4 Elemente decorative

4 Elemente decorative

Întotdeauna am fost impresionat de astfel de clădiri și de modul în care sunt executați. Pentru mine, ca persoană legată de ambreiaj (nu mă pot numi un expert, dacă nu-mi folosesc mâinile cu ceva de genul asta), a fost interesant - cum? Ca oameni care au limitări în tehnologie, în instrumente precise de măsurare, au creat o astfel de frumusețe. Da, cu o asemenea precizie și atracție estetică.







Cel mai simplu element decorativ, după părerea mea, este arcul. Este ușor de pregătit, nu este greu de realizat. Există reguli fără a fi încălcate care este foarte ușor să obțineți un arc de orice dimensiune rezonabilă. Este puternic și durabil (cel mai vechi pod arc are o vârstă de aproximativ 3000 de ani și încă mai există - este podul lui Arkadiko)

4 Elemente decorative

1. Deschiderea. Totul este clar. Este implicită distanța de la pantă până la pantă, de la perete la perete etc.

2. Cofraje cu elemente de cerc pentru ferestre sau alte deschideri, nișe etc.

3. Pardoseala este o construcție mare, care combină mai multe elemente, încovoiate, piloni, structuri spațiale.

4 Elemente decorative

2. Reamintește geometria școlii

3. Pentru fabricarea de ventilație de mesteacăn sau bachelită, utilizată în formă circulară. Dimensiunile deschiderilor vor fi determinate în avans și foarte precis. Toate greșelile din complexul de pe fațadă vor fi vizibile. Placaj de 10-12 mm.







4 Elemente decorative

4 Elemente decorative

4 Elemente decorative

4 Elemente decorative

Structura finisată este înconjurată cu partea alunecoasă orientată în sus. La soluția ei nu se lipsește. Demontarea este mai ușoară.

5. Luați în considerare dezmembrarea în avans. În ferestrele pe care le-am înconjurat, am sprijinit-o cu elemente de formă T sau bucăți de placaj încorporate în cusătura zidăriei

6. Marcați centrul pe cană. În centru, ultima cărămidă din ambreiaj ar trebui să fie o cărămidă din castel, strict verticală. Sau o încuietoare decorativă, ca și pe ferestrele de pe prima fotografie. Se comportă ca o pană, centrul sarcinii.

Prin reguli ca totul. Problema consolidării nu este acoperită cu siguranță, dar aici, la voința designerilor și designerilor. Vr-3 sau 4 este pus în pași de 4 până la 6 rânduri.

7. Demontați chenarul sau cofrajul după rezistența stabilită a structurii și sarcina parțială sau maximă.

Am colectat un șablon - înconjurat, instalat în deschidere. Pune caramida. Pentru o cărămidă de stabilire printr-o așezare a unei cărămizi este puternic posibil să nu zamorachivatsja. Adică grosimea cusăturilor. Normă - 3-5 mm la bază, de la 5 la 15 - în partea de sus. Dar cu cât raza este mai mică, cu atât este mai greu să rămânem. Estetic frumos totul se dovedește, în cazul în care fiecare cărămidă este pusă strict perpendiculară la suprafața de pe laturile circulat și alternante ale operei. În principiu, nu este nimic de adăugat la descrierea lucrării privind construcția zidăriei, pentru că restul întrebărilor se află pur și simplu în planul măiestriei zidului.

Coloane, pervazuri, pervazuri, portițe și alte lucrări de zidărie decorativă:

4 Elemente decorative







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: