10 sfaturi pentru a deveni irezistibil și a cuceri oamenii - 50 de nuanțe de galben - știri, glume,

10 sfaturi pentru a deveni irezistibil și a cuceri oamenii - 50 de nuanțe de galben - știri, glume,
Nu prea sexy, prea plin, pe un front personal este întotdeauna ghinionist. nu mai credeți în ispitele voastre și doriți să deveniți irezistibil? Pentru a conduce oamenii nebun, nu trebuie să fii o stea. Fiecare femeie are resurse interne pentru a-i mulțumi pe bărbați, dar și pentru a-și face viața mai ușoară și mai bună. Vă prezentăm sfaturile din cartea lui Marie Forléo "Cum să vă asigurați că toți oamenii sunt la picioarele voastre".







Ce este ea, o femeie irezistibilă?

Nu este perfect, dar emite o energie pozitivă care fascinează bărbații și suportă acest farmec pentru tot restul vieții. În general, viața este mai ușoară când sunteți irezistibil. Fiind un optimist, femeia irezistibilă nu se teme să spună adevărul, nu concurează cu oamenii, este în armonie cu ea însăși și se simte minunată. Desigur, fiecare dintre noi ar dori să fie irezistibil. Vă oferim 10 sfaturi despre cum să faceți acest lucru. De ce să amâne?

1. Pentru a fi irezistibilă, este necesar să vă construiți propria viață
Luați controlul asupra vieții voastre, planificați-vă și purtați responsabilitatea pentru ea. Un profesionist în materie de cucerire a bărbaților nu poate deveni prin valul unei baghete magice. Pentru a deveni irezistibil, este necesar să exersați același efort ca să vă mențineți în stare fizică bună. O vizită la sală nu este suficientă. În plus, este întotdeauna mai ușor să știi ce trebuie făcut decât să o faci. Prin urmare, pentru a deveni irezistibil, este necesar să exercite forță. Este vorba despre oprirea de a acționa mecanic: simți-ți viața și nu doar reacționează automat. Opriți să faceți judecăți automate ("nu mi-a sunat înapoi, nu a trebuit să mă culc cu el"), care depind de starea ta de spirit și care vă reduc stima de sine. Fiți pragmatici și alegeți judecățile potrivite (nu ma sunat, ceea ce înseamnă că nu am reușit, bine, nimic, mă voi familiariza cu altul).

2. Nu așteptați până când găsiți pe cineva
Nu te mai gândi că până nu găsești jumătate, nu vei fi fericit și fericit de viața ta. Mulți oameni cred că ei înșiși nu sunt nimeni, deci au nevoie de cineva care să vină și să-i salveze.
Toată lumea este obișnuită să creadă că o viață întreagă poate fi doar în pereche și, prin urmare, oamenii fără pereche își trăiesc viețile în așteptarea unei "vieți reale" cu domnul H.
Trăiește-ți viața cu optimism, nu te aștepta ca într-o zi un print să apară pe un cal alb și să-ți ia mâna și să te conducă la cursuri de salsa. Cu alte cuvinte, nu vă așteptați pe cineva să vă facă lucruri pe care doriți să le îndepliniți. Veți vedea, vă puteți face fericit.

4. Să uitați regulile
Uitați de regulile pe care oamenii le-au inventat o singură dată și care nu mai funcționează și chiar vă împiedică să mergeți înainte. De exemplu: nu-l sunați pe primul om, nu mergeți la culcare cu el la prima întâlnire. acestea sunt toate principiile directoare care au fost conduse în capul nostru aproape de la naștere și care au devenit reguli care nu pot fi încălcate. Lăsați-le la o parte și încercați să acționați așa cum vă simțiți, ascultați vocea voastră interioară. Învață doar să îți lași o plăcere.







5. Nu căutați garanții
Nu te mai tortura cu întrebări precum "Este destul de bun? O să mă iubească și să rămână credincios pentru totdeauna? ". Stop! Re-descoperi în fiecare zi. Firește, femeia simte nevoia de încurajare și de reasigurare (mă iubești?), Dar suntem în continuă evoluție și schimbare, și oamenii prea. Dar cel mai important lucru este că, chiar dacă cântați cele mai dulci cântece și vă asigurați de iubirea veșnică, niciodată nu puteți fi siguri de ea. Singurul sfat: uita-te la tine într-un mod nou în fiecare zi (poate suna o prostie, dar vezi, azi nu sunt la fel ca și un an în urmă, nici măcar cum ar fi ieri), și de a face același lucru cu partenerul tau.

6. Nu manipulați
A fi irezistibil înseamnă a fi unic și a avea farmec. Prin urmare, puneți deoparte strategiile excesive cum ar fi "cum să seduci un om" sau "cum să manipulezi oamenii".
Considerați tehnica "cu cât îl iubesc mai mult, cu atât mă iubește mai puțin și cu cât îl iubesc mai puțin - cu cât mă iubește mai mult"? Ei bine, atunci de ce suntem mereu singuri? Mai mult, prin seducarea bărbaților folosind tehnici de manipulare, riscați să nu puteți ieși din acest joc.
De ce manipulați pe cei care vă găsesc deja irezistibil? Fiți voi înșivă și, cu puțină încredere în sine, veți fi o femeie care merită iubirea unui bărbat așa cum este, și dacă nu - de ce aveți nevoie de el?

7. Aruncați o foaie care descrie omul ideal
Deschis pentru a întâlni bărbații - înseamnă a opri așteptarea unui om care este posibil și în natură nu există, dar imaginea lui vă împiedică să vedeți pe alții. În cap, țineți imaginea partenerului de viață dorit: "el trebuie să fie o brunetă înaltă, un avocat prin profesie și un câine asemănător". Dar respingând pe toți blondele, artiștii și pe cei care nu-i plac sushi, vă lipsiți de ocazia de a începe o frumoasă poveste de dragoste. De aceea, arde bucata proverbiala de dorințe și lăsați formă lucrurile în felul său și a opri presa (te duci cu el la cină nu pentru el să se căsătorească cu tine ??).

8. Îndepărtați-vă de trecutul vostru
Pentru a trăi mai bine în prezent, eliberați-vă de trecutul vostru. Te simți nesigur pentru că ai lăsat pe fostul tău să renunțe, a fost gelos când te-a făcut nebun. în general, ați avut în trecut multe lucruri care vă afectează a priori. Când înțelegi un om, nu-i spui că ți-e frică să fii abandonat și alte asemenea lucruri. Profitați de momentul și discutați mai bine despre ceea ce vă poate conecta cu noua dvs. cunoștință, cum ar fi interesele sau gusturile comune. Dă-i șansa să te recunoască așa cum ești acum, nu ceea ce ai fost odată.

9. Ai grijă de tine
Nimeni nu vă cere să deveniți ca Monica Bellucci sau să urmați toate canoanele frumuseții. Este doar necesar să vă urmăriți și să fiți întotdeauna bine îngrijit - atât pentru a trezi dorința celorlalți, cât și pentru a câștiga încrederea în sine. Unii oameni cred că, atâta timp cât sunt singuri, nu este necesar să ieși cu o manichiură și un cap spălat, iar epilarea este amânată până când devine necesară o întâlnire. Dar, de fapt, s-ar putea întâmpla să vă întâlniți cu viitorul dvs. soț într-o brutărie, la care, din obișnuință, ați ieșit într-un costum sportiv. Puneți deoparte toate lucrurile care nu vă împodobesc și nu vă aduce frumusețe de fiecare dată când părăsiți casa - la o întâlnire, la o întâlnire de afaceri sau la un magazin. Relația de cauzalitate este evident: te uiti minunat - un om uita la tine - te simți bine și - irezistibil!

10. Ascultă
Femeile doresc să fie ascultate, dar imaginați-vă, sunt, de asemenea, ca și bărbații. Deci, trebuie doar să înveți să asculți, această etapă este foarte importantă pentru a deveni irezistibilă. Câteva cuvinte ne pot spune mai multe despre o persoană decât discursuri lungi, ascultați tot ceea ce vă spune un om ca și cum ar fi cel mai important lucru.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: