3000 de loturi

Ajutați la salvarea oamenilor de pe viață! Odată cu debutul timpului rece, tot mai mulți oameni ne cer să ne ajutăm să ne întoarcem acasă. Dacă în timpul verii, oamenii care erau fără adăpost, au supraviețuit cumva, atunci, toamna, își pierd deja speranța de a se stabili la Moscova și înțelege că sunt condamnați. Ajutați-i să se întoarcă acasă! Sprijiniți programul "Return"!







Roman Smokosov, șeful de lucru cu oamenii fără adăpost ai serviciului "Mercy"

Pot să învăț să merg, și voi reuși. Nu aș vrea să fiu înlănțuit toată viața mea. Dacă merg, pot alerga, pot juca baschet și multe alte jocuri. Voi fi fericit

Uneori sper că voi trăi pentru totdeauna, dar acest lucru este imposibil. Și sper că mâine nu voi locui într-un orfelinat, dar voi trăi într-o familie. La urma urmei, așa vreau.
Lyuda, 14 ani, regiunea Arkhangelsk, elev al unui orfelinat

Că absolvenții orfelinatului vor da un apartament și undeva 5 mii pentru a cumpăra mobilier și lucruri.
Natasha, în vârstă de 15 ani, Veliky Novgorod, elev al unui orfelinat

Copiii după astfel de boli ca ale mele nu vor deveni izolați în ei înșiși și nu se vor simți inferiori.
Nadezhda, Sankt-Petersburg, notebook-ul este completat în organizația "Copii și părinți împotriva cancerului"

Pot să învăț să merg, și voi reuși. Nu aș vrea să fiu înlănțuit toată viața mea. Dacă merg, pot alerga, pot juca baschet și multe alte jocuri. Voi fi fericit.
Sasha, Arhangelsk, notebook-ul este umplut în centrul de reabilitare a copiilor cu handicap

Mâine totul va fi bine și pot trăi liniștit, fără să mă gândesc ce să mănânc, unde să mă îmbrac și unde să trăiesc.
Alexandru, 17 ani, Sankt Petersburg, fără adăpost

În curând voi lucra și nimeni nu îmi va spune că am slujit și că nu pot avea încredere.
Denis, de 17 ani, Severodvinsk, adolescent condamnat

Pentru ajutorul tău.
Alexandru, regiunea Novgorod, orfelinatul

Sper că totul va funcționa în viața mea. Vreau să ieșesc rapid și să merg la cursurile dulgherilor. Sper că atunci când termin cursul, îmi voi deschide atelierul.
Sasha, 17 ani, regiunea Arhanghelsk, adolescent condamnat

Că în viitor vor găsi un remediu pentru cancer, cu efect de recuperare de 100% și cu garanția că boala nu va reapărea.
Nadezhda, Sankt-Petersburg, notebook-ul este completat în organizația "Copii și părinți împotriva cancerului"

Ca să primesc o scrisoare de la Vladimir Putin că mi-a trimis un computer.
Vladimir, 17 ani, Veliky Novgorod, elev al unui orfelinat

Sper că puteți evita procesul, astfel încât mama mea să nu fie privată de drepturile părintești.
În viitor, totul va fi bine.
Familia mea nu se va pierde.
Într-o zi mama mea va avea o conștiință.
Într-o zi, băieții se vor opri la mine.
Adulții vor primi bani buni.
Денис, 15 ani, Sankt Petersburg

Sper că într-o zi voi merge în străinătate, în Franța, pentru că. acesta este visul meu din copilărie.
Lena, 15 ani, Arhanghelsk, elev al unui orfelinat

Sper că în curând pacea va veni în jurul lumii. Că oamenii vor înceta să numere banii ca fiind cei mai importanți, că vor opri oamenii umilitori. Sper că în curând va inventa un leac pentru toate bolile.
16 ani, Sankt Petersburg

Sper că:
Mâine va fi mai bună decât cea anterioară.
În Rusia, va fi mai puțin moartea de alcool și droguri.
Vor fi mai puțini șomeri.
Ridicați salariul tuturor, în special cei care lucrează cu oameni (educatori, medici).
În orașul nostru va fi mai curat.
Toate războaiele se vor sfârși și va veni pacea.
Ce nu va reduce pădurile din Rusia.
Tanya, 15 ani, Arhanghelsk, copil al unui orfelinat

Sper că mâine toată lumea va zâmbi și nu va jura.
Nikita, 12, Sankt-Petersburg, este completat în organizația "Copii și părinți împotriva cancerului"

3000 de loturi

Sasha, 11 ani, regiunea Arhangelsk

Uneori visez că tatăl meu a trăit cu noi.
Daniil, 15 ani, regiunea Arkhangelsk, adolescent condamnat

Că atunci când cresc și mă confrunt cu copilul, nu va ști ce este boala. El va avea multe jucării, prieteni și nu va exista o singură problemă.
Nadezhda, Sankt-Petersburg, notebook-ul este completat în organizația "Copii și părinți împotriva cancerului"

Despre bani, sănătate și fii bun.
Kirill, Novgorod, elev al unui orfelinat

Despre cum ieșesc în aer liber, vin acasă și fac o mamă o surpriză. Cum deschide ușa, iar pe aterizare stau cu o cutie de dulciuri, într-o bluză și cizme.
Ivan, regiunea Arkhangelsk, adolescent condamnat

Pe "consolă de bucurie" - apăsați butonul și persoana se bucură.
Nadezhda, Sankt-Petersburg, notebook-ul este completat cu organizația "Copii și părinți împotriva cancerului"

Visez să vizitez orașe diferite.
Eugene, 15 ani, regiunea Arkhangelsk, adolescent condamnat

Despre o mică vacanță proprie.
Victor, 15 ani, Novgorod, elev al unui orfelinat

Visez sa devin faimos si sa interpretez pe scena.
Rodion, Arhangelsk, elevul unui orfelinat

Du-te la prietena ta preferată. Găsește-ți un băiat. Aflați de la profesorul de dans.






Olga, 14 ani, Novgorod, student la internat

Plantați o grădină portocalie și construiți stativul, unde caii nu vor fi forțați să sară prin bastoane colorate și să participe la competiții.
Alexandru, 17 ani, Sankt Petersburg, fără adăpost

Sper că voi crește o persoană educată, voi lucra la o treabă bună, indiferent cât de mult plătesc pentru ea, cel mai important, că a fost în inima mea.
Svetlana, 14 ani, Arhangelsk, elev al unui orfelinat

Că nu vor mai fi mașini și arme.
Clasele la școală în primăvară să fie pe stradă.
Că nu era interzis să ții cîini și pisici în casă.
Cel mai important lucru este acela de a opri alcoolul și țigările.
Natalia, 15 ani, Novgorod, student la internat

E bine să mănânci.
Tolya, 8 ani, Arhanghelsk, copil orfelinat

Visez ca sunt cel mai fericit din lume.
Margarita, de 15 ani, Murmansk, copil al unui orfelinat

Despre faptul că mama mea va veni să mă vadă și o vom vedea, vom vorbi foarte mult.
Ivan, 15 ani, regiunea Arkhangelsk, adolescent condamnat

Că voi cădea într-o familie bună, în care oameni buni mă înconjoară.
Masha, de 11 ani, regiunea Novgorod, un copil al unui orfelinat

Îmi plac foarte mult caii și sportul ecvestru și visez la un cal alb frumos și subțire. Visez că m-a avut.
Anastasia, 16 ani, Arhanghelsk, copil al unui orfelinat

Despre țara de basm, prințul de basm,
Aș vrea să văd o regină de zăpadă,
vezi cum spun animalele.
Olya, 13 ani, regiunea Novgorod, elevul orfelinat

Dacă aș fi fost în locul lui Putin, i-aș da bani săraci și aș da cel puțin o casă mică.
Nina, 14 ani, regiunea Novgorod, copil orfelinat

Este bine să înveți să vorbești franceza.
Anastasia, regiunea Murmansk, copil orfelinat

Vis de nemurire.
Nikolay, Sankt Petersburg, notebook-ul este completat în organizația "Copiii și părinții împotriva cancerului"

Că copiii mei nu intră într-un orfelinat.
Michael, 13 ani, regiunea Novgorod, orfelinat

Că părinții mei vor înceta să bea și mă vor lua acasă și totul va fi bine cu noi.
Tatyana, în vârstă de 13 ani, Novgorod, copil al unui orfelinat

Despre faptul că atunci când mă eliberez, mă voi ocupa de o muncă decentă și îmi voi sprijini familia în așa fel încât să nu fie lipsă în ea. Pentru că nu vreau ca nici unul dintre cei dragi să se comporte la aceeași greșeală pe care am făcut-o.
Andrei, 18 ani, regiunea Arhanghelsk, adolescent condamnat

Pentru a construi o "Casă de Bucurie" pentru cei care nu au rude și acasă.
Irina, 16 ani, Saint-Petersburg, elevul orfelinat

Vreau să creez o mașină care să nu polueze aerul.
Kirill, de 12 ani, Arhangelsk, notebook-ul este ocupat într-un centru de reabilitare a copiilor cu handicap

Vreau să fiu util oamenilor. Vreau să obțin o profesie în care să-mi dau seama și să beneficiez de oameni.
Elena, 18 ani, Arhanghelsk, este completat într-un centru de reabilitare a copiilor cu handicap

Vreau mai multe facilități sportive gratuite în orașul nostru. Chiar vreau să merg la sport.
Alexey, 14 ani, Sankt Petersburg, orfelinat

Mă duc la politică. Chiar vreau sa influentez viata in tara noastra spre bine.
Kostya, 15 ani, Arhanghelsk, orfelinatul unui orfelinat

Ar face orașul nostru curat, să adune toți oamenii împreună și să-l curățească.
Pasha, de 10 ani, Arhanghelsk, orfelinatul unui orfelinat

Vreau să fac o cabană vara viitoare în sat cu prietenii mei.
Andrei, 14 ani, Arhanghelsk, este completat într-un centru de reabilitare a copiilor cu handicap

Vreau să intru în Școala Suvorov.
Maxim, 12 ani, Arhangelsk, copil orfelinat

Vreau să construiesc o casă pentru familia mea pe o planetă științifică frumoasă și necunoscută.
Maxim, 17 ani, Novgorod, adolescent condamnat

Când sunt adult și voi lucra bine pe calculator, îmi voi deschide clubul pentru persoanele cu handicap. Sau voi deschide un club de șah pentru ei. În primul și al doilea caz, toate acestea vor fi libere.
Roman, Arhangelsk, notebook-ul este completat într-un centru de reabilitare a copiilor cu handicap

Vreau să devin președinte și vreau să ofer un loc de muncă tuturor șomerilor.
Edik, în vârstă de 15 ani, regiunea Novgorod, elev de internat

Instruiți tuturor că ar trebui să protejeze animalele și natura.
Andrei, 14 ani, notebook-ul Arkhangelsk este umplut într-un centru de reabilitare pentru copii cu handicap

Vreau să fiu un cofetar, pentru a aduce oameni bucurie în coacerea lor.
Nadia, 11 ani, regiunea Novgorod, copil orfelinat

Neobișnuit, toate acestea vă rog. Pentru mine și a fost bun, și pentru alții.
Vika, 15 ani, regiunea Arkhangelsk, elev al unui orfelinat

Aș interzice luptele în întreaga lume.
Ar face orașul nostru curat.
Pasha, de 10 ani, Arhanghelsk, orfelinatul unui orfelinat

Viitorul meu: Voi ieși, o să-l ajut pe unchiul meu în garaj, voi învăța cu siguranță și să mă așez în specialitatea mea și voi trăi bine. Sper că mama mea va trăi mai mulți ani și va fi fericită.
Daniel, de 15 ani, adolescent condamnat

Când cresc, vreau să fac o mulțime de bani, vreau să-mi iau mama la mare.
Елена, 15 ani, Санкт-Петербург

Viitorul meu este după cum urmează: Voi crește și voi merge la muncă. Viitorul părinților mei va fi bun. Ei vor îmbătrâni, vor deveni bunicii mei și copiii mei. Voi avea grijă de ei.
Denis, 17 ani, regiunea Arkhangelsk, adolescent condamnat

În viitor mă văd ca pe un cocon pe navă. Și vreau să-mi aduc o pisică și o pisică.
Eugene, 14 ani, Arhanghelsk, elev al unui orfelinat

Aș fi vrut să fie mai multe animale, astfel încât să nu fie exterminate.
Tanya, 15 ani, Arhanghelsk, copil al unui orfelinat

Viitorul pe care îl văd în păstrarea păcii pe Pământ și în păstrarea mediului.
Maria, 15 ani, Arhangelsk, este completat într-un centru de reabilitare a copiilor cu handicap

Când sunt adult, vreau so fac soferul.
Alexey, 14 ani, regiunea Arkhangelsk, elev al orfelinatului

Vreau ca viața mea să nu fie inutilă, ca toată țara să mă cunoască. Vreau ca echipa mea de baschet să fie faimoasă. Ca să călătorim peste tot în lume. Și apoi, ori de câte ori îmbătrânesc, aș vrea să devin antrenorul unei alte echipe de baschet.
Masha, de 13 ani, Arhangelsk, elev al unui orfelinat

În viitor, voi deveni demn de titlul de "cetățean".
Valery, 17 ani, regiunea Arkhangelsk, adolescent condamnat

A se vedea moartea și sângele în știri.
Sasha, 15 ani, Sankt Petersburg

Să comită crime, să jignesc pe cei slabi și niciodată nu voi mai răni oameni.
Eugene, 17 ani, regiunea Arhanghelsk, adolescent condamnat

Să jurați cu tutorele, să rămâneți fără locuință, în viitor nu vreau să beau vodcă.
Edik, în vârstă de 15 ani, regiunea Novgorod, elev de internat

Nu mai vreau ca statul să mă păstreze. Vreau să fac bani pentru mine, să mă ocup de mine. Și nimeni să nu mă poruncească.
Alexandru, 15 ani, Arhanghelsk, elev al unui orfelinat

Pentru a trimite băieții în Cecenia.
Natalia, în vârstă de 15 ani, Veliky Novgorod, student la internat

Să stai în zadar. Să fie mai multe cercuri pentru cursuri, obosit de ședere în jur.
Nastya, 14 ani, regiunea Murmansk, elev al unui orfelinat

Nu vreau mai multe războaie, spitale, dezastre, chipuri sumbre.
Nikita, 12, Sankt-Petersburg, este completat în organizația "Copiii și părinții împotriva cancerului"

Fii atât de leneș.
Fără semnătură, 16 ani, Veliky Novgorod, orfelinatul unui orfelinat

Viața criminală și căutarea de aventuri periculoase.
Maxim, 17 ani, Novgorod, adolescent condamnat

Nu mai vreau să-mi amintesc copilăria mea. Nu vreau să sufăr.
Alexandru, 15 ani, Murmansk, elev al unui orfelinat







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: