5 noiembrie la Ramenskoye a început un festival internațional - concurs - două pisici, Raminfo

5 noiembrie la Ramenskoye a început un festival internațional - concurs - două pisici, Raminfo

5 noiembrie la Ramenskoye a început un festival internațional - concurs - două pisici, Raminfo

Ksyusha și Olgusha, colectivul "Nadezhda", centrul de recreere "Zarya", așezarea Nikonovskoye:

- Reprezentăm satul Zavorovo. Noi interpretăm cu un dans numit "Weave the wittle". Directorul nostru artistic este Kristina Smirnova. Competiția internațională este un stimulent pentru noi, pentru dezvoltarea și participarea în continuare la alte festivaluri majore.







5 noiembrie la Ramenskoye a început un festival internațional - concurs - două pisici, Raminfo

5 noiembrie la Ramenskoye a început un festival internațional - concurs - două pisici, Raminfo
Janusz Smirnov, directorul centrului de agrement "Zarya" din localitatea Nikonovskoe:

- Casa noastră de cultură reprezintă astăzi colectivul "Speranța". Ei sunt tovarășii grupului nostru național de dans "Zaryana". În cadrul concertului de gală de la închiderea festivalului vor fi realizate ambele grupuri. Astfel de festivaluri ridică spiritul elevilor noștri: au pregătit cu mare dăruire, au lucrat la număr și chiar și-au făcut observații.







Acum, în centrul de recreere "Zarya" există cinci echipe, în care sunt angajați 160 de persoane. Cel mai tânăr elev este de trei ani, iar cel mai în vârstă este de 52 de ani.

5 noiembrie la Ramenskoye a început un festival internațional - concurs - două pisici, Raminfo
Marina și Alina, ansamblul exemplar-vocal "Copiii soarelui", Ryazan:

- Astăzi interpretăm o piesă care ne-a fost dată de Zhanna Kolmogorova anul trecut, intitulată "Sufletul meu Rusia". În total, în echipă există 15 persoane.

5 noiembrie la Ramenskoye a început un festival internațional - concurs - două pisici, Raminfo
Zhanna Kolmagorova, producatoare, presedinte al festivalului "Doua pisici":

- Orașul Ramenskoye este foarte creativ. În ziua deschiderii festivalului, patru evenimente se desfășoară simultan în oraș. De regulă, acest lucru este neobișnuit pentru orașele mici. Cu toate acestea, ne simțim foarte confortabil aici. "Două pisici" ca aici: ne-am făcut deja prieteni cu multe colective creative din districtul Ramensky. Astăzi, la deschidere, vom vedea focuri de artificii de talente.

În fiecare an festivalul devine mai sincer, mai democratic și confortabil - ceea ce am vrut inițial. Dar, pentru ca el să devină așa, era necesar să "elaboreze" o anumită aură, să le spună tuturor despre ideile sale, astfel încât oamenii să creadă și să înțeleagă ce atmosferă domnește la festival. Aici există creativitate, prietenie și înțelegere reciprocă. Cred că suntem pe drumul cel bun.

Pentru toți participanții, doresc să găsesc noi prieteni, să învețe ceva nou și bun noroc!

Detalii pe site-ul www.ramns.ru și în ediția următoare a ziarului "Rodnik".

5 noiembrie la Ramenskoye a început un festival internațional - concurs - două pisici, Raminfo

Zhanna Kolmagorova, producător și creator al concursului







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: