(12 raspunsuri)

La mine aici o astfel de problemă. Am angajat în construcția casei și ieri a prins accidental pe un cui și piele, cu degetul arătător al mâinii drepte. Nici măcar nu am înțeles cum sa întâmplat. Și totul ar fi bine dacă rana nu mă deranja atât de mult și nu ma împiedicat să lucrez.







Locul rănii nu este mic, aproape jumătate de deget. În mod constant doare. Am lucrat cu peroxid, alcool și verde, mi-am bandajat degetul, dar este încă imposibil să lucrez. Pentru medicul de a merge ca asta este o rușine, ca nu a tăiat o mână. Prompt, poate să mănânce orice metodă, deoarece este rapid să se vindece. Mulțumită în avans!

Desigur, bineînțeles că nu funcționează, dar trebuie să distrugi în mod natural acest deget.

Faceți un bandaj cu un unguent "Levomekol". Ia tifon sau ori in 2-3 straturi de bandaj, dimensiunea, astfel încât întreaga plaga este acoperită. Imprastiati unguentul cu degetul din belșug, apoi se pune pe un bandaj și poate napalichnik de cauciuc, vândute într-o farmacie. Numai în timpul zilei se adaugă de 2-3 ori unguentul, fiind absorbit rapid. Și napalichnik astfel încât să nu apăsat, iar apoi se poate face circulatia sangelui la nivelul degetelor și procesul de vindecare se va inrautati. Sau cumpărați un burete hemostatic, aplicați întreaga suprafață a plăgii și bandajului. Nu numai că are acțiune hemostatică, ci și vindecarea rănilor. Datorită faptului că colagenul, rana se va vindeca în curând. Ei timp de câteva zile, fără a scoate pansamentul, se va dizolva în timp, în cazul în care banda superioară este colorat, este doar bandaj ei, și să nu ia un burete, acesta va deveni filmul și lipirea rana, iar sub el va trebui să se vindece.







Încercați pe durata cleiul medicale BF-6, acesta va acoperi filmul subțire zona deteriorată, și nu va cauza disconfort si poate elimina cu ușurință filmul la sfârșitul lucrării și să aplice unele agent de vindecare. Țineți minte, atunci când este aplicat pe rana este foarte ciupit.

  • bani
  • copii
  • casă
  • sănătate
  • imagine
  • frumusețe
  • formare
  • agrement
  • relații
  • Pierderea în greutate
  • muncă
  • Yana pe soț nu vrea copii Deci, un bărbat nu vrea copii dacă trăiește cu o femeie nemărginită ...
  • Chimie pe păr curat sau murdar? Chimia se face cel mai bine pe părul murdar. Ea se usuca foarte mult ...
  • Elena pe Cum să convingă o fiică să nu contacteze un chirurg plastic? Bună ziua. Fructul interzis este dulce. Permiteți-mi, dar vă rugăm să specificați ...
  • Tamara pe pătură electrică Dacă acasă este rece, pătură electrică va face procesul de a dormi ...
  • Anna pe acid salicilic din acnee Acid salicilic se usucă bine și dezinfectează inflamația. Unu ...






Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: