2, 5 - Aceasta este o pepinieră sau grădină pda - micone 2018-2018

Ie dacă copilul este avansat, puteți solicita un grup mai mic la 2,5?

Squall - ochi tulburi

Ie dacă copilul este avansat, puteți solicita un grup mai mic la 2,5?







Am in fata ochilor multe exemple, cand mamele au pus copiii la tineri la 2,5 - 2,8. Nimic bun nu vine din ea. Copilul nu intră numai în grupul cu copii cu un an mai în vârstă, dar și un an adaptat, cu toate abilitățile necesare de comportament și autoservire. Drept urmare, copilul este inconfortabil, educatorii nu-l pot aborda complet individual, pentru că există un program construit pentru perioada de trei ani. Ei bine, da, vă vor ajuta să vă îmbrăcați, bine, altceva. În clasele mele (eu sunt un regizor muzical), acești copii, de asemenea, nu înțeleg ce este, nu dansați mai ales, nu cântați. În cele din urmă, și eu nu pot să o fac cu ei, pentru că, cu excepția unui astfel de grup, există încă un grup întreg. Și poveștile mamei mele că acasă copilul este minunat cântă și dansuri pentru mine nu au nici o valoare, pentru că modul în care copilul se comportă acasă și cum în grădină - acestea sunt două mari diferențe. (Se întâmplă pe drum și invers - totul este bine în grădină, dar acasă există independență zero și vagare nesfârșite)

Pe scurt, știu că mulți oameni de pe LP scriu despre experiențele lor pozitive cu copii care merg la grădiniță cu grupul mai în vârstă. Nu am încredere în utilizatorii forumului Nu am nici un motiv, dar în practică am întâlnit experiențe pozitive nu în grupul junior-mijloc, ci în pregătirea. Aici, uneori, prezența copiilor în vârstă de cinci ani de lângă cei de șapte ani este destul de adecvată și cea mai bună.

În ceea ce privește punerea în linie - veniți la RONO sau la comisie, să zicem. în ce an și la ce vârstă doriți să mergeți în grădină și ei înșiși sunt bine cunoscuți în ce grup sunteți trimisi. Se întâmplă. că lipsa locurilor poate fi trimisă și tinerei.







2,5 ani - primul grup mai mic este o grădiniță de zi. De regulă, este un grup pentru copii de la 2 la 3 ani. Copiii cu vârsta cuprinsă între 1,6 și 2 ani merg la un grup de vârstă timpurie. Și nimeni nu ar trebui să te ducă în grădină, deoarece copiii de la 3 la 4 ani merg la cel de-al doilea grup mai mic. Așa că imaginați-vă 2.5, și un alt copil 3.5. Nivelul de clase și oportunități este complet diferit.

Și să analizăm problema în mod diferit. Prin lege, trebuie să dai copilul la școală de la 6.6 la 7.6. Și în grădină puteți obține doar de la 3 la RONO și sunt considerate în grădină, și că se dovedește că copiii care merg la școală de la 6,6 la exact 7, fizic fizic nu pot participa la grupul de pregătire?
Prin urmare, cred că cineva de sus nu sa gândit întotdeauna să ia decizii cu privire la vârsta copiilor din iesle și din grupul mai tineri. Apropo, dacă te uiți la Petersburgul copiilor, adică grădinile, nu pepinieră și este scris că iau copii de la 2.6. Probabil că acest lucru este reglementat de carta grădiniței.

Fiul a mers în grădină la 2,5 - în grădiniță. Au fost copii și mai mari decât el. Undeva până la 2L.8 luni.

Despre ce este vorba?
În toate grădinițele, împărțirea în vârste este aceeași.
pepinieră: 1 copii pepinieră de la 1 an la 1,5 ani
2 grupuri de pepinieră de la 1,5 ani la 2 ani
1 grup junior de la 2 ani la 3 ani
Diviziunea după vârstă nu este doar aceea, totul este legat de alimentația copiilor, de somn și de capacitatea de a se mișca independent.
Unele grădini sunt practicate de grupuri cu copii fără vârstă, dar un copil de 1,2 luni are nevoie de un pui de somn dublu în timpul zilei, iar mesele lor diferă de copiii de 2 ani.

Pentru a alege părinții, grupul de vârstă este oferit atunci când copilul este limitat în funcție de vârstă, de exemplu, ziua lui de naștere este în toamnă, iar apoi într-adevăr poate merge la școală cu 6,6.

Dar, în opinia mea, ca educator, dacă te duci la grădiniță, nu uita - tu, împreună cu copilul înainte de perioada de adaptare. Prin urmare, este mai bine să mergeți la o grădiniță, mai puțini copii, mai mult personal, condiții mai confortabile. Și sari peste grup, ai întotdeauna timp, să te pregătești pentru încă 5 ani.

Mulțumesc tuturor pentru informații.
Mă voi gândi, da.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: