10 Regulile jurnalismului lucios, esquire

Povestiri | ESQUIRE 10

2. Secretul unui luciu de succes constă în echilibrul magic dintre format și conținut creativ. Jumped - și a înecat proiectul. Te duci frumos pe șir - există o șansă de a merge în jos în istorie.







3. Este imposibil să aduceți un strălucit faimos unui nou loc de reședință fără a studia cu atenție arhiva sa - există o bogăție inepuizabilă de victorii și greșeli, eroi și scrieri de mână, desene și povestiri distrugătoare. Toți trebuie să știe de la inimă și să nu coboare bara.

4. "Luciu a murit, trăiește multă strălucire" - un slogan optimist, dar nu ușor, pentru cei care lucrează în prezent în această profesie.

5. Efectuarea unei ediții lucioase într-o broșură groasă de comunicări de presă rescrise este mai ușoară decât pare la prima vedere. Feriți-vă.

7. Cel mai bun luciu va merge în curând la digital, și acolo câmpul este un număr arat și nemărginit de posibilități. Nu ratați!

8. Numai o echipă de oameni cu aceeași minte (cel puțin glavred / artă director / editor), acuzat de unitate, profesionalism, respect reciproc și înțelegere cu jumătate de cuvânt are șansa de a face un produs lucios de succes.







9. Sufletul meu preferat: "A sunat? Nu ați reușit? E concediat!

10. Cel mai bun glamour de luciu este un tiran înțelept.

Care este întrebarea dvs.? Cum ar putea o fată cu un doctorat să treacă la o luciu? Da, am dat 11 ani de muncă departamentului englez al departamentului de filologie al Universității de Stat din Moscova. A fost foarte important. Ca și dorința de a fi bine citit, văzut și de a avea o dorință inconfortabilă de ao face.

Și în Vogue, am venit prin muncă în British Council. Am hotărât acolo, așa cum este acum la modă să spun, probleme culturale. De exemplu, cum să aducă la Moscova o expoziție "Poduri reînviate" de la Academia Regală de Artă din Londra, să-i creeze "continuarea Rusiei" - și apoi să se întoarcă la Galeria Tretyakov înainte de Parcul Gorky!

Desigur, știu că Victor Pelevin a scris despre luciu în "Imperiul V"! Că luciul suferă creatura săracă urâtă, care vede frumusețea super-bogată pe copertă și dă ultimii bani din cauza acestei suferințe. Dar este absolut inteligent. nu, fariseul. nu, declarația greșită. Deoarece Pelevin îi plăcea luciul, citește luciul, căuta întâlniri cu fete lucioase și foarte mult construit pe luciu. Deci, acest lucru este de obicei pelevinsky "gy-gy-gy". Îmi amintesc că Pelevin era foarte serios să intervieveze și să tragă în Vogue și că nu era ușor să-l convingă să scoată ochelarii de soare. Dacă ar fi tratat discontinuu luciul, nu ar fi crescut.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: