21 Eroare și remediere

Luna trecută, 4-5 au început să observe că consumul de combustibil a început să crească (aproximativ 10-11 litri în oraș). Reading forum www.carina-e.ru/index.php...43aac6ec29c6064d830461875 schimbat lumânările BERU Ultra X Titan cu un electrod de platină și filtrul de aer. performanța motorului îmbunătățit în mod semnificativ (vibrații pe volan și corpul, în secolul XX lipsesc), dar consumul nu este afectat))), în general, ceea ce a vrut nu a primit. Diagnosticul nu a arătat nimic. Cui îi pasă de informații interesante cu carina-e.ru și







Și acum câteva săptămâni mi sa întâmplat. "Jackie chan" se aprinde în doc. Încă o dată a făcut un diagnostic și a scos 21 de erori. Lipsa funcției sondei lambda sau, mai corect, se numește senzorul de amestec epuizat. A scăzut creierul, a scos siguranțele de diferite - nu a ajutat! La care motoarele 4A-FE și 7A-FE cu sistemul LB (Learn-Bern) mă vor înțelege că este o problemă))). Problema este că nu este doar o lambda, este o lambda foarte scumpă. Se eliberează numai în original (costă aproximativ 10.000 de ruble) și are doar un singur înlocuitor (în valoare de 7.000 de ruble) www.exist.ru/price.aspx?pid=09C01707sr=15. Nu există alte substitute și altele non-originale! Vobshchem a devenit supărat. Nu am vrut să cumpăr una nouă. Am inceput sa caut folosita. I-am sunat pe toți comercianții de dezmembrare și privați din Voronej - nu există niciun rezultat pozitiv. Lungă lungă prin forumuri și sa dat peste cap la începutul dezasamblării lui Karina E în Orel. Corespondență, apeluri etc. După 3 zile, senzorul deja călătorea la mine cu un autobuz regulat din orașul Orel. Am venit cu un cip tăiat deoarece motorul era deja vândut și a fost înșurubat în galeria de evacuare, care a rămas cu mașina. Senzorul a fost incomprehensibil de servit sau nu. verificați dacă funcționează sau nu (se poate încălzi numai senzorul - a fost OK cu o rezistență de 3 ohmi). Am cumparat cu posibilitatea de returnare (livrare pe cheltuiala mea)








Imediat în aceeași seară a sosit în garaj a scos senzorul vechi,







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: