2018 Schimbați numele pachetului pentru proiectele existente phonegap android

Androids .help Comunitatea Android Android.

Am un proiect Android numit PhoneGap și proiectul IOS PhoneGap.

Au fost create folosind acest nume de pachet, dar acum trebuie să schimb numele acestui pachet.







În Android, cred că trebuie să se schimbe numele pachetului explicit, și redenumi / muta un fișier în dosarul Java SRC, și de a schimba în fișierul Java pentru a reflecta noul numele pachetului. Apoi curatati si montati. Sună bine?

Am observat, de asemenea, opțiunea din Eclipse, Android Tools >> Redenumiți pachetul de aplicații unde solicită numele pachetului. Vor avea toate schimbările necesare?

Multumesc pentru orice ajutor.

Top 5 răspunsuri

Da, în principiu, schimbați Androidul. atribuiți pachetul în manifest și apoi reorganizați folderul SRC / folder pentru a urma același nume al pachetului.







În mod alternativ, puteți utiliza opțiunea Redenumire din Eclipse, dar va trebui să schimbați importul clasei R. cu oricare dintre fișierele Java care utilizează resursele. Va arăta puțin înfricoșător, dar ar trebui să funcționeze bine.

Fișierele care conțin numele proiectului sunt:

AndroidManifest.xml <-- package name res/values/strings.xml <-- visible name in list build.xml config.xml

Mergeți la SRC / your.project.name și deschideți fișierul .java.

Conform licenței, modificați numele pachetului cu numele noului pachet la ceea ce doriți.

Utilizați același nume de pachet în AndroidManifest.xml "Ambalaj".

Încercați să construiți și, dacă funcționează, modificați valoarea în RES / values ​​/ strings.xml.

Construiți din nou și treceți prin fiecare valoare până când sunteți mulțumiți.

Ar fi mai bine dacă în loc să redenumiți fișierul .java și numele clasei, pur și simplu faceți modificări la:

Apoi, elimina suportul de android cu platforma cordova elimina android Și apoi adăugați din nou, android sprijin platforma cordova adăuga android

Acest lucru va crea din nou fișierul .java cu numele corect.

Întrebări recente







Trimiteți-le prietenilor: