10 sfaturi pentru utilizarea cititorului Google

Aproape toate aceste sfaturi sunt probabil pentru că nu va fi o veste, dar repetiția - mama învățării, și mi se părea că propuse sfaturi Dumb omulețului - concentrat, ceva de genul patuturi, care amintește de ce altceva poti face bine cu Google Reader .







Sunt de acord că cititorul cel mai important, probabil pentru mine, demnitate este capacitatea de a face practic totul de la tastatură. Ei bine, este necesar să învățăm clasicul "j", "k" și "v". Dar restul sunt minunate.

În plus, îmi plac foarte multe etichete, ele ajută la organizarea informațiilor exact așa cum vă trebuie, servind ca o completare excelentă la foldere.

De asemenea, mi se pare minunat să creez un folder special pentru fluxurile cu prioritate maximă. Acest lucru va economisi timp și va separa ceea ce poate fi citit și în momentele de relaxare.

Folosirea unei stele pentru a crea o listă pentru a citi mai târziu nu este atât de simplă, mai ales după apariția ReadItLater cu suport pentru Reader. dar metoda nu este atât de rea.







După cum știți, puteți integra Reader și popularul Remember-The-Milk. Eu însumi nu o folosesc pe acesta din urmă, dar ideea este cu siguranță excelentă.

Acesta este Google, băieți: uite. Nu uitați să utilizați opțiunile din căutarea derulantă pentru rezultate mai bune.

Utilizați prioritățile și eforturile celorlalți, astfel încât AideRSS va ajuta la clasarea pe rang și am scris despre el.

Pentru a completa strategia deja prezentată în mod clar pentru utilizarea Cititorului în stilul GTD, trebuie să vă reamintesc necesitatea de a vă revizui în mod regulat activitățile în Tendințe. Aflați ce vă interesează cu adevărat și ce anume trebuie să vă dezabonați, nu mențineți junk doar pentru caz.

În ceea ce privește butoanele j și k. În opinia mea, este complet incomod. Acest post, de exemplu, necesită mai mult de un ecran într-un cititor Google. Am apăsat-o, m-am dus la el și apoi ce? Cea mai mare problemă cu cititorul Google este că butonul din mijloc al mouse-ului este dezactivat acolo. Pe alte site-uri este foarte convenabil - faceți clic pe butonul din mijloc și apoi deplasați mouse-ul în sus și în jos. Deschide link-ul - butonul din mijloc pe titlu.

Și pentru posturile lungi există un gol. Și vă permite să vă deplasați la postul următor când citiți unul curent. Nu-mi place să folosesc mouse-ul și să încerc să-l evit - vârsta;)







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: