Privire de ansamblu a meciului chelsea - bavaria, cupa internațională a campionilor

"Chelsea" - "Bavaria" 2: 3

Managerul echipei Chelsea Antonio Conte a ales o schemă pentru tradiția echipei 3-4-2-1. Antrenorul italian nu a pus linia principală. Eden Azar și Pedro sunt răniți, David Luis a rămas pe bancă, iar noii veniți Rüdiger și Bakayoko au fost în afara cererii. Cea mai importantă întrebare era dacă Alvaro Morat, noul star, ar lua parte la meci. Spaniolul nu a ieșit din start, dar a intrat în cerere. Astăzi din primele minute au rămas Andreas Christiansen și Jeremy God, care aparțin lui Chelsea, dar sezonul trecut au avut loc în chirie. "Bavaria" este încă o linie neechilibrată, dar nu sunt toți principalii interpreți și începători încă. Cu toate acestea, linia de atac a germanilor este destul de capabilă - Ribery, Müller, Hames și pe vârful lui Robert Lewandowski. Antrenorul echipei "Bavaria" Carlo Ancelotti a ales o tactică dovedită de 4-2-3-1.

În cazul în care un meci împotriva echipei „Milano“, Munchen parea încărcat și neajutorat, astăzi bundesmashina concurat la viteza maxima. În termen de șase minute, germanii au marcat de două ori, oferind un avantaj confortabil. În minutul 6 Rafinha îndrăznit să pătrundă din afara suprafeței de pedeapsă în colțul de departe și era precisă, 0-1. La 12 minute, Franck Ribery a pătruns pe linia frontului și a dat uneltele de echitatie perfect la colțul lung, care a închis, Thomas Mueller. Rețineți că, în episodul cu primul gol pe Ribery ajuta, de asemenea înregistrată.

În minutul 18, Hames ar putea face scorul indecent. Colombianul a primit un transfer de la Ribery pe colțul penalty-ului și a vizat colțul din afară - nu a lovit. După 8 minute, Thomas Muller a marcat al treilea gol, luând un dublu. Germanul fără rezistență a trecut prin centru și de la o distanță lungă de o lovitură de bypass frumoasă până la colțul lăsat de casele lui Courtois, 0-3. În minutul 30 în meci a apărut o pauză de apă, asociată cu condiții climatice severe în Singapore. În primul rând, a fost o ocazie pentru jucătorii Chelsea să respire. Antonio Conte a gesticulat activ și a explicat ceva jucătorilor săi, nu a fost de gând să renunțe la grandmaster italian cu experiență.

Ea a lucrat, „albastru“, a jucat în mod diferit. Deja în minutul 33-, Jeremy Dumnezeu a apărut poziția de șoc după transferul lui Fabregas la mijlocul terenului, dar timpul Starke a redus unghiul de tragere și a luat greul. Zece minute mai târziu, Moise a lovit reperare colțul zonei de unsprezece metri, dar Starke din nou salvat. deținător german a fost lipsit de putere, după ghiulea Marcus Alonso 45 + 3 minute, spaniolul a finalizat o centrare perfectă Moise, 1-3.

Desyatiminutka începere din a doua jumătate a fost calmă, echipa după pauză execută o lovitură. După 57 minute, Markus Friedl executat o livrare perfectă în zona de pedeapsă, Hames lovit cu capul lui, dar nu a primit. După 63 de minute, a avut loc un moment istoric pentru „Chelsea“ a debutat cel mai scump fotbalist din istoria „aristocrați“ Alvaro Morata - 65 de milioane de euro. Spaniolul a fost înlocuit de Jeremy Dumnezeu. Împreună cu Morata a apărut pe teren David Luiz, care la înlocuit Christiansen. După 67 de minute, data viitoare nu a realizat Hames. În acest moment, împușcat columbian din colțul pedepsei, dar mingea a ratat colțul lung. Un minut mai târziu, Hames bate din zona de unsprezece metri - Courtois avut timp să reacționeze, și a reflectat împușcat columbian dificil.

"Londoners" a răspuns în minutul 72. David Luiz a intrat în atacul din afara împușcat de pedeapsă - mingea a atins un apărător al „Bavaria“, a lovit bara și a zburat în afara limitelor. După 85 minute de joc, Cesc Fabregas a efectuat o livrare perfecta dintr-un colt, iar Misa Michy Batshuayi, absolut nimeni acoperit cu doi metri împușcat scorul este 2-3. În ultimele minute de „albastru“ a încercat să pătrundă prin apărarea furtunii masive „bavarezi“, dar toate în zadar.