424 Dependența eșuată - cum să scapi de o eroare

Am întâlnit recent această problemă. Editez mesajul o dată, dă clic pe "Salvează" și ... această eroare ciudată apare "Dependența eșuată. Metoda nu a putut fi efectuată asupra resurselor. “. Mai târziu am încercat pe forum să schimb setările secțiunii din panoul de administrare - a produs aceeași eroare.







Dar aici este întrebarea: care este relația dintre aceste două acțiuni? Apariția acestei erori nu a fost precedată de nicio acțiune din partea mea. De obicei, acest lucru se poate întâmpla atunci când vă încurcați undeva: moduri, pluginuri, editare de șabloane etc. Dar, în acest caz, nu am făcut nici o schimbare în motor.

424 Dependența eșuată - cum să scapi de o eroare

Traducerea textului de eroare, de asemenea, nu mi-a dat nici un indiciu: "Dependență nesatisfăcută. Metoda nu poate fi aplicată unei resurse, deoarece acțiunea solicitată depinde de o altă acțiune care nu a reușit. “. Sunt de acord - nimic concret. Pe resurse care descriu starea HTTP. este dată aproximativ următoarea definiție:







"Dependența performanței unei operații la o altă operație. Execuția cu succes a solicitării de la client la partea de server depinde în mod direct de cât de bine va fi efectuată o altă operație specifică. În cazul în care această operație nu este efectuată, partea serverului returnează codul de stare 424 și în consecință cererea curentă trimisă de partea clientului nu va fi executată "(sursă).

A mai rămas doar un singur lucru - pentru a găsi cauza pe partea serverului. Deoarece folosesc serviciile de găzduire simplă și nu un server virtual - am scris un mesaj care descrie eroarea în suportul tehnic al furnizorului de servicii de găzduire. Răspunsul a venit imediat:

"424 Failed Dependemcy este răspunsul serverului în momentul în care securitatea este declanșată atunci când filtrați cererile primite. Regulile pentru care funcționează protecția, am adăugat la excepție. După 20 de minute, eroarea va dispărea. "

După cum puteți vedea, eroarea a apărut într-adevăr din cauza setărilor de securitate ale serverului - filtrarea cererilor de intrare care limitează comportamentul protocolului și conținutul site-ului.

424 Dependența eșuată - cum să scapi de o eroare

Ce ar trebui să fac dacă am o eroare 424?

Deci, în cazul în care aveți o eroare 424 Eșecul dependenței. procedura este după cum urmează:

2. Contactați serviciul de asistență al furnizorului dvs. de găzduire și descrieți în detaliu problema dvs. - ce acțiuni ați efectuat. Întotdeauna specificați un link către pagină în textul mesajului. care a provocat o greșeală (am vorbit despre aceasta în primul paragraf).

3. Așteptați un răspuns. Problema ta va fi cu siguranță rezolvată.

Vă mulțumesc pentru atenție. Sper că sfatul meu vă va ajuta.

Ți-a plăcut înregistrarea? Puneți-vă plăcerile!






Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: