7 pași

7 pași


Setarea tabelului (Setarea unei mese de masă) este aproape la fel de importantă ca și mâncarea delicioasă gătită. O masă decorată frumos creează o atmosferă plăcută pentru cină, contribuie la atractivitatea preparatelor gătite.







Astăzi servim o masă minunată în doar 7 pași! În același timp, aflăm cum sunt numite elementele de setare a meselor în limba engleză.

1) Acoperiți masa cu o față de masă proaspătă și curată (față de masă). În plus, pe partea de sus a feței de masă pentru fiecare oaspete, puteți plasa placemat (covor, "mat").

2) Am pus pe masă o veselă frumoasă (vase): cupe (cupe), plăci (boluri) și boluri (plăci adânci).

3) Așezați apoi tacâmuri sau tacâmuri (tacâmuri), care includ: lingură, furculiță, cuțit.

Când plasați instrumentele, amintiți-vă:

Vă rugăm să vă autentificați sau să vă înregistrați pentru a citi restul acestui conținut.







4) Vom expune sticlăria (paharele din sticlă) frecate pentru strălucire: ochelarii (ochelari) de diferite forme și mărimi.

5) Ambalat frumos sub forma unui plic de șervețel de zăpadă albă (șervețel).

6) Piesa centrală (partea centrală a mesei) este decorată cu flori proaspete, lumânări sau se pune în centrul unui castron de fructe.

7) Nu uitați să puneți pivnițe de sare și ardei sau măcinatoare (recipiente sau mașini de măcinat cu sare și piper).

Acum, când masa noastră este servită frumos și minunat, puteți invita oaspeții și puteți începe cina!

Imaginați-vă că ați venit la un restaurant și ați comandat cina. La început, chelnerul scoate starterul, apoi cursul principal și, la sfârșit, desertul (desertul).

Apropo, nu confunda "desertul" cu "deșertul": dacă o săriți doar o singură literă, atunci "desertul" se va transforma într-un "deșert"!

Să sperăm că cina a fost delicioasă și veți spune:

Masa a fost cu adevărat delicioasă! Mâncarea a fost de fapt delicioasă!

Acum încearcă să ghicești cuvintele pe tema servirii:

Bea din asta.

(sticlă - sticlă, ceașcă - cană, cană)

Este hârtie sau material pentru a vă curăța gura.

Acoperiți o masă cu acest lucru.

A decis să scrie, ca și în cazul meu, cel mai mare buget al familiei. Știi, eu însumi nu am învățat șapte pași pe frunte și, prin încercări și erori, am învățat cum să fac contabilitatea gospodăriei. Pentru mine, am găsit "mijlocul de aur" și am calculat "regula de aur".







Trimiteți-le prietenilor: