Acesta este un fantezie rusii au tras o remiză într-un meci cu britanicii pe Euro-2018

Începerea meciului sa încheiat cu un scor de 1: 1.

Acesta este un fantezie rusii au tras o remiză într-un meci cu britanicii la Euro-2016

Rușii au tras la egalitate în timp suplimentar!

Antrenorul echipei naționale din Rusia, Leonid Slutsky, a fost forțat să riscă și să elibereze pe teren mijlocasii centrali, Neustetter și Golovin, care nu au jucat niciodată înainte. Risc, dar din cauza numărului mare de răniri, nu a existat altă opțiune.

Primul atac periculos a fost condus de britanici, dar sa încheiat cu o lovitură deasupra porții. A fost simțit că băieții noștri au fost îngrijorați și a acționat în defensivă nu este întotdeauna încrezător. Am vrut ca rușii să poată prelua controlul asupra mingii, dar este foarte greu de făcut cu engleza.

În minutul 7, a salvat Akinfeev: Lallana a primit mingea în centrul zonei de pedeapsă și a lovit din greu. Portarul nostru a ales poziția corectă și a reușit să se descurce. În general, britanicii au efectuat cu ușurință un atac periculos după altul - toate prin zona centrală. În plus, britanicii, până în minutul 12, au depus deja trei colțuri. Evident, ei pariază pe un obiectiv rapid.

Din primele minute, britanicii au început să atace în mod activ. Unul dintre cele mai periculoase a fost Allie (numărul 20).

Rușii au lovit prima lovitură pe poartă în minutul 16: Shatov suferă de lovitura de pedeapsă, iar Ignashevich și-a închis capul. Nu foarte periculos, dar deja ceva. Este demn de remarcat și jocul Dzyuba: el a îndeplinit perfect funcția de "stâlp", care a aruncat mingea, apoi a câștigat lupta și a decolat.

În a doua jumătate a jumătății, britanicii tocmai au încetinit ritmul - a noastră a reușit să facă atacuri pozitive. A fost dificil să se facă acest lucru, deoarece inamicul sa retras repede în jumătatea terenului și a închis toate zonele.

În prima jumătate a anului, rușii au reușit doar o singură dată să depășească obiectivul.

Într-o astfel de situație, a fost important să așteptați până la pauză, pentru a nu pierde obiectivul "la vestiar." Akinfeev a încercat. Ceea ce merită cel puțin o lovitură de la Rooney cu o distanță medie. Igor ia respins calm cu pumnii. Apoi, același moment periculos cu un colț. Au fost o mulțime de ele. La fluier, Doterpels - în pauză, echipele au plecat cu o remiză fără goluri.

În minutul 3 al celei de-a doua reprize, rușii au creat un moment periculos - Kokorin a bătut doi rivali, dar împușcatul a întrerupt. Pentru astfel de șanse, trebuie să vă agățați - nu vor exista multe dintre ele. Britanicii au continuat să apese - apărătorii noștri nu aveau timp și fauluri. Britanicii au primit o pedeapsă periculoasă. Rooney, din fericire, unul dintre ei a lovit deasupra porții.

Primul cartonaș galben a fost dat englezilor, împușcând Dziuba, care a fugit pentru a ataca. Un minut mai târziu, Smolov a lovit un om de vedere - o lovitură înjunghiată în colț, dar puțin trecută. În minutul 70 sa întâmplat un miracol: Akinfeev a tras lovitura morală Rooney. Acest lucru nu se întâmplă, dar Igor a reușit. În continuare a lovit barul, din fericire, din joc.

A trebuit să mai suport încă 20 de minute. E greu. Mai mult, aceasta a urmat lui Schennikov care a făcut obiectul unui dumping în fața liniei de penalizare. Sincer, se părea că nu a existat nicio încălcare. Toate acestea nu sunt de importanță, așa cum Dyer a lovit cu siguranță. Akinfeev nu a putut să-i salveze pentru totdeauna. 0: 1.

Slutsky a făcut două schimbări - Shirokov și Glushakov ies. Nu a fost nimic de pierdut, deci doi jucători creativi au fost eliberați în mijlocul terenului. Timpul până la fluierul final a fost foarte mic.

Cu toate acestea, am reușit să realizăm un miracol! Miracol de minuni! Schennikov a bătut englezul, a atârnat, iar Vasya Berezutsky tocmai a lovit capul. Denis Glushakov a adus el însuși mingea la poartă. Desenați! 1: 1.