100 Expoziția jubiliară

Bună ziua tuturor și vă avertizează imediat - un post foarte lung cu poze cu câini!
În cele din urmă m-am adunat într-o grămadă și am văzut un alt post cu privire la câinii de vânătoare din Rusia (BPB).






Deci, au existat vedete pe care le-am vizitat la rasa de câini de vânătoare de la Aniversarea a 100 de ani de la Leningrad. Au fost o mulțime de câini, iar doamnele mele au fost puțin surprinse de o asemenea abundență și au refuzat să intre pe porți.

Dar văzând că "rudele lor" se opresc la intrare pentru a juca "Vanka, care nu urcă în aragaz".

În fotografie ne-am familiarizat cu "mătușa" (femeia littermate a mamei Obliski și Oberegi).

100 Expoziția jubiliară

În mod literal, la 10 minute după sosirea noastră, a început o paradă. Câinii cu stăpânii lor ritm propriu într-un cerc sub steagul (nostru - cu șeful BPM, alții nu au văzut, din păcate, așa cum nu a fost de până la ea).

Pe fotografie, steagul borzyrnik zboară cu mândrie, ne pregătim pentru marșul de paradă.

100 Expoziția jubiliară

O mică notă de subsol pentru cei care intenționează să participe la astfel de evenimente:

cu el am luat: metrici catelus (care apoi schimbate pentru genealogiilor) vetpasorta - cu vaccinări restante efectuate nu mai devreme de o lună înainte de expoziție, ancheta cu privire la absența unor epidemii de rabie în regiunea în care locuiesc, gulere frumoase, ringovki, câini.
Contribuțiile pentru expoziție și înregistrarea în sine au fost plătite în avans.

În fotografia de mai jos - bărbații din grupa de vârstă mai mică.







100 Expoziția jubiliară

De trei ori ploua. De trei ori ne-am ascuns și câini de la el. Vremea nu a fost foarte bună pentru o expoziție pe stradă. Oamenii erau înmuiați și câinii erau tristi - nu li se permitea să stea în noroi.
Deși, unii nu s-au simțit trist. =)

100 Expoziția jubiliară

Bărbații sunt primii care sunt expuși, numai după ei sunt "doamnelor".

Așa cum mi sa spus - pentru a evita tulburările câinilor de la doamnele "goale".

100 Expoziția jubiliară

Ce frumos! N-am văzut vreodată un RPB live, nici măcar nu am avut timp să apară la spectacol. Câini uimitori.

Ce ocupați câinii înaintea inelului și între ei și cum așteptați răsplata? Când eram la expoziție, spre groază, am văzut că oamenii practic stau doar liniștiți, iar câinii se înnebunește cu leneș. Unii câini se plimbă în jur, dar numai. Acest lucru este atât de ciudat pentru mine, repet comenzile în orice secundă liberă și înveselește câinele

Extindeți Sucursala 3

Din cauza vremii, ne ascundem de ploaia dintre inele. Dar, dacă vremea a fost bună tot timpul, expoziția de distracție specială acolo nu este aranjată ogorul. Meu nu se joacă cu jucării (de multe ori la câinii care trăiesc împreună și a ridicat), cel mai bun o minge pentru ei - o centrare care (a stat de noi atunci când câinii au fost foarte asemănătoare cu bureții borzyachy mai bufnituri) în cadrul expoziției nu se aplică. Echipa „ho“ și „atrysch / otryzh / atryzh (nu știu cum să scrie),“ nu există, de asemenea, nici popovtoryat. Deci toată distracția noastră a fost comunicarea cu alți câini care au venit la noi sau noi pentru ei. Expozițiile sunt un eveniment destul de plictisitor pentru câini.

Extindeți filiala 2

Da, da. Eu nu sunt un jucator cu jucarii, dar il invat. Și ar fi făcut-o să funcționeze, pentru a nu merge nebun xD)
Are o amantă foarte rea, da.

Extindeți sucursala 1

Ei bine, câinii noștri cu dvs. o muncă diferită))

Extindeți Sucursala 0

Oh wow! La Narvskaya o astfel de frumusețe a trecut, și am pierdut tot (

Extindeți Sucursala 0

Ați putea fi interesat de alte postări după etichetă:







Trimiteți-le prietenilor: