10 Rețete pentru sandvișuri delicioase și neobișnuite - micul meu colț confortabil

Sandwich hawaian cu ananas

Ingrediente: pâine prăjită, șuncă, brânză, inele de ananas conservate, puteți mânca neagră, roșii de cireșe și verdeață pentru decor.






Procesul propriu-zis. Răspândim pâinea pe o foaie de copt, așezată cu pergament, punem pe ea șunca tocată, inelele de ananas - pe plăcuțele de brânză. Și timp de 15 minute păstrăm toate acestea într-un cuptor încălzit până la 180 de grade. Dacă doriți, decorați-vă, faceți-vă un cocktail - și acum suntem aproape în Hawaii! Sufletul și stomacul sunt atât de exacte.

10 Rețete pentru sandvișuri delicioase și neobișnuite - micul meu colț confortabil
Sandwich numit după Elvis

Ingrediente: paine alba, banana coapta, unt de arahide - gust si apetit.
Procesul propriu-zis. Pur și simplu nicăieri: banana este împrăștiată într-o tocană (sau pur și simplu tăiată în cercuri), răspândită pe o bucată de pâine prăjită sau pâine prăjită, iar pe altă piesă se răspândește unt de arahide. Acum ambele piesele noastre se întâlnesc și - și euribadi kamon! Adică, un zetz plin! Da, regele rock'n'roll-ului nu a respectat în zadar acest delicios.

10 Rețete pentru sandvișuri delicioase și neobișnuite - micul meu colț confortabil
Cu sandwich de carne cu avocado

Ingrediente: gram 150 carne de vită fiartă (sau cu o curcan), avocado, jumătate de lamaie, 4 felii de pâine neagră, câteva linguri de smântână, sare. La cerere: sos sărat, roșii, verdețuri.
Procesul propriu-zis. Avocado sunt curate, tăiate în felii subțiri, se condimentează cu sare, se presara-le cu lamaie, împrăștiată pe felii de pâine, grăsime smantana pe partea de sus - ca carne taiata in felii subtiri, componente „opționale“. Și acum învățăm să împiedicăm dorința de a nu împărtăși nimănui!

10 Rețete pentru sandvișuri delicioase și neobișnuite - micul meu colț confortabil
Sandwich cu brânză și pere

Ingrediente: toast sau pâine prăjită, o bucată de brânză (mai bine "stinky", dar puteți ceea ce este), câteva pere, verdeață (arugula, spanac sau salată). Puteți avea, de asemenea, nuci sau fructe de padure pentru frumusete.
Procesul propriu-zis. Peretele cu miezurile scoase se taie în benzi subțiri. Brânza este tăiată așa cum se dovedește. Stivuim primul pe cel de-al doilea, fără să uităm să ne întindem cu verdele. Și fie decorați de sus, sau zdrobiți încă o felie de pâine prăjită. Te poți încălzi, dar merge bine în suflet și într-o formă rece!

10 Rețete pentru sandvișuri delicioase și neobișnuite - micul meu colț confortabil






Sandwich cu brânză de tip sandwich cu caviar

Ingrediente: gram 200 de brânză de vaci, 150 de grame de caviar roșu, o felie de lămâie, puteți mânca neagră. Plus crackers sau lavash.
Procesul propriu-zis. Branza de brânză am pus într-un castron ceramic, în același loc - lamaie tocată mărunt, și la taie fragmentul în 4 măsline. Acolo trimitem caviar. Acum încet, încercând să nu zdrobim pe nimeni, amestecăm. Acum puneți masa în frigider și, în timp ce fierbem fierbătorul, vom debloca ușa de bucătărie și vom apela oamenii trist. Și, în sfârșit, toată această frumusețe este pătată pe crăpătură și învelită în lavăș - și se bucură încet, zgâlțind fiecare ou pe cer. Nu doar delicioase, ci minunate delicioase!

10 Rețete pentru sandvișuri delicioase și neobișnuite - micul meu colț confortabil
Sandvișuri cu pui și mango

Ingrediente: piept de pui la gratar, pâine sau tortilla, mango coapte, avocado coapte, arugula.
Procesul propriu-zis. sărat ușor utilizarea pyurirovannoe avocado ca „ulei“, pâine cu unt pentru ei, iar restul, tăiate în bucăți, pune pe partea de sus (și în cazul prăjituri - înveliți-le). aveți posibilitatea să stropească întreaga brânză lucru și pune-l în cuptorul cu microunde sau rumenit pe gratar, dar gustoase și neobișnuite se întâmplă chiar și într-o opțiune foarte simplu „leneș“, dacă se dorește.

10 Rețete pentru sandvișuri delicioase și neobișnuite - micul meu colț confortabil
Herung sandwich cu fructe kiwi

Ingrediente: hering preferat, pâine neagră, câteva kiwi, brânză cremă moale, puțin ulei de măsline, aveți posibilitatea să vă beți puțin.
Procesul propriu-zis. Felii de pâine ușor de prăjit, grăsime cu brânză, pe care ne aranjăm o compoziție: o bucată de hering - un cerc de avocado - frunze de menta. Fiecare astfel de cizmă mică este trimisă la gură cu un gest involuntar de plăcere!

10 Rețete pentru sandvișuri delicioase și neobișnuite - micul meu colț confortabil
Creste sandviș cu ierburi

Ingrediente: 100 g brânză de vaci, pâine neagră, o lingură de smântână, o pereche de cuișoare de usturoi, verdeață (de exemplu, mărar, busuioc), piper sărat. Puteți adăuga legume: un mic bulgar de ardei, castraveți.
Procesul propriu-zis. Branza de brânză într-un castron frământați cu o furculiță, sare-piper, înmoaie smântână. Grind verde, usturoi și legume. Toate acestea sunt un amestec bun, răspândim pe pâine și absorbi cu plăcere. Dacă există putere de voință - decorată preliminar cu câteva verigi de mărar sau busuioc.

10 Rețete pentru sandvișuri delicioase și neobișnuite - micul meu colț confortabil
Sandwich cu pepene galben și șuncă

Ingrediente: pepene galben 400 grame, 200 grame sunca smuci (de preferat, desigur, Parma ... dar cel puțin vin în jos și Permian), opțional - verdeturi (rucola, busuioc), sos de caramel.
Procesul propriu-zis. Subțire (sau mai degrabă tonyuskie!) Felii de șuncă este atașat la felii de fripturi de pepene galben - sau învelit în pepene galben. Sardelul Sdabrivaem, decorat cu verdeață - dar minunat delicios și așa. Acesta este cazul în care Winnie the Pooh a spus: „Și poți, fără pâine!“ Ei bine, în cazul în care pepenele este doar din frigider - și șuncă, dimpotrivă, de ceva timp înainte de a ține camera.

10 Rețete pentru sandvișuri delicioase și neobișnuite - micul meu colț confortabil
Sandwich verde cu brânză de feta







Trimiteți-le prietenilor: