusă sau încă mai vorbim despre viață? Dintre noi, vă voi spune un secret teribil și nu sunt ruși și nici măcar tadjici. Vrei să-ți speli nasul în greșeli?

Dragă Boris! Voi răspunde în ordine. Desigur, oricare dintre gândurile și afirmațiile noastre poate fi rafinată și completată. Unele dintre aceste îmbunătățiri sunt necesare, altele sunt capabile să speculeze, să ajungă la partea de jos a rezultatului dorit. Nu sunt de acord cu afirmația dvs. că "în articol, primul element este luat din plafon și experiența și situația nu se încadrează în concept". De asemenea, nu împărtășesc următorul postulat că, să zicem, „Decizia de alineatul 1 (prezent) într-un mod pozitiv, exclude complet alte elemente sau de a rezolva toate problemele care împiedică atingerea scopurilor, vise, dorințe, și alte lucruri.“
Cred că atunci când numiți primul motiv (obiectivele nu sunt stabilite), Dmitri spune că dintre cele mai multe dorințe (pe care fiecare persoană le are multe), cele mai importante sau cele mai importante nu sunt evidențiate. O persoană își sortează dorințele, îi jugglează în minte și nu poate decide ce are de fapt nevoie. Stabilirea obiectivelor înseamnă că alegeți pentru dvs., ceva cel mai semnificativ și începeți, concentrându-vă asupra scopului, pas cu pas spre el. În plus, după cum arată practica, simultan este imposibil să se ajungă la mai multe scopuri.

Irina, vă cer să rezolvați disputa cu oficialii (la chestiunea alfabetizării). Cum este corect: la Moscova sau la Moscova; în orașul Moscova sau în orașul Moscova. În bufnițele îndepărtate. Ea a învățat vremurile la acest lucru și în limba maternă atitudinea a fost diferită, dar în limba noastră aspru, în raport cu limba rusă (pentru cineva care nu este încă familiară), aceste reguli sunt șterse. Caracterele din pielea carcasei mexicane a numelor Ilf și Petrov sunt deja întâlnite la fiecare pas al coridoarelor instituțiilor administrative. Lăsați-vă binele "să vă întâlniți" va fi încorporat în obiectivul obținut, iar visele voastre de frumos se vor împlini. Cu credincioșia ta.

Multumesc, Valery.
"În orașul Moscova", "Orașul Paris", "The Village Gadyukino", "În Tops sat și rădăcini", "De la" Snickers "" C "Afabazolom", "B" Feysbuke“.

Apoi, cu "Coca-Cola", pentru a nu scădea. Cuvantul magic (cred ca asa, si multi spun) nu este "te rog", ci "multumesc". Cu toții am învățat să întrebăm, dar să fim recunoscători pentru ceea ce avem - nu! Scopul nu poate fi atins dacă nu sunteți mulțumit de ceea ce aveți acum, atunci trebuie să schimbați prezentul pentru a lupta în mod normal pentru viitor. Pe exemplul masinii - am vis (Vreau să cumpăr o mașină), dacă sunteți mulțumit cu venitul, atunci puteți trece la nivelul următor - pentru a colecta informații cu privire la disponibilitatea modelelor, prețuri, locuri de cumpărare, dacă nu, trebuie mai întâi să găsească bani sau schimbarea locului de muncă suplimentare, sau învață să apreciezi și să folosești ceea ce ai și să salvezi pentru o mașină nouă, să conduci într-o școală de șoferi etc. adică vorbind mental și uneori în mod deschis cu oamenii care ajută în acest "mulțumesc" - adică să fiu recunoscător.

Apropo, problema limbii ruse este un subiect separat. Ieri, șeful meu a încercat să demonstreze că scoarța de mesteacăn a fost corect scrisă și nu coaja de mesteacăn. Deși pentru real - "mesteacan" - opțiunea corectă. Mulți oameni spun "Îmi pare rău", "apeluri" etc.

Există două puncte de vedere opuse cu privire la această chestiune: unii spun că visul este pur și simplu obligat mai devreme sau mai târziu să dea roade, în timp ce alții cred că este un vis, și, pentru a fi păstrate inaccesibile ca la orizont. Captura este că cuvântul „vis“ poate însemna o gamă largă de concepte și caracteristici: unele vis - este aceeași cu cea a țintei, în timp ce alții preferă să se facă distincția între aceste concepte.
Visele nu se adeverește. Intențiile devin realitate. (Realitatea Transfurcătoare).

„Obiectivele pot și trebuie să fie atins, și adevărat vis numai! Această remarcă despre limbaj și stil, am fost în curs de dezvoltare competențe posesia limbii, atât în ​​limba rusă și engleză. Aceasta explică remarca mea este că am prins imediat ochiul meu în titlul articolului.
Vorbește cu respect!






Cu stimă,
Anna Fedyanovich "

limbă AS rusă și engleză.
O virgulă este plasată înaintea celei de-a doua părți a uniunii duble.

Dorința sau visul devin obiectiv numai după ce strategia (planul) pentru realizarea sa este dezvoltată. Toate elementele acestui plan sunt echipate cu sarcini clar definite, iar costul soluției lor este digitizat.
Dacă costul implementării unei strategii se dovedește insuportabil, atunci obiectivul poate fi considerat imposibil de realizat. Cu toate acestea, există câteva obiective cu adevărat atinse, deoarece strategia este un lucru flexibil, iar calitatea sa este adesea limitată de lipsa de cunoștințe.

Acesta are un specific de obiectiv digitalizate - folosind coridoare feroviare intercity pentru construirea a două acoperit, viteza, drum, pasaje soluție simplă și eficientă pentru congestia urbană, dezvoltarea tuturor nivelurilor locale și internaționale, aprobate și susținute. Este necesară o decizie administrativă la nivelul președintelui. Cu toate acestea, aprobarea oricărui proiect federal. Și, deși frunte se razshibi și chiar să moară privind digitalizarea și calculele, podul spre insula voinței ruse și a sistemului de pod în centrul Moscovei sau Sankt-Petersburg - nu!

Elena, tocmai tu și tu ai numai potryndet și nu mai mult, în timp ce "cowboy americani obișnuiți" pregătesc un program real pentru a trimite un cuplu la Marte. Nu ești insultat? Și toate aceste cuvinte nu sunt decât cuvinte. 12 sfaturi sunt potrivite doar pentru satisfacerea mâncării consumatorului și nu au cea mai mică legătură cu un program federal mai mult sau mai puțin mare, științific sau de construcție. Și pentru ca orice să se miște, este nevoie de o resursă administrativă, prietenoasă sau înrudită în Rusia. Elita în competiția de astăzi este unită de un singur interes - interesul de a scoate banii, de a consuma și de a snobi. Din fericire, situația se schimbă și, dacă sunt înlocuiți de profesioniști, de oameni de onoare și de creativitate, atunci sunt sigur că au mai rămas doar 12 exemplare - Expediency.

Ai dreptate, Stanislav.
Visurile noastre pure merg în felul lor, prin percepția noastră emoțională asupra lumii exterioare a caracteristicilor "cinci rezonabile și cinci nerezonabile". Ca urmare, visul dobândește o caracteristică de mutație modificată și, în legătură cu ceea ce fac, ceea ce nu vreau și ceea ce nu fac, adică
Spiritul rezistă carnei, carnea se opune Duhului. Și ca unul dintre factorii care au voința și intenția, putem ajunge la obiectiv, dar rezultatul este experiența acumulată, înțelepciunea și trecerea, iar apoi înțelegem că acest scop nu este un scop, ci un scop în sine. Prietenii norocoși și "tratați oamenii așa cum ați vrut să fiți tratați" Nu suntem întotdeauna perfecți, dar, ca urmare a comunicării, ne îmbunătățim.

Pentru a începe cu o lipsă de bani. Mulți inventatori au cea mai mare bogăție de cunoștințe. Și asta.

Visez despre casa mea, dar nu am ocazia să o cumpăr, nu am nevoie nici de o capră. Dar m-am gândit că aș putea să construiesc o casă, și asta vreau. Să fie lung, dar este calea. Nu este important cum, dar ce obținem.

Vă rugăm să construiți o casă! Acesta este scopul, nu visul. Casa va fi! Casa este construită în Caucaz pentru o lungă perioadă de timp, dar de secole. Scopul este acela ca casa devine scopul clanului.

Nu contează ce scrie.
Cel mai important lucru este că doriți să atragă în mintea noastră ceea ce este important este faptul că „femeia“ te învață să simți această mir.Ty - „mâine“, și ar trebui să fie saruta segodnya.Ty „Pâine Winner“, nenorocitule sponsorului, va atârna pe ea kryuchke.Ves secretul constă în faptul că femeia nu știe ce ea HOChET.Chestno, te bine „om“, iar articolele sale și a luat, cu cauzele sale.

Personal, cred că motivele nu sunt 10, dar mult mai puțin. 1. Motivul: obiectivul nu este atins deoarece nu există, nu ați pregătit alimente deoarece nu doriți să mâncați. 2 și 7 un motiv, dar descris în cuvinte diferite sau confuzie în termeni de 2 - obiectivul este neclar, de exemplu: vreau bogăție, 7 - să fie bogat cum? Acesta nu este un scop, ci o dorință. Scopul este atunci când rezultatul prognozat este formalizat și poate fi furnizat pentru raport. Cauzele sunt 6,9,10 gemeni. Nu este clar, 10 motive sună frumos decât 5, dar de fapt este adevărat. Dacă doriți ceva, specificați ce doriți și căutați modalități și mijloace de realizare. Adevărul nu trebuie să uităm că căile și mijloacele pe calea spre obiectiv pot fi schimbate și, uneori, este necesar, dar va fi necesar să se schimbe scopul.

Se pare că totul este corect scris, asta e doar cuvântul GOAL Nu-mi place. Scopul este ceva atât de mic și încăpățânat ca punct, iar punctul este punctul final, trist cumva. Este mai bine să vă stabiliți sarcini ale etapelor de viață: până la 20 de ani pentru a face acest lucru și până la 30 - altele, etc. Și sarcina poate avea mai mult de o soluție, dar mai multe, iar viața corectează. Principalul lucru nu trebuie să se oprească.

Metodologia științifice sugerează că obiectivul - aceasta este ceea ce ar trebui să fie atins (de exemplu, căsătorie), problema - ce să facă pentru a atinge obiectivul (de exemplu, pentru a satisface), tehnici - cum să rezolve problema (de exemplu, să zicem " și nu dacă doriți să aveți o băutură cu mine o ceașcă de cafea „sau“ Ei bine, cho, ești un om de la holbezi meu - vino cu mine în curând, voi suna „sau (cazul cel mai extrem)“ sunt gravidă „metode de sarcini pot fi diferite .. dar obiectivul este unul. Nu a dezamăgit?

10 Motive pentru care obiectivele nu se realizează 2

Cel mai intenționat persoană este o persoană care dorește foarte mult să meargă la toaletă.
Toate barierele par a fi nesemnificative. În plus față de obiectiv.

Sunt de acord, e amuzant să auzi fraze precum:

Am descris-o, pentru că nu am avut timp să mă duc la toaletă.
Eram prea obosit ...
Da, bineînțeles, mâine voi merge
Am coborât, pentru că mi-am pierdut speranța ... Nu credeam că aș putea fugi.
Bineînțeles. Apoi a fugit. La el sau la picioare sau picioare cât timp ...
Sunt prea proastă să o fac ...
Am descris deja de 5 ori. Nu voi ajunge niciodată să alerg ...
acest lucru nu este clar pentru mine.
Am bătut la toaletă - dar nu l-au deschis ...
Nu aveam suficientă motivație ...
Am fost deprimat ...
Nu am bani, nu-mi pot permite! "

Destul să caute scuze!

Începeți, în sfârșit, să acționați! - Așa cum am făcut și mi-am atins AIM aici -

(Peter Ivankov) A deveni o persoană este un obiectiv foarte abstract. Ceea ce se afla în spatele ei în anii sovietici ai existenței statului nostru, a fost în mod semnificativ regândit și corectat. În zilele noastre este general acceptat să exprime mai mult de un lucru, nu este nimic pentru că forumul oferă algoritmi simplificați pentru a-și atinge scopul. Tinerii pionieri sau Komsomolii din epoca sovietică nu au primit acest lucru. Deoarece obiectivele pe care le aveau erau colective (cel puțin așa au hotărât) Și apoi tinerii au mers la obiectivele individuale, cât mai bine. Și ce înseamnă atunci să fii o persoană adevărată? În cel mai bun caz, au căutat răspunsuri de la părinți, profesori sau în artele vizuale. Dar în acei ani, după cum cred eu, cel mai important lucru. care era destinat tuturor - nu era o persoană care să rămână, ci să beneficieze de societate. Acum, când este posibilă stabilirea cu îndrăzneală a obiectivelor individului, fiecare persoană însuși determină amploarea beneficiilor pe care le va aduce societății. Și aceasta este libertatea sa relativă. Ați atins aici, Peter, o temă care implică considerarea scopurilor nu doar într-un sens material strict, ci și spiritual (moral). Și cu asta sunt total de acord. creatură fără suflet (ca om) punerea în aplicare a acestuia, chiar și în scopurile cele mai îndrăznețe și gigantice, pot aduce prejudicii incredibile pentru societate, statul, și, uneori, spațiul pământesc.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: