Moscova, știri, Sharapova a învins Azarenka în semifinala - Roland Garros

Sharapova a bătut pe Azarenka în semifinala "Roland Garros"

Rusă Maria Sharapova a bătut victoria Victoria Azarenka din Belarus și a ajuns în finala celui de-al doilea în sezonul turneului seriei Grand Slam - Campionatul Francez de Tenis Deschis.

Joi, în meciul semifinală, care, după al doilea set întrerupt pentru scurt timp din cauza ploii, al doilea clasat Sharapova, în trei seturi, cu un scor de 6: 1, 2: 6, 6: 4 au prevalat asupra a treia racheta a turneului Azarenka. Câștigătorul actual al "Roland Garros" pentru victorie a durat puțin mai mult de două ore.

Cu un scor de 5: 2 în cel de-al treilea set, Sharapova nu a folosit patru mingi de joc pe servi. Rusă femeie pentru reuniunea a efectuat 12 reprize, dar în contul ei și 11 dublu erori. Azarenko a dat trei ași și nu a permis niciun dublu. Sharapov este înaintea lui Sharapov în ceea ce privește numărul de puncte câștigate în mod activ - 42 față de 15, dar Belarusul a admis rar erori neîndeplinite - 22 împotriva 39.

Reportajul întâlnirilor personale ale jucătorilor de tenis a devenit 7-6 în favoarea lui Azarenka.

În finală Sharapova se va întâlni cu câștigătorul meciului semifinal dintre prima rachetă a lumii americane Serena Williams și italiana Sarah Errani (numărul cinci însămânțat).

Maria Sharapova a mers la finala campionatului francez "Roland Garros"

Celebrul tenisist rus Maria Sharapova a câștigat meciul semifinale cu ucraineanul Victoria Azarenko. Ca urmare a meciurilor, scorul a fost de 2: 1 în favoarea femeii ruse.
Victoria Azarenka a deschis contul, jucând de vară într-o curte goală. Cu toate acestea, Sharapova a revenit repede și primul joc sa încheiat cu un scor de 6: 1.
În al doilea joc, Azarenka a adăugat puternic în viteză și a început să servească mai bine, în detrimentul cărora a luat jocul în propriile mâini - 6: 2.
Al treilea joc a început pentru femeia ucraineană nu atât de bine - ea a început să joace pasiv, care a fost folosit de femeia rusă. Când scorul a fost de 5: 2, Azarenka a început să acționeze mai agresiv, dar fără succes - meciul sa încheiat cu scorul de 6: 4 în favoarea lui Sharapova.
În următorul meci, femeia rusă se va ocupa cu Sarah Errani, sau cu americanul Serena Williams.