7 rețete populare din "oasele" pe picioarele lor

Metodele de tratare a "ossicles" pe picioare sunt împărțite în conservatoare și operaționale. Rețetele populare care ușurează durerea la nivelul picioarelor și inflamația sunt considerate conservatoare și pot fi aplicate cu succes în primele etape ale bolii. Retetele bunicii pentru tratamentul "oaselor" pe picioare sunt cele mai eficiente?







7 rețete populare din

Descrierea bolii

"Bone" pe picior, în esență, este o reflectare a procesului de deformare a articulației dintre capul metatarsalului și primul deget. Pantofi îngust și inconfortabil, anamneză transversală cu picior, greutate în exces, o încălcare a regimului alimentar, o ereditate nefavorabilă - aceasta este o listă incompletă a ceea ce poate provoca apariția "gropilor".

Pe măsură ce spațiile dintre oasele metatarsale ale piciorului cresc, se extind, iar degetul mare deviază în afară. La începutul bolii, pe partea interioară a piciorului apare o "mică", care poate crește și provoacă multe inconveniente. Piciorul larg nu se potrivește cu pantofii obișnuiți, iar țesuturile moi sunt stoarse, provocând inflamarea pungii sinoviale, umflături și roșeață.

În cazul în care aceste procese nu sunt oprite, în etapele ulterioare ale bolii, în zona primului os metatarsian apar creșteri (osteofite), iar devierea degetului mare determină o artroza deformatoare a doua și a treia degetele de la picioare. Schimbarea sarcinii pe picior în ansamblu cauze calusuri si bataturile grosier care provoacă durere în timpul mersului.

De ce rețetele populare sunt mai bine aplicate în stadiul inițial al bolii

7 rețete populare din

"Bone" pe picior este deformarea articulației dintre capul osului metatarsal și primul deget.

Înainte de a aplica rețetele bunicii, trebuie să ne amintim că în stadiul final, deformarea prin remedii folclorice nu este eliminată! Dacă rețetele populare din "oasele" de pe picioare sunt utilizate în mod regulat în stadiile inițiale ale bolii, atunci artroza deformantă poate fi oprită. Pe lângă utilizarea rețetelor naționale dovedite, este necesar să se respecte alte reguli, după cum urmează:

  • stabilizează primul os metatarsal cu degetul mare în poziția dorită - pentru aceasta este necesar să purtați structuri ortopedice speciale sau pantofi cu un "os".
  • pentru a efectua gimnastica terapeutică. care este prescris de un ortopedist - exerciții pe mușchii ligamentului piciorului vor ajuta la restabilirea dezechilibrului muscular și la eliminarea contracției articulației.
  • pentru a pierde excesul de greutate și pentru a ajusta o dietă a unui produs alimentar - reducerea încărcării pe picioare ajută la stoparea proceselor de deformare.
  • face un masaj terapeutic (pentru revenirea biomecanicii piciorului normal) și aplică metode de fizioterapie.

Remediile populare cu "oase" pe picioare pot fi folosite sub formă de băi medicale, comprese și frecare.

Produse naturale

Unele produse de origine naturală sunt utilizate cu succes în tratamentul "oaselor". Printre acestea există rețete dovedite și eficiente de la "oasele" de pe picioare.

  1. Argila roșie - a fost mult timp renumită pentru proprietățile sale antiinflamatorii și absorbante. Se amestecă 50 g de lut cu 5-6 picături de terebentină și o lingură de sare de mare, apoi se adaugă un pahar de apă curată. Amestecul gata se aplică pe articulația piciorului zilnic timp de 2 săptămâni și, după întărirea lutului, se îndepărtează compresa și se spală piciorul cu apă.
  2. 7 rețete populare din
    Baie de sare pentru picioare - o găleată toarnă o mână de sare de mare sau de masă mare și jumătate adăugați temperatura apei de 40 de grade. Sarea este un remediu excelent pentru "oase" pe picioare. în timpul a 2 săptămâni de utilizare, elimină în mod eficient umflarea și inflamația și, de asemenea, reduce roșeața pielii.
  3. Se amestecă sarea și zăpada în proporții egale, apoi se aplică amestecul pe picior, acoperindu-l cu un prosop curat. După câteva minute, pielea va reacționa și arde, atunci când apare un astfel de simptom, trebuie să scoateți compresa, să răspândiți pielea cu ulei de măsline și să acoperiți piciorul cu o cârpă caldă. Repetați tratamentul timp de 10 zile.
  4. Ouă de ouă din "oasele" de pe picioare - se toarnă un ou crud într-un pahar de acid acetic 7% și se lasă într-un loc rece la rece timp de 2 săptămâni. De îndată ce cochilia se dizolvă, scoateți-o din soluție, măturați-o și apoi adăugați o lingură de grăsime topită și 10 g de terebentină. În decursul a 23 de săptămâni de la utilizarea unguentului (în fiecare zi) durerea și dimensiunea "oaselor" vor scădea.
  5. Pisat de la pietre de carne proaspătă de pește râu - au fost folosite de mult timp ca rețete dovedite pentru tratamentul "oaselor" pe picioare printre locuitorii lacului Baikal. Un flap fără gropi este aplicat la locul inflamat pentru noapte, iar dimineața se îndepărtează, se spală piciorul și se freacă "piatra" cu ulei de brad. Repetați compresele timp de 7-10 zile.
  6. Tratamentul „semințe“ pe picioare lui bilă - înainte de a aplica un abur compresa, piciorul a fi în apă caldă și apoi se pune bilă medicale tampon și înveliți cu folie peste noapte.
  7. Comprese din miere cu făină sau propolis - utilizarea zilnică timp de 2 săptămâni elimină inflamația și ușurează umflarea.






Caracteristici de utilizare

Amintiți-vă că cel mai bun rezultat al tratamentului prin remedii folclorice se obține atunci când medicul îl urmărește. Utilizarea complexă a rețetelor populare cu alte proceduri va accelera recuperarea și va opri deformarea. Este necesar să abandonați pantofii strânși și purtați modele speciale care nu vă permit să vă abateți de la degetul mare.

Astfel de metode de terapie ca un complot din "oasele" de pe picioare pot fi folosite, dar fără terapie complexă este puțin probabil să ajute. Pasiunea pentru conspirații, refuzul tratamentului și ignorarea situației poate agrava situația și poate înrăutăți sănătatea!

Dacă utilizați metode populare acasă, dar simptomele nu dispar, adresați-vă medicului dumneavoastră! Deformarea inițială a piciorului poate fi oprită într-un stadiu incipient, în timp ce în cazuri avansate "osul" este îndepărtat numai cu ajutorul unui tratament chirurgical.

Vă pot spune cu siguranță: pentru totdeauna este pur și simplu imposibil să vindecați un os. Puteți încerca să tratați remedii folclorice și ultrasunete, precum și lămpi UV etc. Puteți să eliminați durerea membranei, chiar să reduceți osul, dar apoi se va întoarce într-o dimensiune chiar mai mare. Am fost doar dezamăgit de a trăi la vârsta de 22 de ani, cu un os pe picior, care doare constant și care nu poate fi vindecat de nimic.

Am vindecat oasele pe picioare cu un masaj. Este necesar, prin durere și inconvenient, să încerci să mergi pe interiorul piciorului. Acest lucru este foarte neplăcut și dureros. Dar am luat oasele departe. Au fost mari. Nici măcar n-am putut merge în mod normal. Dar acum picioarele mele sunt sănătoase.

Nu am nici o sămânță (PAH-PAH), dar au prieteni care acestea sunt, pentru ca unul dintre ei vindecat (bine, așa cum vindecat, cel mai probabil redusă și durere redusă) unguent os asterisc. A făcut-o mai multe ori pe zi cu mișcări de masaj. În câteva luni au devenit mult mai mici și au încetat să se îngrijoreze. Cine poate folosi această metodă de luptă)

Minciunile și pomparea banilor

Că nu se crede atât de mult că este posibil să se îndepărteze un os fără chirurg, dar nu va mai crește, iar durerea remediilor folclorice poate ajuta cu adevărat și cu adevărat. Lămâia ajută, taie crusta și o pune pe os și durerea trece. Masajul funcționează, de asemenea, bine.

Prietenul meu a sfătuit să facă comprese de miere și propolis, dar acest lucru nu a fost eficient. După ce a contactat medicul, i sa încredințat suplimentar o taxă. Așa că ea a ajutat-o. În total, trebuie să vă răsuciți creionul cu picioarele. La început, doare, dar atunci vă obișnuiți cu asta și observați că acestea devin mai mici.

În tinerețe, aveam oase pe picioarele mele. Probabil am amintit la timp. A furat mult timp cu iod, celandină. Am fost recomandat de bunica vecinului meu, avea 80 de ani, acum sunt 56. A fost acum 30 de ani. Bones a început să crească de la pantofi strânși și tocuri înalte. Durerea a fost insuportabilă. Ce a ajutat, nu știu. La început au început să scadă, durerea a trecut. Oasele au încetat să crească și nu sunt, și până în ziua de azi.

Am auzit, de la oase de multe ori scapa de frecare regulate, de exemplu, încălzit pe o baie de apă cu miere sau ulei de camfor, și apoi cu iod. Încă mai puteți face băi de picioare din cartofi tăiați. dar mi se pare că, fără o cultură fizică terapeutică și masaj, astfel de mijloace vor fi ineficiente.

Am scos umflătura pe degetul mare chirurgical, iar prietenul meu tocmai a purtat Halus autobuz, ea, de asemenea, totul a fost important să nu pentru a rula această afacere, și începe imediat să se vindece, atunci totul va fi mult mai ușor și mai rapid.

Suferi cu un os pe picior. Am 16 ani și am deja un os ... Nu ajut nimic ...







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: