4 Site-uri de comunicare în limbi străine

1. Hellolingo

4 Site-uri de comunicare în limbi străine

4 Site-uri de comunicare în limbi străine

Când începeți o corespondență, puteți, de asemenea, să contactați persoana care utilizează comunicațiile vocale. Nu puteți apela fără o comunicare preliminară. Site-ul are, de asemenea, o voce Chat Voice Chat ++, dar nu este destinat apelurilor, ci numai pentru schimbul de informații de contact. De exemplu, vă puteți specifica ID-ul în Skype și invitați interlocutorul dvs. să vorbească cu acest program.







Dacă nu găsiți amicul potrivit, mergeți la Găsiți un partener de limbă. Aici puteți scrie orice utilizator care nu este în prezent pe web.

4 Site-uri de comunicare în limbi străine

În mod convenabil a făcut căutarea interlocutorilor: utilizând filtrul puteți ascunde pe cei care nu sunt vorbitori nativi, dacă căutați numai vorbitori nativi. Comunicarea este posibilă numai în chat-ul de tip text, nu există o comunicație vocală, dar pe astfel de site-uri, de regulă, nu este suficient pentru ea. Mulți oameni preferă să facă schimb de contacte și să vorbească pe un Skype mai familiar.

4 Site-uri de comunicare în limbi străine

O caracteristică interesantă a chat-ului este abilitatea de a corecta textul mesajelor. Și ca a lor, și interlocutorul. Acest lucru este convenabil dacă doriți ca interlocutorul dvs. să vă corecteze greșelile. În acest caz, textul dvs. va fi depășit, iar versiunea corectă va apărea în continuare.







Aplicația mobilă Speaky în funcționalitate nu este inferioară versiunii web, dar nu este foarte convenabil să corespundă cu aceasta. Multe dintre ele nu au capacitățile standard de mesagerie: trimiterea de fotografii, mesaje vocale.

4 Site-uri de comunicare în limbi străine

Acest site este demn de remarcat pentru că este specializat în practica scrisă: nu pe chat, și anume scrierea de diferite texte, eseuri, eseuri.

Învățarea de a scrie corect într-o limbă străină este dificilă, pentru asta trebuie să aveți un vocabular bun și o cunoaștere a gramaticii. Una dintre cele mai bune modalități de a practica este de a scrie și de a trimite texte pentru testarea la vorbitori nativi. Pentru a face acest lucru, și util Lang-8.

Cu ajutorul unei astfel de corectări, chiar și o persoană care cunoaște cu siguranță limbajul va descoperi lacune în cunoaștere. Puteți, la rândul său, să verificați textele în limba rusă, este destul de popular pe Lang-8.

Activitatea dvs. pe site va fi încurajată. Pentru corecții, punctele sunt date L-puncte. Cele mai multe dintre ele, cu atât mai vizibil intrarea dvs. va fi în banda de alți utilizatori. În consecință, mai puțin va trebui să așteptați să fie verificată.

4. Interpalii

4 Site-uri de comunicare în limbi străine

Spre deosebire de Hellolingo, creatorii de Interpals nu se lupta cu utilizatorii care cauta nu numai practica lingvistica, ci si relatiile romantice. În meniul de căutare, există chiar și un element special de romance / flirt. Poate că, din acest motiv, interpalii primesc adesea spam, iar mesajele nu sunt deloc educative. În acest caz, setările de confidențialitate vă vor ajuta. Lista neagră pe interpal este reglată în mod surprinzător, până la faptul că puteți bloca mesaje de la utilizatori de un anumit sex, de vârstă (exact la un an), care trăiește într-o anumită țară.

Pentru a nu induce în eroare oamenii, trebuie să remarcăm că am găsit și am găsit mulți oameni buni din țări diferite cu care continuă să comunice și să-mi fac prieteni și împreună ridicăm nivelul limbii.

Băieți, vă mulțumesc foarte mult. Mulțumesc, am descoperit lang-8.com. Pentru mine este doar o resursă indispensabilă. Trebuie să scriu o mulțime de articole în limba engleză prin natura muncii mele. Și acum, probabil, nimeni nu va corecta propunerile mele ca și cum ar fi prieteni pe lang-8. Și, cel mai important, înțeleg greșelile mele și văd unde trebuie să săpat încă pentru a îmbunătăți situația. Ieri am postat articolul și am primit imediat mai multe editări. Și eu editez articolele altora în limba rusă nu este deloc dificilă. Din fericire, înțeleg puțin rusă.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: