10 vedete care ar putea supraviețui divorțului (sesiune foto)

10 vedete care ar putea supraviețui divorțului (sesiune foto)

Potrivit psihologilor, divorțul nu este mai puțin stres decât pierderea unui iubit, concedierea sau pierderea locuințelor. Dar viața nu se termină acolo! Woman.ru vă prezintă 10 heroine care ar putea supraviețui acestei perioade dificile și au găsit din nou fericire.







Fostul soț: omul de afaceri Matvei Morozov

Filed for divorce: după 12 luni de căsătorie

Citat: „După divorț, am la un moment dat dintr-o dată a dat seama că am fost pe punctul - sau sopyus și viitorul va fi teribil, sau schimba radical viața mea, deoarece eu nu beau o singură picătură, chiar și în Anul Nou nu se ridica șampanie.“ .

Fostul soț: fotograful de modă Gilles Bensimon

Filed for divorce: după 4 ani de căsătorie

„S-au căsătorit, au trăit până la adânci bătrâneți și a murit într-o zi.“ - Astăzi frumusețea în vârstă de 47 de ani, cu un zâmbet amintește poveștile pe care mama ei mi-au spus ca un copil. El a crescut într-o familie australiană respectabilă și a visat să devină avocat. până când sa întâlnit cu viitorul ei soț, revista de modă ELLE, revista Gilles Bensimon, care a văzut în viitorul ei supermodel. Pasionat de afacere ia adus coperta reviste de conducere, dar căsătoria a fost de scurtă durată: patru ani de la ceremonia de nunta, cuplul a întocmit actele de divorț.

La început El a crezut că lumea sa prăbușit - educația ei familială tradițională nu a permis chiar gândirea divorțului. În plus, a pierdut cu soțul ei. coperta revistei ELLE. Dar viața a continuat - Elle Macpherson a făcut o carieră meteorică (taxele ei ajunge cu ușurință până la 35 de mii de dolari pentru o singură ieșire la podium), a jucat în șase episoade ale serialului „Friends“, a creat un lanț de restaurante și a lansat o linie de lenjerie. "Astăzi El este foarte fericit", îi spun prietenii ei. "Ea trece printr-o perioadă minunată din viața ei". - Dar viața personală? - întrebi. El MacPherson nu mai este în grabă la coroană. Din romanul cu Arpad Busson (actualul iubit al lui Uma Thurman) are doi fii Arpad și Aurelius. Ei sunt principalii oameni din viața ei.

Citat: "Nu am intalnit inca un astfel de om care sa ma poata cuceri".

Fostul soț: dansatorul Kevin Federline

Filed for divorce: după 3 ani de căsătorie

Copii obișnuiți: fiii lui Sean și Jaden

Un romantic frumos între Britney și Kevin sa dezvoltat rapid. Deja la trei luni după întâlnire, iubitorii au anunțat angajamentul și în curând au avut moștenitori - copiii Sean și Jaden. La această familie fericirea sa încheiat și viața sa transformat într-un adevărat coșmar. Ca urmare a unui divorț înalt, Britney a pierdut nu numai pe fiii ei, ci și pe viața ei - și-a tăiat părul și sa aflat într-o clinică de reabilitare.

Astăzi, Britney incepe viata cu o fata curata - si lasa tutelei încă mai consideră că „disfuncțional“ și sunt lăsate în grija tatălui său, să privim spre viitor cu speranță. De-a lungul ultimilor doi ani, printesa pop a fost capabil de a face aparent imposibil: ma adus (postroynela și mai frumos), el a revenit la scena (turneu mondial Circus a adus-o 35 de milioane de $), și a găsit dragoste (zvonuri de o nunta cu Jason Trawick apar în tabloide cu constanță de invidiat), și cel mai important - din nou a devenit fericit.

Citat: „După divorț, viața mea a devenit o închisoare, iar eu nu știu când se va termina concluzia mea am pentru o lungă perioadă de timp va trebui să plătească pentru greșelile lor, dar am învățat această lecție perfect.“.

Fost soț / soție: regizorul Sam Mendes

Filed for divorce: după 7 ani de căsătorie

Copiii obișnuiți: Fiul lui Joe

Vestea divortului lui Kate Winslet și Sam Mendes - unul dintre perechea cea mai exemplară de la Hollywood - a tunat ca un trăsnet din senin. Soții nu au scos niciodată gunoi din colibă, așa că tabloidele le-au făcut să se despartă. „Oscar blestem“ (există o superstiție că actrița a primit o statuetă de aur, de așteptare pentru pedeapsa inevitabilă în formă de eșec în viața sa personală). Motivul separării cuplului, de fapt, a fost prima și singura lucrare comună - "Drumul schimbării". „Vă mulțumesc, dragă, care a făcut acest film - actrita sa transformat din scena“ Globul de Aur „pentru soțul ei. - Vă mulțumesc pentru uciderea personajul meu si sa bucurat de durerea ei.“

După divorț, zdrobit Kate aruncat în împușcarea a noului film, și chiar și lacomi de senzații paparazzi, cum ar fi un păcat, pentru un timp lăsat-o singură. Cu toate acestea, după patru luni, "Rose Engleză" a lins rănile și a fost publicată în compania unui nou iubit. Modelul lui Louis Dowler nu este doar mai tânăr, ci și mai frumos decât fosta soție a actriței. Noua relație și Kate însăși au făcut-o să pară ca un an mai tânăr, astăzi ea doar straluceste cu fericire. În timp ce o pereche de plimbări îmbrățișate în jurul New York-ului și vorbește despre romanul lor frumos la tabloide, vinovat Sam Mendes. se așază în mod suprem cu copiii (fiul lui Joe și fiica adoptivă a lui Mia, de la prima căsătorie a lui Kate cu regizorul Jim Triplin).







Citat: "După cel de-al doilea divorț, am fost complet devastat", am doi copii rămași de la două căsătorii.

Robin Wright Penn

Fostul soț: actorul Sean Penn

Filetat pentru divorț: după 14 ani de căsătorie

Copii obișnuiți: fiica Dylan și fiul Hopper

Citat: „Nu regret anii pierduți, am crescut doi copii minunați, și, prin urmare, au trăit acești ani nu este în zadar sunt bine - acum știu ce vreau și ce nu vreau Nu mai incertitudine nu am timp .... Sunt prea bătrân pentru asta.

Fostul soț: omul de afaceri Andrei Kondrakhin

Filed for divorce: după 11 ani de căsătorie

Copiii obișnuiți: fiica Melanie și fiul Leonty

Filmarea în televiziune și în reviste, întâlniri în Camera publică a Federației Ruse, intrări în Twitter - frumusețea starurilor combină cu ușurință incompatibilitatea. Chiar și într-un divorț cu soțul ei Andrew Kondrahin, cu care a trăit fericită căsătorit timp de unsprezece ani, Tina Kandelaki a fost capabil să salveze fata: nu a împărtășit o proprietate de judecată și copii (în vârstă de 10 ani Melanie, și Leonty în vârstă de 9 ani) și de a afla relația în paginile tabloidelor . „Cel mai important lucru - nu fac ostatici copiii la problemele lor - sfătuiește prezentator -. Copiii tăi nu sunt vinovați, că, la un moment dat nu mai înțelegem unii pe alții.“ De dragul copiilor, a făcut totul pentru a menține relații de prietenie cu soțul ei.

Acum, Tina sa aruncat în lucru cu capul - așteptând oaspeții la restaurantul nou deschis "Tinatin", îngrijorat de problemele învățământului rusesc. Da, bineînțeles, funcționează 24 de ore pe zi, care doar se uită la ea - o sută la sută!

Citat: „Acesta este un nonsens, nonsens și absurditate, atunci când oamenii care au trăit 10 de ani, una langa alta parted inamicii ce șterge din viața ta acei ani, pentru care achiziția a fost mult mai mare decât pierderile pentru acest mare deceniu, am avut două minunate.? copii - cum să-l uit și să-mi arunc din viața care este direct legată de nașterea lor ".

Fostul soț: omul de afaceri Yuri Begalov

Filed for divorce: după 15 ani de căsătorie

Cu al doilea sot, omul de afaceri Yuri begalovoy, prezentatorul TV preferate anii optzeci introduse la începutul anilor '90 - a fost unul dintre invitații emisiunii „Bună dimineața.“ "Yura mi sa părut foarte inteligentă, inteligentă", își amintește Tatiana, care în acel moment era căsătorită cu un restaurator.

- Nu a fost dragoste la prima vedere, mai degrabă -. Al doilea „La scurt timp un scurt interviu despre aurul negru prețurile transformat într-o poveste de dragoste blând Ea a fost casatorita pentru a doua oară, Tatiana a lăsat cariera în televiziune, și mai târziu cu soțul ei la începutul activității generale de fabricare a sos. .

soți de separare după 15 ani de viață fericită căsătorit a trecut în liniște, fără învinuiri și scandaluri. „Noi nu am avut un conflict, - spune prezentatorul TV -. Dar, la un moment dat, am simțit că se deplasează departe unul de altul.“ Astăzi, Tatiana are mai multe motive să fie mândri: este din nou pe ecranul televizorului (pe spectacol „gust lucru“ la „Home“) și a scris o carte de bucate cu titlul: „Știu că ar trebui să fie tânără și frumoasă“ (în sale 57 de ani de prezentator TV arata atat de frumos, că suntem dispuși să credem fiecare dintre sfaturile ei).

Citat: „După ce ne-am despărțit, am fost la început foarte multă suferință am simtit ca să fie căsătorit - este drept, bun, de prestigiu, este o anumită calitate a relației Dar au trecut trei ani, și am înțeles Nu este nimic în neregulă cu asta.. că ești liber. În viața mea erau momente pentru care un tabu a fost impus unei femei căsătorite.

Fostul soț: producătorul Jim Lemley

Filed for divorce: după 7 ani de căsătorie

Copii obișnuiți: fiica Julie

După două divorțuri (frantuzoaica căsătorit cu un regizor polonez Andrzej Zulawski, apoi - pentru producătorul american Jim Lemley) Sophie îi place să se simtă liber și independent. În interviu, actrița recunoaște că îi datorează mult soțiilor de la fostul ei soț, inclusiv o carieră de succes. "Ei m-au ajutat să fiu profesionist", notează ea, "Cu ei am devenit mai puțin impulsiv, mai neîngrijit".

Citat: „Cu varsta, eu devin tot mai obstinat știu exact ce vreau în această viață că el a fost nu am nevoie de nici o lucrare sau în viață nu doresc să se aboneze la ceea ce eu nu sunt sigur că o sută la sută ... Dar un lucru despre care sunt sigur este că acum sunt mai fericit decât aveam 20 de ani. "

Fostul soț: actorul Tim Robbinson

Filed for divorce: după 23 de ani de căsătorie

Relația cuplului se dezvoltă într-un ritm care a răspândit deja zvonuri despre o nuntă iminentă. "Susan este foarte confortabil cu Jonathan", spun prietenii apropiați ai actritei câștigătoare a Oscarului. "Ea spune că e gata să se căsătorească cu el". "Desigur, mulți oameni pot să o învinuiască", continuă ea, "dar Susan nu a acordat niciodată atenție cuvintele altora și a provocat societatea pentru întreaga ei viață". Principalul lucru - actrita este din nou fericita si noi, privindu-ne cum ard ochii ei, nu mai sunt frica sa creasca.

Citat: „Eu știu că despre mine vorbesc, cu toate că eu însumi nu cred că am avut invidiam întotdeauna femeile care sunt interesate de viata, au un apetit sănătos, sunt senzuale în ciuda vârstei sale acum, eu - unul dintre ei și nu mai este frică să spună viață ..“ da. "

Fostul soț: președintele francez Nicolas Sarkozy

Filed for divorce: după 11 ani de căsătorie

Copiii obișnuiți: fiul lui Louis

Citat: „Am încercat, am încercat Ce sa întâmplat cu mine se întâmplă cu milioane de oameni - o dată îți dai seama că relația învechite nu au nevoie de ele la fel de mult ca înainte ...“

10 vedete care ar putea supraviețui divorțului (sesiune foto)







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: