4 Grupul de sănătate este speriat sau nu foarte sănătoși grupul 4 ceea ce este

am luat un copil cu 5 grupuri de sănătate 3 →

Da, înțeleg că cu orice copil din DD →

Da, am înțeles că orice copil din DD are o mulțime de lucruri. Copiii sănătoși de acolo probabil că nu există sau sunt atât de rari încât nu trebuie nici măcar să fie luați în considerare. Și dacă ne vom întoarce, nu o voi întoarce. La fel foarte mult ca cea pentru eforturile și lecțiile noastre nu recuperate cât mai mult posibil (astm mine, ca atare, nu mă sperie cel mai acest diagnostic a stat o dată, și apoi îndepărtat) Sunt îngrijorat este dezvoltarea, mi-am dorit atât de mult și vreau un copil, asa ca vrei chtby noi era în regulă și am fi o familie bună, așa încât în ​​mod normal să studiem, să mergem și să ne grămadă cu colegii etc. Ei bine, nici măcar nu știu cum să explic că există o familie normală.







Da, copilul este cuplat și este foarte asemănător cu mine și soțul meu, dar de atunci. noi suntem noi în adoptarea noastră și ne-am speriat de grupul de sănătate 4. În măsura în care înțeleg, chiar și cu dizabilități acest grup este dat. Nu contează cât de gravă ar putea suna, nu sunt gata pentru un copil cu dizabilități, deoarece majoritatea oamenilor vor, probabil, un copil mai mult sau mai puțin sănătos.

Este necesar să se rezolve probleme specifice →

Foarte diferit cu sănătatea, la →

Copilul meu cu grupul 4 de sănătate →

Aici, găsiți, citiți. Grupuri de sănătate →

Există prevederi generale în acest document:

În funcție de starea de sănătate, copiii pot fi clasificați în următoarele grupuri:
- la grupul de sănătate I sunt copii sănătoși care au o dezvoltare fizică și mentală normală, fără defecte anatomice, abateri funcționale și morfofuncționale;
- grupul de sănătate II include copii care nu au boli cronice, dar există unele tulburări funcționale și morfologice și funcționale, convalescenți, în special au suferit de boli infecțioase grave și severe; Copiii cu o întârziere totală de dezvoltare fizică fără tulburări endocrine (lag foarte scăzut de creștere a nivelului de dezvoltare biologica), copiilor (greutate mai mică decât M - minute sigma_R) sau supraponderali (greutate mai mult decât M + 2 sigma_R), copiii adesea și / sau infecții respiratorii acute pe termen lung; copiii cu dizabilități fizice, consecințele leziunilor sau operațiunilor, păstrând în același timp funcțiile relevante;
- la al treilea grup de sănătate sunt copiii care suferă de boli cronice în stadiul de remitere clinică, cu exacerbări rare, cu capacități funcționale conservate sau compensate, în absența complicațiilor bolii de bază; copiii cu dizabilități fizice, consecințele rănilor și operațiunilor, cu condiția compensării funcțiilor corespunzătoare, gradul de compensare nu trebuie să limiteze învățarea sau munca copilului, inclusiv adolescența;






- grupul IV de sănătate include copiii care suferă de boli cronice în stadiul activ și stadiul de remisiune clinică instabilă cu exacerbări frecvente, cu funcționalitate conservată sau compensată sau compensare incompletă a capacităților funcționale; cu boli cronice în remisiune, dar cu funcționalitate limitată, sunt posibile complicații ale bolii subiacente, boala de bază necesită terapie de întreținere; copiii cu dizabilități fizice, consecințele leziunilor și operațiunilor cu compensare incompletă a funcțiilor relevante, care, într-o anumită măsură, limitează învățarea sau oportunitățile de muncă ale copilului;
- V la grupul de sanatate include copii cu boli cronice severe, cu putine remisie clinica, cu exacerbări frecvente, recidivantă continuu curs, cu decompensarea severă a abilităților funcționale ale corpului, prezența complicațiilor bolii de bază care necesită medicație; copiii cu dizabilități; copiii cu dizabilități fizice, consecințele rănilor și operațiunilor, cu o încălcare pronunțată a despăgubirii pentru funcțiile respective și o restricție semnificativă asupra posibilității de formare sau de muncă.
Și în acest document există un tabel care prezintă cele mai frecvente boli / probleme de dezvoltare din copilărie și grupul de sănătate corespunzător.

Al doilea grup de sănătate este normal. Doctori, policlinici, boli. Copil de la 7 la 10. Complet de copii cu alergii. Adevărat, nu mi-am văzut grupurile de sănătate pe hartă, poate eu și 1 am fost din clinici de ambulatoriu plătite.

Și ce fel de grupuri de sănătate există? Ce ar trebui să ia copilul la școală? Unde ai citit despre asta? (Și dacă nu prelungești handicapul, toată ficțiunea, pentru că starea copilului nu se va îmbunătăți sau se va înrăutăți din grupul de sănătate pe care îl vor înregistra.

Grupului medical pregătitor (grupul II de sănătate) sunt practic studenți sănătoși, care au unele sau alta Divizie în grupuri de sănătate, doar astăzi a primit un certificat pentru școală cu instrucțiuni. Copiii sunt angajați și în spets. grupuri de asemenea.

Al treilea grup de sănătate. Sănătate. Adolescenti. Educația și relațiile cu copiii adolescenței A în normal nu ar trebui să intervină. Aici avem o anchetă generală pe care au spus să o prezinte după primire. Și persoanele cu dizabilități au chiar beneficii în ceea ce privește admiterea.

grup de sănătate. Medicină / copii. Adoptarea. Discutarea problemelor de adopție, a formelor de plasare a copiilor în familii, încurajarea copiilor adoptivi, interacțiunea cu custodia, educația la școala părinților adoptivi. În cazul dizabilității, au fost plasate 5 grupuri.

HIV + hepatită = 2 grup de sănătate. Medicină / copii. Adoptarea. Discutarea problemelor de adopție, a formelor de plasare a copiilor în familii, încurajarea copiilor adoptivi, interacțiunea cu custodia, educația la școala părinților adoptivi.

grup de sănătate. Doctori, policlinici, boli. Copilul este de la 7 la 10. Spuneți site-ul pe care sunt pictate grupurile de sănătate pentru copii, adică prin ce semne către care grup ar trebui să se facă referire la sănătatea copilului.

La adulți și copii din familii, din anumite motive, grupurile de sănătate sunt puse în mod diferit :-) "copiii noștri" se adaugă, de regulă. Deoarece, în practică, nu toată lumea cu grupul 5 este dezactivată și nu toți cu 4 sunt cronicari de viață.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: