12 lucruri de vară care ar trebui să fie în garderoba unei femei după 45 de ani - cumpăr

12 lucruri de vară care ar trebui să fie în garderoba unei femei după 45 de ani - cumpăr

Atunci când sunt interzise mini-pantaloni, pantaloni scurți și tăieturi prea adânci, femeia are încă alte duzini de moduri de a arăta atractivă și elegantă.

Vara este cel mai bun moment al anului pentru a dovedi celorlalți: o femeie după 45 de ani este frumoasă! Am compilat pentru dvs. o mică listă de lucruri de vară care vă vor ajuta să rămâneți feminin și elegant în fiecare zi.







În ciuda stereotipului bine cunoscut că culoarea albă este plină, încă vă îndemnăm să purtați pantaloni albi lungi până la gleznă. Ele sunt minunate la femei de toate vârstele și formele. Suntem de acord: pantalonii albi nu sunt foarte practice, dar sunt atât de confortabili, luminoși și eleganți!

Lungimea ideală a fustei pentru femeile care au împlinit 45 de ani sau mai mult - chiar sub genunchi. Aruncați o privire mai atentă la fustele cele mai populare "craniu": aceste stiluri se adresează femeilor de toate vârstele. Amintiți-vă că fusta Midi trebuie să fie purtat cu tocuri.

Jeans poate fi purtat în orice moment al anului, inclusiv în timpul verii (mai ales cu vreme rus). Găsirea bunicilor buni, când nu mai aveți 20 de ani - sarcina nu este ușoară, dar fezabilă. Căutați modele clasice de culoare albastru închis cu scaune medii sau înalte. Mai bine montat, nu strâns, fără decor excesiv și frecare excesivă.

Dacă cămașa este simplă și ușoară (alb, albastru blând). Draguri amuzante și inscripții ciudate sunt interzise. Tricoul trebuie să fie de înaltă calitate, din bumbac dens, în caz contrar imaginea va părea ieftină și neplăcută.

5. Fusta dreaptă de lumină / nuanță bej

Desigur, în dulapul de vară trebuie să existe o fustă clasică dreaptă. Lăsăm culoarea neagră pentru toamnă și iarnă, iar în vară și primăvară purtăm nuanțe mai deschise și mai calde: bej, maro, crem, galben. În plus, acordați atenție fuselor cu o imprimare moale, ușor vizibilă.

Ce vară fără rochie de flori? Lasă și vei avea unul: cu un miros, un accent pe talie și o fustă arsă. Imprimarea nu ar trebui să fie mare, dar de asemenea nu mică: se vor apropia flori de dimensiunea medie pe fundal albastru sau de piersic. Aveți nevoie de o rochie romantică și elegantă, nu de o rochie de țară.

Decupajul de top, cu mâneci scurte și un decolteu seducător, se va potrivi cu orice fund: combinați-l cu pantaloni albi, fusta midi, blugi sau chiar pantaloni scurți. Adăugați la imaginea de sandale pe călcâi - și veți fi irezistibil.

O altă rochie de vară pe care stilistii o sfătuiesc să o poarte tuturor femeilor de peste 45 de ani. Este ideală pentru plimbări de vară, călătorii și chiar de lucru. Culorile universale - alb sau bej, și nu uitați de centura subțire care accentuează talia.

Un cardigan lung trage o figură, ascunde șolduri mari și poate servi ca o alternativă la o mantie de vară. Doar un lucru convenabil și necesar.

10. Rochie tare pe cale de ieșire

Dacă mergeți la un restaurant, la ziua de naștere pentru un prieten sau planificați să petreceți toată noaptea la fiica sau fiul dvs., veți avea nevoie de o rochie frumoasă, elegantă, ușor adaptată. Dantela delicată, mâneci scurte și detalii originale în talie vor evidenția demnitatea figurii. Culoarea rochiei alege la gustul tău: orice culoare pură de la cireșe albe la întunecate va face.

11. Jacheta clasică

Un blazer elegant este un must have în 25, 45 și 65, și, în general, întotdeauna! Nu va iesi din moda si nu va inceta sa fie cel mai universal lucru. Doar aruncați-o peste umerii dvs. când vântul a suflat pe stradă - și imaginea dvs. este superbă.

12. Sandale cu călcâi confortabil

Refuzul total al tocurilor este cea mai teribilă crimă împotriva modului și stilului (desigur, nu luăm în considerare situația în care ați fost interzis să purtați tocuri de către un medic). Nimeni nu te cheamă să fugi pe acvariu dvadtsatantsantimy: sandale destul de drăguțe, cu o înălțime stabilă de toc de 5-7 centimetri. Calitate, confecționată din piele naturală, foarte confortabilă, astfel încât să puteți merge toată ziua. Și indiferent de iubitorii răutăcioși ai pantofilor de alergare și a pantofilor de balet, femeia simte o sută de ori mai încrezătoare în tocuri.

Ilustrații: glamupyourlifestyle.com. fabulousafter40.com. cyndispivey.com. jolynneshane.com

În regulă, dar de ce aveți toate fetele bine îngrijite în fotografie pentru 60 de ani? Sunt 48 de ani, arăt ca o fată. Și pielea, părul și figura. Și ca mine mult. Nu ne îmbracăm în lucrurile legate de vârstă, așa cum se recomandă aici, deoarece nu merită să crească conștient.







Olga, ascultă, nu te apleca. Sigur că arăți bine, dar nu ca o fată. Uneori trebuie să filtrezi complimentele celorlalți. Aceasta este o exagerare.

Olga, mi-a spus 50 / din păcate. / toata vara in pantaloni scurti si tu Zoya trebuie sa te simti ca o fetita

Vladimirovna, nu mai ai nimic de purtat?

Eva, nu "îmbrăcați", ci "purtați". ))))))

Sunt 53 de ani, supraponderali și nu-mi plac. cum arăt. Dar nici o singură fotografie nu este invidioasă, toate arată foarte lipicioasă. Când mă duc la teatru. de exemplu. chiar să mă acorde atenție. Dar asemenea imagini. ca în descurajarea fotografiei este simplu.

Dacă arăți ca o fată și o figură perfectă, în opinia mea, acum e ușor să te îmbraci atât în ​​50, cât și în 60 de ani! Dacă gustul este în regulă! Și dacă nu există nici un gust, atunci numai stilistii vor salva, la care mulți oameni nu au bani! Prin urmare, nimic nu va salva! Mult mai dificil pentru femei plin, plin! Și dacă se uită după 45 bine îngrijite și atrăgătoare, atunci aceasta este "aerobatica". Desigur, trebuie să subliniezi meritele figurinei, care este, în orice caz, și să ascundeți defectele, care există oricum! Acest lucru se aplică atât grăsimilor, cât și celor subțiri! Prin urmare, cred că "rețetele" care ar trebui să fie în garderoba - nu! Ce este bine pentru tine, atunci ar trebui să fie în garderobă. Și, la orice vârstă!

Ei bine, atunci când un chustvuet Brink și rochii cu vkusom.No teribil atunci când o femeie nu este în stare să spună la revedere de la un stil la tineret, și chiar catastrofale, atunci când același „de tineret“ stilul prins într-un vozraste.Chasto suculent se întâmplă, o fată în tinerețe femeie pentru un motiv sau altul îmbrăcat modest, dar apoi, după 40ka an, și, uneori, chiar mai târziu, începe să experimenteze cu drum rău intenționat și cu nervii okruzhayuschih.Zhenschina începe să fie tânăr de mers pe jos alături de copilul său crescut, ea nu este percepută ca o mamă, și ca prieten / sora Nu e eleganta si acrobatie, dar Masha Rasputin la scara locala. Femeia din fotografie, eu personal nravyatsya.No, acesta este un fel de stil anglican rafinat, motiv pentru care doamnele noastre frumoase nu vkusu.Dlya mentalitatea noastră este foarte plictisitor, este „plictisitor“, nu un joc de culori și zadora😃

Sfaturi excelente și fotografii minunate.

Oh nu pot)))) Au luat femei sub 60 de ani si au sfatuit 45 de ani))) Da, sunt 45 si multi dintre prietenii mei. Astăzi nu este atât de greu să se uite la 30, la vârsta noastră, dacă este urmată de greutate))) post ar trebui să fie numit așa: „Cum să se întoarcă la bunica-matusa de 45 de ani“))) sa se uite mai în vârstă))

Deși am toate aceste lucruri în garderoba mea, desigur, pentru muncă. Dar am mers la lucru la vârsta de 25 de ani, vârsta mea nu avea nimic de făcut, gustul și stilul care mi sa potrivit

Natalia, am prieteni cu kilograme în plus, pe care îi ajut să trimit dulap. Foarte transformat cu ajutorul lui, arata foarte demn. Airedstavlknnye fotografii nu le place. Practic fiecare imagine are nevoie de ajustare. Pantofii prezentați sunt teribili.

Kapets ce! În Rusia nu vor exista femei elegante. NICIODATĂ!))) (Acest comentariu inspirat)

Sunt de acord cu Alena)) Sunt putin peste 30 de ani, mi-au placut imaginile, pantofii sunt impecabili pentru a alerga zi de zi in jurul muncii. În principiu, hainele în sine sunt prezentate ca o opțiune aproximativă pentru femeile +45, în loc să legeți tricourile scurte cu pietre, blugi adolescenți și pantofi de balet călcați în picioare. Cu toate acestea, gustul și culoarea.

Scrieți că formele lui Monica sunt departe de a fi ideale. Nu am cuvinte. Cărui ideal. Puțin restrâns pentru a nu vă trimite toate "idealul"

Indiferent cât de vechi sunt, îmbrăcămintea Luhta vă va potrivi cu siguranță

Uita-te la vinăria, corectă. Imaginile sunt controversate, le lipsește individualitatea, stilul. Și este imposibil pentru femei 45.Da și sfaturi cum ar fi cea cu midi ar trebui să poarte tocuri, despre centura subțire, subliniind talie, indiferent de recomandări de culoare tsvetotipa-toate acest lucru este foarte ciudat.

Coșmarul bătrânei ce fel de șaptezeci, sunt de 50 de ani și asta-i toate aceste sfaturi - în cuptor

La stilist evident probleme cu o estetică și stiluri, este o pensiune directă adâncă! Acum, multe femei peste 40 de ani arata mai bine decat tinerii, sunt inca departe de acea varsta, dar astfel de gunoi ca aici nu sugerez atunci cand nu ma voi pune pe mine

Sunt acum 38 de ani, chiar înfricoșătoare să cred că după 7 ani voi arăta ca aceste femei în fotografie. Chur. Poate cu un anumit tip detalyamigarderoba de pantaloni albi, blugi si topuri neteda, sunt de acord, motiv este, dar ceea ce nu poate fi decolteu deschis, pantaloni scurți (și, dacă eu sunt în partea de sud.), Mici (deși fotografia rochiei tipic mini prezentate ( lungime deasupra genunchiului!), apoi lăsați-le merge tot baie! Dacă am de gând să se uite la 45-35, iar rochia va fi la fel de 35 ani rochie femei vechi!

A fost necesar să se pună fotografii ale femeilor de 45 de ani dintr-o figură standard pentru această vârstă, și nu subtire de 30 de ani. Toți stau bine pe ele! Iar sacoul este un pantaloni de modă veche și albă.

Uita-te-nu, textul tău are nevoie de corecție

Uita-te-nu, textul tău are nevoie de corecție

De ce ești pe site Întotdeauna o femeie de 40 de ani arăta ca o femeie de 70 de ani în fotografie. Ksenia Belousova, aveți ceva în neregulă cu vederea? Sau prietenii tăi, rudele, te uiți la 40 de genul ăsta? O greșeală teribilă pentru un expert presupus la modă!

Am scris deja. Voi repeta. Până la 60 nu au crezut niciodată ce să poarte. Principala calitate, țesături bune. Harul ar trebui să stea întotdeauna perfect. 45 de ani este cea mai înfloritoare. O femeie știe întotdeauna că este corect, dacă există un sentiment de stil și gust și dacă nu, nici un sfat nu va ajuta. Am citit articolele și sentimentul că sunt scrise de 20 de ani, pentru care 30 sunt bătrâni. Cine le-a dat dreptul să vorbească despre ceea ce nu știu (cu excepții rare)

Sunt de acord cu ambele imagini Alenamy.predstavlennye - IMAGES, nu opțiuni pentru copiere. Fantezi pe subiect. Principalul lucru este să încerci să fii în formă - devine mai tânăr mai bun decât orice haine. Și totuși - eleganță. nu pietre și altele asemenea

Tatiana, arăți minunat. Nu pot să stau așa. ce și cum să îmbrăcați femeile 45 +. Un astfel de sentiment. să scrie consiliere femeilor tinere. care într-o zi, de asemenea, buet 45 + Sunt 54!

O selecție dezgustătoare depășită) Femeile de 45-60 de ani arată mult mai bine acum)))

Victoria, nu te teme de nimic! Eu, de asemenea, 45let.U Victoria si am trei fii, doi gemeni de 25 și 16. Atunci când un fotkat mai vechi, cu prietenii lor întreb, ce fel de devushka.Tak frumos că gunoiul este atașarea vso.Fotku .

Victoria, problema este ca fetele noastre de varsta pentru un motiv oarecare incepe sa exageram „frumusețea“ lor, „oh toți băieții rândul său, în jurul valorii de,“, și ea, în blugi sfîșiată și scurt kurtenke bine bunica babkoy.S nebun sau ce?

Nu vreau să jignesc pe nici unul dintre scriitorii de aici, desigur, poate că așa este. Dar eleganța arată doar că am crescut la ceva și că nu am lăsat noi date în ultimele 30 de ani

Pulovere pentru femei în Rusia







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: