Cine a fost primul antrenor al echipei naționale de fotbal a Rusiei

El a fost inițial din orașul Perm, și-a început cariera ca jucător de fotbal în echipa locală Zvezda ca mijlocaș. El a petrecut 5 sezoane în el, sa mutat la Leningrad "Zenith", au jucat 11 sezoane, dintre care șase au fost capitani.

A pregătit partea dublă și cea mai importantă a "Zenith", la adus în finala Cupei și cu el pentru prima dată echipa a devenit campion al URSS. Pentru aceasta a devenit antrenor onorat al RSFSR.

Echipa rusă condusă Sadyrin, el a condus cu succes echipa la Cupa Mondială, în cazul în care ne-am pierdut la brazilienii (0-2) și suedezii (1-3) a învins Camerun (6-1), există Oleg Salenko a marcat 5 goluri, dar nu este rezolvată nimic , Sadyrin a demisionat.

Iar primele meciuri pe care echipa rusă le-a petrecut în 1911 cu britanicii. Formatorii ca atare nu au fost acolo, dar au organizat sosirea insularilor, au adunat echipa și a fost chiar și judecătorul George Duperron al germanilor rusificați. El a fost, de asemenea, angajat în pregătirile pentru Jocurile Olimpice în 1912.

Dacă atunci când a fost un jucător activ de fotbal, el nu a putut câștiga medaliile de aur ale campionatului cu Leningradul "Zenith" și a obținut doar titlul de "Master of Sports", apoi ca antrenor a avut mult mai mult succes.

În general, el a fost de trei ori la conducerea "Zenith" de trei ori și a condus CSKA de trei ori.

După încheierea carierei sale de fotbal, Paul Sadyrin înscriși în antrenori de liceu terminat, care a început să lucreze în „Zenith“, la început cu echipa a doua, iar apoi în 1983 cu echipa principală. După un an de efort Sadykina Leningrad Club a devenit un finalist al Cupei URSS, pentru prima dată și a câștigat titlul de campion național.