7 Cu Hogwarts Forever

Cu Hogwarts pentru totdeauna. Cryx Myrtle

(Studiul fantomelor, fantomelor și spiritelor)

Cu Hogwarts pentru totdeauna. Cryx Myrtle

Toți elevii s-au liniștit, gândindu-se la soarta nefericită a fetei.






"De ce a devenit o fantomă după moarte?" - * a cerut o întrebare foarte rezonabilă unui student de la Slizolin.
- Oh, e destul de simplu. Myrtle a vrut să se răzbune pe toți cei care i-au rănit în viață. Vroia să devină o fantomă pentru al urmări și sperie pe infractorii ei. Și în acest sens, cel mai mult a mers la Olivia Hornby. Situația a fost agravată și pentru că Olivia a fost prima care a văzut corpul domnișoarei Warren. Myrtle a promis că va căuta Olivia toată viața ei. A ajuns chiar până la punctul în care Cryx Myrtle a intrat în nunta fratelui lui Olivia Hornby. Și aceasta a fost ultima paie - domnișoara Hornby sa adresat Ministerului Magiei, iar apoi lui Myrtle i sa interzis să părăsească școala.
"Dar ea poate înota în Lacul Negru!" Am văzut-o acolo într-un fel ", a replicat studentul Gryffindor.
- Lacul este și teritoriul școlii. Myrtle se mișcă liniștit în jurul castelului și în zonele înconjurătoare. Dar cel mai mult îi iubește apa, iazurile, țevi, băi.

"Khm-ah ..." O voce bizară bruscă, înălțată, ușor ciudată, suna. Myrtle a înotat din perete. Elevii se uitară unii la alții în uimire: nu se așteptau să o vadă la lecție. *
- Domnișoară Bishop, îmi spui tot felul de lucruri urâte despre mine?
"Ce faci tu, Myrtle, doar v-am povestit despre soarta ta nefericită, cum ai fost jignit." Și am avertizat că nimeni nu te-a tratat cu dispreț ", a spus Abigail grăbit. Spera că în fața lui Myrtle nu vor exista zvonuri că conferința de astăzi ar fi despre ea. Dar, aparent, Peeves a încercat cel mai bine. *
"Și nu arunca cărți la mine!" Faptul că sunt transparent nu înseamnă că nu-mi pasă de modul în care mă tratează!
- Bineînțeles, Myrtle. Nimeni nu va arunca cărți și alte obiecte în tine. - * Abigail a încercat să-și dea seama rapid cum să scape de fată fantomatică enervantă pentru a termina cu ușurință prelegerea.
- Și pot sta să asculte? - * Creierul a cerut Cryax Myrtle. *
Știți, am auzit că Baronul Sângeros astăzi colectează sfaturi de la toate fantomele școlii: vrea să discute ceva despre Peeves. Nu ți-au spus?
* Myrtle își lipsea obrajii transparenți și îi încrucișă brațele peste piept:
"Ca întotdeauna!" Despre mine toți uitați!
* Continuând să plângeți, Myrtle a dispărut, zburând prin perete.
- Bine, am reușit să scăpăm de asta. Este chiar Peeves! Era supărat că Baronul Sângeros îi interzisese să vină la biroul meu și a decis să mă răzbune pe mine!






* Abigail sa recuperat pentru câteva clipe, ajustând în mod absent tivul hainei și părului ei.
- Bine, să continuăm. Myrtle nu a spus nimănui despre cum a murit, înainte de a se întâlni cu Harry Potter. Poate că imediat după moartea ei, ea a fost prea traumatizată și, prin urmare, nu a vrut să vorbească despre asta, și poate tăcut din ciudă. Este, de asemenea, nu este clar de ce nici atunci directorul Armando Dippet, nici succesorul său viitor al Albus Dumbledore încă nu a încercat să afle ce sa întâmplat cu Myrtle, pentru că a fost extrem de important pentru a investiga incidentul în Camera Secretelor.
* Abigail a zâmbit, continuând povestea ei: *
- Există toate motivele să credem că Myrtle nu este destul de exact respiră în legătură cu domnul Potter, și, eventual, inclusiv așa că i-au spus despre circumstanțele morții sale. Al doilea aspect romantic al acestui echinocțiu fantomatic este Draco Malfoy. Da, această fetiță transparentă, care plânge mereu, știe multe despre băieți.

* Câteva fete din spatele camerei s-au giggled încet.
- Myrtle a ajutat în repetate rânduri pe Harry, fiindcă el era bun cu ea. Ea ia spus răspunsul la enigma Camera Secretelor, spune povestea morții lui și l-au ajutat să rezolve în mod corespunzător problema pentru a doua fază a turneului Celor Trei Vrajitori, la care au participat Potter.
- În al șaselea an de studiu Draco Malfoy a abordat cu Moaning Myrtle. Deși el sa opus incuiati-născuți și în mod repetat, pentru a cârlig acest Hermione Granger, în vremurile dificile pentru el, Draco găsit sprijin în fața Myrtle. A salvat-o pe Draco când Harry a folosit vraja lui Sectumsempra împotriva lui. Fantoma a sunat pentru ajutor, iar Snape a ajutat la timpul sângeros al lui Slytherin.
* Abigail sa gândit o secundă și apoi a continuat: *
- Apropo, mulți îl compară pe Myrtle cu Hermione. Au într-adevăr multe în comun. Atât familia mușchetului, cât și la începutul studiilor la Hogwarts nu au putut găsi prieteni. De asemenea, foarte asemănătoare incidentului basilistului în cazul lui Myrtle și atacului trolului asupra lui Hermione. Ambele fete au plâns în toaletă de la ofensă la colegii lor de clasă, care le-au chemat. Ambii au fost atacați de creaturi periculoase, dar Hermiona a fost norocoasă mai multe ori.
- Dacă e să vorbim despre Moaning Myrtle scurt, ea a fost plin de resentimente și un țiuit în viață, îi plăcea să flirteze, nu diferă cel mai frumos aspectul și nu temperamentul dulce - a rămas la fel după moarte.
Abigail se uită la ceasul ei. Nu există aproape nici un timp pentru sfârșitul lecției. *
"Oh, ce pacat, inca nu avem timp sa vorbim despre Peeves azi. Nu vreau să o menționez decât ocazional. Deci, să continuăm data viitoare și acum să vă scrieți temele și puteți fi liberi.

7 Cu Hogwarts Forever

  1. Răspundeți la întrebări (10 puncte):
    1) De ce a fost Myrtle în toaletă înainte să moară? (2 puncte)
    2) Denumiți doi bărbați care au fost de acord cu Caxx Myrtle. (2 puncte)
    3) Care a fost numele principalului abuzar Myrtle? (1 punct)
    4) De ce a rămas Myrtle în lumea vieții ca o fantomă? (2 puncte)
    5) De ce Ministerul a interzis Myrtlei să părăsească școala? (2 puncte)
    6) Cum a arătat Myrtle înainte de moarte? (1 punct)
  2. Denumiți trei, după părerea dvs., cele mai importante evenimente din viața lui Myrtle Warren. Explicați de ce le-ați ales. (5 puncte)
  3. (Această prelegere este doar pentru 4, 5, 6, 7 cursuri)

Misiuni suplimentare







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: