3 Principalele motive pentru succes

1. Fiți gata să descoperiți ceva nou în voi.

În copilăria mea, am visat să devin un atlet profesionist. Mi-am rupt încheietura în timpul primului meu sezon în AFL (Liga de Fotbal Arena) și mi-am dat seama că aveam nevoie de un nou vis. Așa că am decis să-mi încep propria afacere.







Indiferent de ceea ce faceți astăzi și de cât de succes sunteți astăzi, poate exista o perioadă în care va trebui să începeți totul de la zero. Fiecare antreprenor de succes ar trebui să caute ceva nou în el din când în când. Trucul este că succesul nu este legat de un singur scop. Succesul dvs., acesta este maximul pe care îl puteți face în funcție de circumstanțele, limitele și talentele voastre. Orice persoană își poate începe călătoria exact unde este și cu ceea ce are.

2. Va trebui să sacrificați ceva.

Totul are prețul său, iar prețul de succes va cere să-ți sacrifici confortul.

3 Principalele motive pentru succes






Nu te mai îngrijora că cineva îți va fura ideea sau că nu vei primi logo-ul la timp. Ridică-te devreme, du-te la culcare târziu și puneți deoparte tot ce vă poate opri. Singura dvs. preocupare în acest moment este servirea clienților calitativ și la un nivel înalt.

3. Nu vă fie teamă de nebuni.

3 Principalele motive pentru succes

Trucul este că trebuie să analizați aceste afirmații. Întrebați-vă: "Este această persoană clientul meu sau este doar un pasager obișnuit?". Într-adevăr, oamenii se vor uita adesea la afacerea dvs. din afară și își vor exprima opinia. Dacă sunteți un antreprenor responsabil, atunci trebuie să vă gândiți nu numai despre cine auziți critici în direcția voastră, ci și despre ce intenții are persoana care vă critică.

Dacă această persoană este în continuare clientul dvs., care din orice motiv este nemulțumit de munca dvs., trebuie să faceți tot posibilul pentru a corecta situația și, cel mai important, nu lăsați clientul să lase o revizuire negativă despre dvs. În caz contrar, va eclipsa toate lucrările pozitive pe care le-ați făcut înainte. Și rețineți că este imposibil să faceți totul pentru toată lumea. Când încerci să-i mulțumești pe toată lumea, atunci vei pierde o afacere care se evidențiază printre altele.

Alte știri corelate:







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: