10 Anecdote despre directorul școlii, revista "managementul școlii" № 19

  1. Un profesor de școală spune unui coleg:
    - Nu, a devenit absolut imposibil să lucrezi! Ne este frică de director. Director - Inspector. Inspector - inspectori din cadrul ministerului. Ministru - părinți. Părinții se tem de copii. Și numai copiii nu se tem de nimeni.
  • - Mari Ivan, de ce regizorul are atât de puțin păr pe cap? Nu e deloc bătrân.
    - Adevărul este că regizorul nostru gândește foarte mult, vă îngrijorează pentru școală.
    - Atunci este de înțeles de ce părul tău este atât de gros!
  • Directorul școlii a plecat la o zi liberă pentru pescuit. Întreaga zi am prins doar un somn mic, m-am uitat la ea cu atenție și, aruncându-l înapoi în râu, a spus strict:
    "Du-te acasă și vino mâine cu părinții tăi!"

  • Ultimul elev se duce în clasă. Nu a salutat, nu și-a luat capacele. Regizorul a văzut toată această rușine:
    - Vovochka! Ieși imediat ușa și intra din nou așa cum era de așteptat!
    Micul Johnny:
    - La naiba! Nu este o școală, este un Windows.

  • Vovochka revine din școală și spune tatălui său:
    - Bah, ți-a plăcut directorul nostru! Azi, lucru sărac, a strigat cu desăvârșire: "Nu poate continua așa! Vreau să văd tatăl tău!

  • Directorul școlii britanice a primit o plângere din partea mamei micului Billy: "Profesorul nostru, domnișoara Peabody, îi întreabă pe fiul casei pentru sarcinile greșite, unde o sticlă de whisky costă doar zece șilingi. Din acest motiv, soțul meu nu poate să adoarmă. Toată noaptea el repetă: "A fost adevărul într-adevăr un astfel de timp binecuvântat?"

  • "Ascultă, Sidorov," reglează directorul, "am vorbit cu tine pentru a treia oară. De ce nu te gândești? În cele din urmă, nimeni nu a murit din învățături!
    "Știu," spune Sidorov, "dar e mai bine să nu renunțe la șanse".

  • Mama trezeste Vovochka:
    - Vovochka, ridică-te, e timpul să te duci la școală!
    - Haide! Din nou, Petrov va avea o luptă la pauză.
    - Vovochka, e timpul!
    - Nu plec! Din nou, Pttsyn cârpă murdară va arunca.
    "Vovochka, vei întârzia!"
    - Nu, nu plec! Din nou Ivanov din praștie va trage.
    "Vovochka, cum nu poți merge, tu ești directorul școlii!"
  • <





    ?php include ($ _SERVER ["DOCUMENT_ROOT"]. "/ vstavki / blokvtext2.php"); ?>





    Articole similare

    Trimiteți-le prietenilor: