10 luni

Încă mai crezi. Rularea pe masaj și LPC. Șederea și tirul copilului ar trebui să aibă până la 9 (# 33;) luni. Nu vă faceți o scuză că copilul este gras și greu pentru el. În continuare va fi și mai dificil. Înțelegeți, până când se așează și se târăște, copilul nu va merge. Și mai târziu el o face, mai târziu începe următoarea etapă de dezvoltare.








Da, ar putea fi greu pentru el să se ridice. Dar ar fi mai bine să mergeți la o consultație, cred că o serie de masaje, recomandări și totul va fi un pachet


Lindsay, am fost la un neurolog la 6 luni. Ne-a privit și ne-a spus că nu au fost întrebări pentru noi și am recomandat să intrăm pentru o inspecție de un an. Dar probabil că nu voi mai aștepta până la un an și voi pleca acum. E mai bine să ne uităm la noi și să spunem că nu este o problemă, ci pur și simplu această dezvoltare fizică individuală, decât voi veni într-un an și apoi îmi vor spune unde ai fost. Vă mulțumim pentru răspuns.


În general, îmi compar băieții atât de mult. Care sunt ele diferite în aptitudinile lor?








Aș fi fost deja pe ușa neurologului.
Aceasta nu este norma IMHO
La fiica cunoscută în 6 luni, aproape 10 kg au cântărit, dar nu a împiedicat-o să stea încrezător, în picioare pe toate patru și încercând să se târască.
Căutați motivul, nu pierdeți timpul.


Oh, oh, și se află mai mult cu tine? Ni sa spus de un neurolog că este normal să stai până la 9 luni, dar ei se așează de obicei pe cont propriu "pe toate patru". Și faceți niște exerciții, exerciții, el se târăște deloc în încercarea de a juca igruhami? Nu stați cel mai probabil, deoarece mușchii sunt imaturi, dacă totul este bun cu restul, apoi dați mai mult timp dezvoltării fizice. Lăsați-l pe Reb să-și petreacă timpul liber pe podea, și nu în scaun, să privească și să meargă afacerea # 33;

10 luni

Desigur, pentru a suna alarma # 33; Neurologi, masaje (de câte ori a făcut?), Electroforeză. Am luat un alt curs, nu-mi amintesc exact ceea ce se numește, cum ar fi EHF. La opt luni s-au așezat și s-au târât pe toate patru (după EHF). Înainte de aceasta, chiar și cortexul a lovit. Desigur, la sfatul unui neurolog. Am avut 3 cursuri de masaj de până la un an.

10 luni







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: