Bayer "a învins" Bavaria "în runda 31 a Bundesliga

Victoria „Bayer“ peste „Bavaria“, eforturile volitive de a „Schalke“ și exploatează „Paderborn“ - a avut loc în Germania, 31 etapa a XIII-a campionatului național.

"Bayer" câștigă "Bavaria"

„Rezultatul principal al jocului - este că avem nimeni nu a fost rănit“, - a declarat după meci, Manuel Neuer. și portar de „Bavaria“ poate fi înțeleasă. campioni germani sunt deja joacă fără Robben, Ribery și Alaba, Lewandowski încearcă pe masca, astfel încât echipa nu ar fi supraviețuit un alt prejudiciu. Guardiola nu a putut suporta să se sacrifice de dragul meciurilor viitoare victorii, dar apoi a trebuit să se odihnească Muller, Tiago, Bernath și Xabi Alonso. La stânga-spate a făcut debutul Shtrider Rico, iar în a doua jumătate pe teren a venit un alt jucator necunoscut - Lucas GöRTLER.

Cu toate acestea, "Bavaria" părea destul de bună și chiar merita lauda antrenorului său. În prima repriză, Goetz și Pizarro ar putea duce cu ușurință în fața oaspeților, deși arbitrul nu a numărat golul lui Kissling. ar fi fost lovit de ofsaid. După pauză, Goetze din nou nu a putut să-l bată pe portar Leno, iar Chalhanoglu a venit în prim plan. Cel mai bun interpret al standardelor din Bundesliga și cel mai bun portar al lumii - aceasta este prima lovitură liberă pe care Neuer a ratat-o ​​în Bayern.

Și în ultimele 10 minute, Bellarabi a jucat strălucit, a tras mingea de la jumătatea terenului la poarta "Bavariei" și a dat o trecere excelentă juniorului Brandt. El, apropo, scorurile celui de-al treilea meci la rând. "Bayer" continuă să lupte cu "Gladbach" pentru locul al treilea în Bundesliga. Și poate nu numai pentru al treilea, pentru că

Wolfsburg continuă să piardă puncte. Dar "lupii" au un avantaj: în următoarea rundă, "Bayer" și "Borussia" se joacă reciproc.

Bayer

Liga Europa se cheamă

Cu atât mai multă rivalitate încăpățânată printre solicitanții de locuri în Europa League. Numărul de treceri va depinde de rezultatul meciului final al Cupei Germane. Dacă Wolfsburg câștigă, locul al șaptelea va deveni, de asemenea, un pass-through. "Augsburg" nu poate lua un curs - "Koln" strânse echipa Weinzirlya într-un joc confortabil vâscos, care sa încheiat cu a noua pentru "capre" o remiză gol.

"Werder" a câștigat o victorie importantă, iar "Hoffenheim" și "Borussia" au jucat doar pentru șase puncte. În prima jumătate a evenimentelor nu a fost suficient, dar echipele au schimbat goluri. Folland, care se poate muta în Dortmund în vară, a făcut un nebun de Schmelzer - apărătorul ar trebui să-i fie rușine că a fost atât de ușor bătut.

Cu toate acestea, în curând Hummels a egalat, iar echipa a plecat pentru o pauză cu o egalitate. În a doua repriză, au fost suficiente momente, dar nimeni nu a reușit să înscrie. Finalizarea a fost lăsată pentru oaspeții care, teoretic, ar fi trebuit să se obosească după cel mai greu meci de cupă împotriva lui Bayern München. Dar a fost "Borussia" a fost foarte aproape de victorie învingătoare - portarul Baumann a respins loviturile cele mai periculoase ale lui Obama și ale lui Immobile. Până acum, fără Cupa europeană, ambele echipe, dar "Borussia" în finala de rezervă de la Berlin.

Bayer

"Hamburg" din nou pe cal

Bayer

Chiar și mai multe eforturi eroice sunt făcute de Paderborn, care a câștigat o victorie departe în meciul cu Freiburg. Combaterea incredibilă cu echipa Andre Breitenerraiter. În cel mai rău caz, "Stuttgart", precum "Hamburg" și "Paderborn" a câștigat, iar "Hannover" a fost salvat de scorul de 0-2 în Wolfsburg. În acest meci, cel mai frumos gol al turului a fost marcat - el este în contul lui Salif Sané.

Bayer

5 fapte despre runda a 31-a

"Bayer" deja de 15 ori în sezonul jucat la zero. Acesta este un nou record al clubului.

Manuel Neuer, pentru prima oară în timpul discursurilor pentru "Bavaria" a ratat obiectivul, a marcat direct o lovitură liberă.

"Borussia" Dortmund, pentru prima dată în sezon, nu a pierdut meciul în deplasare, în timpul căruia echipa a recunoscut în cont.

"Bremen" - singura echipă din Bundesliga, care marchează mai multe standarde decât cele din joc, 24 împotriva 23.

Bust Dost a marcat pentru prima dată în 877 de minute.