15 Lucruri pe care îmi place să le fac într-un oraș necunoscut în călătorie

Dacă te uiți în postul anterior despre tipurile de călători. se pare că aparțin tipului de "turiști rezidenți". Acestea sunt turiști care nu urmăresc după obiectivele turistice, ci ca și cum ar "încerca" viața locală în diferite țări :) Desigur, aceasta este puțin cam prima etapă a pregătirii pentru emigrare. totuși, acest lucru nu este chiar așa. Călătoresc să mă bucur de viață.







Ceea ce îmi place să fac într-un oraș necunoscut este călătoria de unul singur. Pentru a obține vskidku o listă de 15 puncte. Cred că fiecare dintre voi are propria dvs. listă :)

15 Lucruri pe care îmi place să le fac într-un oraș necunoscut în călătorie
În fotografie: mergeți la întâmplare în oraș, reveniți la hotel prin hartă sau navigator

15 Lucruri pe care îmi place să le fac într-un oraș necunoscut în călătorie
În fotografie: cafenelele sunt cele mai bune locuri pentru toți călătorii

2. Stați într-un bar sau într-o cafenea lângă fereastră, urmărind agitația stradală. Este deosebit de elegant atunci când afară este fierbinte, dar în interior este rece și gol și muzică bună joacă.

3. Faceți o plimbare pe tramvaiul râului de-a lungul râului. Este deosebit de grozav - când reușești să te plimbi zi și noapte.

15 Lucruri pe care îmi place să le fac într-un oraș necunoscut în călătorie
Pe fotografie: pentru a găsi o platformă de vizionare non-turistică - întotdeauna o căutare interesantă

4. Să găsească în oraș sau lângă el platforme de observare la mare altitudine non-turistică. De exemplu, site-ul Turo de la Roviro din Barcelona.

5. Opriți-vă la ferestrele birourilor imobile și faceți-vă ofertele și prețurile locale, imaginându-vă că sunt gata să cumpăr o casă aici.

Citește și: Munca voluntară: 8 site-uri utile care vă ajută să călătoriți aproape gratuit

6. Aranjați o cursă în parc împreună cu localnicii. Mai ales bun în Madrid. în Parcul Retiro.

15 Lucruri pe care îmi place să le fac într-un oraș necunoscut în călătorie






În fotografie: plimbare de dimineață pe piața locală. Spania

7. Îmi place să merg pe piețele locale, - nu contează mâncare sau purice. În astfel de locuri există întotdeauna ceva de văzut, încercați și fotografiați.

15 Lucruri pe care îmi place să le fac într-un oraș necunoscut în călătorie
În fotografie: într-un oraș european este bine să conduci un tramvai local

8. Ride pe transportul local, mai ales într-un tramvai - aceasta este o afacere foarte informativă și fascinantă. Puteți să vă formați imediat opinia despre locuitorii din zonă :) În Europa, acest lucru se poate face peste tot :).

9. În mijlocul zilei să stați în parc, citiți o carte bună și reală (pentru hârtie) :) Pentru aceasta aveți nevoie de un parc de tenis, bănci bune și liniște non-turistică.

15 Lucruri pe care îmi place să le fac într-un oraș necunoscut în călătorie
Pe fotografie: pentru a găsi noi cafenele - un adevărat sport și plăcere

10. Îmi place să descopăr cafenele sau restaurante noi. Rătăcind în jurul orașului, este foarte plăcut să vă obosiți și apoi să vă relaxați într-unul din cafenelele nefamiliare. Este ca un joc - trebuie să ghiciți pe mai multe motive în care mâncarea este mai gustoasă.

11. În fiecare zi, aflați unul sau două cuvinte noi în limba locală. Cel mai bine este să te antrenezi cu vânzători sau chelneri - sunt întotdeauna gata să explice ceva unui străin amuzant :)

15 Lucruri pe care îmi place să le fac într-un oraș necunoscut în călătorie
În fotografie: este întotdeauna interesant să încercați locuințe neobișnuite

12. Uitați de hotel pentru o vreme și închiriați un apartament local. De câteva ori am reușit să închiriez o locuință foarte neobișnuită prin AirBNB - odată ce a fost o mansardă în Valencia, într-o altă casă mică cu ziduri de piatră în Denia.

13 Plimbari de-a lungul digurilor lungi pe litoral. Uneori aleg orașul pentru următoarea excursie, în funcție de faptul că există un tavan bun în el.

15 Lucruri pe care îmi place să le fac într-un oraș necunoscut în călătorie
În fotografie: este foarte plăcut să găsiți în oraș un parc bun cu animale sau păsări

14. Îmi place să găsesc parcuri în oraș unde puteți hrăni niște creaturi vii - rațe, veverițe etc.

15. Fiind în port, îmi place să văd mișcările de nave din zona de apă pentru o lungă perioadă de timp.

Și ce-ți place să faci în călătorii?

Căutați bilete de avion pentru diferite companii aeriene:

Cele mai ieftine bilete de avion pe care le căutați aici

Forumul nostru. Opinii ale turiștilor:

Asigurarea de călătorie pe care o cumpărăm aici

Reducere pentru asigurarea cititorilor noștri:
tripinsurance PROMOTION pentru o reducere -10% căutare aici >>







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: