14 Au auzit povesti despre dragoste, familie și eșecuri de viață mari

Lucruri ciudate și frumoase se întâmplă zilnic fiecăruia dintre noi, câteodată este imposibil să rămânem tăcuți. Prin urmare, există un proiect. care îi ajută pe oameni să își împărtășească anonim dezvăluirile.







  • 1942-lea. Sălbatic rece. Bunicul are trei copii: 2, 4 și 6 ani. E pe cale să moară de foame. Casa vecinilor a fost bombardată, iar mama a doi copii a fost ucisă: 5 luni și 10 ani. Toată lumea sa întors. Bunica mea a luat copiii. Ea a luat din cutia cu jucării pe bradul de pom de Crăciun (din anii de dinainte de război) câte un tort pe zi, la rațuit pe un răzuitor și le-a dat copiilor sub limbă. În 45 de ani, bunicul meu sa întors. A cântărit 35 kg cu o înălțime de 176 cm. Întotdeauna sa considerat mama a cinci copii. Și le-a salvat pe toți.
  • Am mers de-a lungul digului. Am auzit, mizează pe cineva. Destul de rău. Pisicul a căzut în apă și stă pe o stâncă. Un mic val, asta e tot. Pentru a scăpa, nu există nicio șansă. Mă uit la tip, aștept acțiune. Și el se trage. Avem un restaurant comandat, prietenii așteaptă. Ea a sărit în hainele ei și a luat copilul. A scăpa ne-a ajutat complet străini. Tipul a murmurat că mi-am făcut alegerea și am plecat. Da, alegerea a fost făcută când am sărit în apă rece. Și sunt gata pentru o nouă relație. Mulțumesc, koteyka! Nu te voi părăsi.
  • Recent, soțul ei, cu care suntem împreună 7 ani, mi-a descoperit într-un mod nou. La măcelărie, în picioare, în linie, am văzut bunica cumpără o supă de oase de pui și cere vânzătorului de a alege în cazul în care carnea este mai mult, cu cuvintele: „Deși myaska cântă.“ Soțul așteptat în linie, a cumpărat câteva kilograme de carne, și prins cu bunica ei ia dat. Am fost din nou convins că am făcut alegerea potrivită acum 7 ani.
  • Mă duc astăzi la metrou, văd - fata se află într-un sacou cu burta, nu în dimensiune, ca o femeie însărcinată, și a dat drumul ei la locul ei. Se așeză, apoi începe să-și desfacă jacheta și îmi arăta drăguț în ochi și zâmbește. Dintr-o dată capul unei mari coteyka britanice izbucnește, atît cu bucurie se uită la mine. Și zâmbiți.






Despre eșecuri

  • O mulțime de oameni distorsionează cuvinte sau nu se pronunță corect prima dată - bine, se întâmplă, afacerea este de zi cu zi. Dar să spun despre labradorul meu "dumbledore" - aceasta a fost limita.
  • Într-o zi într-o zi foarte veșnică, am trecut pe drum. A așteptat verde și a început să se miște, în timp ce răspunde la SMS în paralel. Dintr-o dată, în fața ochilor tăi, nimic! Negru! Eram teribil de speriat, am început să mă întorc, gândindu-mă că sunt orb. Și acesta este doar un pachet negru care mi-a zburat pe față. BLACK, MAMA LUI, PACHETUL! Eu, ca un nebun, stăteam cu o pungă pe capul meu și m-am învârtit în mijlocul drumului! Fulg de zăpadă, naibii!
  • Un coleg-străin a argumentat cu un coleg rus pentru o sumă foarte ordonată că nu va scrie o diplomă pentru o noapte. Dumnezeu, omul trăiește în Rusia pentru al patrulea an și nu și-a dat seama că rușii fac întotdeauna totul în ultimul moment și dacă pentru bani.
  • Când eram mică, mama mea a pus pe sutienul ei, apoi a fugit și a întrebat-o, „Mamă, mamă, când cumpărați mine Titi?“. Și aici pentru mine 24, și titi și nu au cumpărat sau cumpărat.

Despre familie și copii

  • Locuiesc cu un tip pe an. Timpul suplimentar nu îmbrățișează și săruta, restrâns, lucrurile romantice nu sunt deosebit de dependenți. Acum stau cu piciorul operat, nu merg - în apartament curat, cumpara o masa speciala pentru pat, pregătește micul dejun, prânz și cină, răsfățați-vă salate, feluri de mâncare în sine remodelate bandajeze piciorul meu. Și fără trandafiri și lumânări, o să reușesc cumva.
  • M-am întrebat de ce nu ne certăm niciodată cu soțul ei. Mi-am amintit toate poveștile despre prietenele mele despre certurile lor, totul a început cu niște trivia de uz casnic.
    M-am uitat în jur: erau șosete și tricouri împrăștiate peste canapea, mâncăruri și cani nespălate pe masă, învelitori de bomboane. Pe covor o grămadă de păr de pisică, pe scaune atârnă blugi. Și eu nu mă "înfurie", așa cum spun fetele mele. Stăm în această cufăr pe o bucată de canapea într-o îmbrățișare și urmărim seria TV preferată.
    Da, suntem doar doi porci fericiți.
  • 14 Au auzit povesti despre dragoste, familie și eșecuri de viață mari






Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: