100500 Fire! Vizualizarea temei - cum se șterge matricea dsl

Cum și ce puteți șterge oglinda aparatului foto (Canon 60D), ceva a intrat, nu a suflat deloc. Pe internet, care scrie ce - care șterge alcoolul (și niște squeals care nu pot fi), care folosește ceară obișnuită pentru a curăța urechile și cineva pentru 500 de ruble. servetele speciale. freca. Un obișnuit pentru șervețelele de monitor poate fi frecat. Vă mulțumim anticipat!







Luați o batistă sau un șervețel special și frecați-l cu un parfum triplă sau cu alcool. Nu va fi nimic cu matricea, am făcut același lucru. Apropo, există încă o soluție specială pentru frecarea matricelor, dar nu-mi amintesc ce se numește. Googled, puteți găsi. Așadar, fiți atenți, ștergeți în sensul acelor de ceasornic, nu împingeți din greu.

SchA tu aici nashivayut.
Treah - ce este ALCOOLUL? Vrei să-ți scoti lentilele? După această procedură, dispozitivul dvs. DSLR poate fi aruncat în coșul de gunoi, deși în cazul dumneavoastră, puteți cel puțin să-l curățați într-o baie cu șampon.
NUMAI cu șervețele speciale. Într-un magazin specializat sunt vândute. Nu cheat în acest caz, nu te zel bani, atunci tu vei plânge, dacă asta ..

Evsei a scris:






> Cum și ce poate fi curățată matricea unei camere SLR (Canon 60D)
> ceva a intrat, nu a suflat în nici un fel. Într-un Internet care scrie cine - cine
> șterge alcoolul (și unele zgomote pe care nu le puteți face), care sunt bețișori obișnuiți
> Ushki curăță, și cineva pentru 500 r. servetele speciale. freca. Și de obicei
> pentru monitor, servetele pot fi frecate. Vă mulțumim anticipat!
Nu știu cum tampoane de scump, și am șterge meu Canon 60D cârpă din microfibră până satisfăcut (Trebuie să spun a face un fotograf profesionist și folosesc de multe ori). Am auzit că mulți oameni folosesc creioane speciale, dar nu i-au ținut încă în mâinile lor.

Kuzma a scris:
> Evsei a scris:
>> Cum și ce poate fi curățată matricea unei camere SLR (Canon 60D)
>> ceva a intrat în interior, nu a suflat deloc. Într-un Internet care scrie cine - cine
>> șervețele cu alcool (și unele zgomote pe care nu le puteți face), care sunt bețișori obișnuiți
>> urechea curăță, și cineva pentru 500 r. servetele speciale. freca. Și de obicei
>> pentru monitor, servetele pot fi frecate. Vă mulțumim anticipat!
> Nu știu cum există șervețele speciale scumpe și mă frece Canon 60d
> un cârlig de la un microfibră, în timp ce aranjează (este necesar să spun că sunt angajat profesional
> Folosiți fotografii și utilizați frecvent). Am auzit că mulți oameni folosesc creioane speciale, dar în
> mâinile lor nu au rămas.

De asemenea, am frecat-o în același mod. totuși dispozitivul necesită prudență .. de obicei, este suficientă o pată de praf. Nu știu cum să mănânc matricea că numai alcoolul poate fi curățat. xs. există un lichid special este un fapt. și alcool 90% poate ucide matricea. xs că va mai exista alcool!







Trimiteți-le prietenilor: