5 Rețete de rulouri delicioase de miel

Un aperitiv delicios - o rochie de slănină fiartă va decora masa festivă, va salva bugetul și va fi liberă de gândurile obsesive: "Ce să hrănești familia?". Pentru că mereu în frigider veți găsi un răspuns delicios la întrebarea dvs.

RULET 1. Surpriză pentru oaspeții neașteptate






5 Retete de rulouri delicioase de miel

INGREDIENTE
  • O bucată de grăsime cu o piele, de aproximativ 1 cm grosime - 1 bucată,
  • Carne de porc (puteți lua pui sau carne la gust) - 200 g,
  • Sare și condimente - pentru a gusta.

Salo cu o piele, curată, a mea. Apoi, așezați pe masă, sare și piper.
Separarea straturilor subțiri de carne. Apoi l-am răspândit pe șuncă, piper, sare.
Salo cu carne pliată cu atenție într-o rolă și bandajat cu un șnur.
Rola noastră este pusă într-o tigaie potrivită, turnată în apă și pregătită să gătească.
Când apa se fierbe, adăugați sare, piper, lauri.
Gatiti timp de aproximativ trei ore pe un foc mic (cu atat mai gros, cu atat mai mult ar trebui sa fie preparat). În cazul în care apa fierbe, ar trebui să fie completat (dar numai apă fierbinte din fierbător). Apropo, dacă doriți să dați rolei o culoare frumoasă maro, gătiți-o împreună cu coaja de ceapă.
După ce se rulează ruta, o punem într-un manșon pentru coacere și cântărită în cuptor timp de aproximativ o oră și jumătate.
Scoatem rola terminată din cuptor, răciți-o, scoateți firul, tăiați-o în felii subțiri și bucurați-vă de gust și aromă.
La sărbătorile de Anul Nou, această rolă este chiar lucrul.

RULET 2. Delicacy rusesti din Belarus

5 Rețete de rulouri delicioase de miel
INGREDIENTE
  • Grăsime de porc cu piele, straturi de până la 2 cm grosime - 1 kg,
  • Usturoi - 4-5 dinți,
  • Sare - la gust,
  • Amestec de condimente pentru seu: cumin, coriandru, ardei rosu si negru, verdeturi de pătrunjel, frunze de dafin.

Când cumpărați bacon, verificați dacă pielea este ușor de separat. Peritoneum (podsherevok, podpuzie) nu va funcționa.
Se separă grăsimea de piele. Sprângeți-l pe ambele părți cu condimente și sare (are nevoie de puțin mai mult decât atunci când sarea de vită sare înainte de prăjire).
Presați cu usturoi, tăiați în "petale".
Împingeți grăsimea cu o rolă. Îl împachetăm în piele de porc. Împachetați cu atenție firul. Am pus mâncarea pentru coacere.
Am pus rola pe o foaie de copt, a pus într-un cuptor preîncălzit, se coace o oră și jumătate la o temperatură de 160-180 ° C.
Cilindrii roșii se răcesc pe grătar și, atunci când se răcește - ne curățăm timp de o oră în frigider, pentru o răcire completă.

ROLET 3. Gustări în limba ucraineană

5 Retete de rulouri delicioase de miel
INGREDIENTE
  • Greutatea de porc nu mai mare de 2 cm grosime - 1-1,5 kg,
  • Pudră de piper negru,
  • Piper cu mazăre,
  • Sare, usturoi, alte condimente - pentru gust.

O bucată de grăsime subțire cu o piele, este obligatoriu, cu un strat de carne (mai mult interlayer, mai delicioase) din inima nashpigovat usturoi. Se toarna pe toate laturile cu sare si piper. Restrângeți rola, bandajul cu un șurub rigid și fierbeți-l într-un bulion foarte sărat (fără sare în exces) pentru o oră.
În supă, puneți frunza de dafin și ardei gras. Puteți găti în coji de ceapă pentru a da rouge.
După gătire, fără a scoate firul, puneți rola în cuptor timp de o jumătate de oră, încălzită la o temperatură de 180 ° C. Apoi scoatem, se răcește și se pune în frigider pentru noapte.
În dimineața, eliminăm firele, le tăiem în felii și nu mergem la lucru, deoarece spiritul de usturoi îi sperie pe șefi și colegi de la tine.
Această rolă este un fel de mâncare de weekend sau de sărbătoare

Ruleta 4. Pui plin cu ficat si ficat

  • Foarte subțire de porc gras proaspăt cu pielea
  • Puiul din ficat este proaspăt.
  • 2 ouă,
  • Sare și condimente pentru gust.

O bucată de grăsime de cel puțin 30x30 cm (de preferință mai mult), se spală, se usucă și se rotește într-un tub. Marginile trebuie să ajungă la joncțiune, iar locurile din mijloc vor rămâne puțin. Înfășurați țeavă cu un fir de bucătărie, care nu este zgârcit la cantitatea sa.
Ouăle fierbe greu, rece și curat.
Umpleți tubul de sărat sarat și aromat cu ficat de pui proaspăt și gătiți ouăle în el undeva între cazuri. În general, nu este necesar să adăugați ouă aici, sunt pentru frumusețe.
Înfășurați ruloul rezultat într-o cârpă albă de bumbac și reintroduceți din nou firul, în special de la capete, pentru a preveni căderea conținutului de pe cilindru.
Puneți rola într-o cratiță și adăugați apă. Gatiti aproximativ 4 ore.
Scoateți rola terminată din apă și puneți-o sub presiune, astfel încât să fie bine așezată și răcită.
Apoi, așezați, fără să vă răsuciți, în frigider și numai după răcirea fără țesătură și fir.
Această rolă are o consistență de nici măcar o răceală, dar untul.

Ruleta 5. Rola plina cu condimente

5 Rețete de rulouri delicioase de miel






INGREDIENTE
  • Porc (pudel) cu un strat de carne - 1,5 kg,
  • usturoi,
  • Ardeiul negru și roșu,
  • ghimbir,
  • Fructe de ienupăr,
  • Bay leaf,
  • morcovi,
  • Bere - 1 pahar.

Nou de la utilizatori

Mulci din fibră de nucă de cocos - ideal pentru grădină și.

Recent, eu cu fanatismul am început să mulci totul în ordine în grădina mea. Taie iarba, adusă din câmpurile n.

Reziduurile de paine pentru castraveti sunt dulci

Vreau să vă împărtășesc reteta mea pentru cultivarea celor mai frumoși castraveți în toate sensurile acestui cuvânt. Pentru asta, pe.

Sunt în stare și îmi place să gătesc din mâncăruri gustoase din anghinare din Ierusalim

Toate în timp util. Sparanghelul ar trebui să fie mâncat în primăvară, roșiile - în vara și în toamnă - iarnă este timpul să mănânce legume sezoniere.

popular

Reziduurile de paine pentru castraveti sunt dulci

Vreau să vă împărtășesc reteta mea pentru cultivarea celor mai frumoși castraveți în toate sensurile acestui cuvânt. Pentru asta, pe.

Mulci din fibră de nucă de cocos - ideal pentru grădină și.

Recent, eu cu fanatismul am început să mulci totul în ordine în grădina mea. Taie iarba, adusă din câmpurile n.

Sunt în stare și îmi place să gătesc din mâncăruri gustoase din anghinare din Ierusalim

Toate în timp util. Sparanghelul ar trebui să fie mâncat în primăvară, roșiile - în vara și în toamnă - iarnă este timpul să mănânce legume sezoniere.

Cele mai populare pe site

5 Retete de rulouri delicioase de miel

Caracteristicile și beneficiile utilizării semințelor de in.

Utilizarea uleiului de in in medicina a inceput din cele mai vechi timpuri.

5 Retete de rulouri delicioase de miel

Șase rețete pentru varză delicioasă

Varza acru este o farfurie delicioasa si sanatoasa. Conținut în.

5 Retete de rulouri delicioase de miel

Secretele de usturoi foarte mare

Creșteți usturoiul a trebuit să încercați și să erați. Această cultură sa îndrăgostit.

5 Retete de rulouri delicioase de miel

Cei mai șicani castraveți primesc.

Am două gropi de compost pe complot. Le înlocuiesc: un an de depozitare.

5 Retete de rulouri delicioase de miel

Calendarul lunar și însămânțarea unui horticulturist.

5 Retete de rulouri delicioase de miel

Secrete simple de a obține fructe de padure mari.

Coacăzul este o boabe foarte utilă și populară. Sunt pregătite multe.

5 Rețete de rulouri delicioase de miel

Reziduurile de paine pentru castraveti sunt dulci

Vreau să vă împărtășesc rețeta mea pentru cultivarea celor mai frumoase din toate.

5 Rețete de rulouri delicioase de miel

Plante care sperie afidele și furnicile.

Desigur, aceste plante nu sunt un panaceu pentru afide și furnici, dar în n.

5 Retete de rulouri delicioase de miel

Chinchilla este un animal super-profit

5 Retete de rulouri delicioase de miel

Familiarizarea cu asya

"Și aici este Demeter, clusters până la un metru, gust de miere, fructe de padure mi.

5 Retete de rulouri delicioase de miel

Pe pesmet, roșiile mele cresc ca o supă.

Vreau să vorbesc despre modul în care am reușit să măresc randamentul într-un mod simplu.

5 Retete de rulouri delicioase de miel

De ce trebuie să îndepărtați frunzele de roșii

5 Retete de rulouri delicioase de miel

Soiuri foarte rare de struguri

Ultra-soiuri de struguri atrage viticultori în sud și în Se.

5 Rețete de rulouri delicioase de miel

De ce este util să dormi fără chilotei

Dacă comparați persoanele care dorm complet dezbrăcate sub pătura și cele.

5 Retete de rulouri delicioase de miel

Mulțimea pentru ceapa din ziare și carton

Ziarele sunt folosite în loc de mulci, ajutând la prevenirea germinării buruienilor.

5 Retete de rulouri delicioase de miel

Hrăniți căpșunile și vă va oferi o fantezie.

Căpșuni, sau așa cum se numește științific - căpșuni, cu o ureche de îngrijire.

5 Retete de rulouri delicioase de miel

Profităm de gunoi: compostul de toamnă

Toamna este cel mai bun moment pentru a pregăti îngrășămintele naturale. Când.

5 Retete de rulouri delicioase de miel

Componentele unei recolte bune de zmeură







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: