2 Dinamica la magnetofonul radio, conexiune arhivă

Oamenii care se vor conecta la radio doar 2 difuzoare, spune-mi cum să vă conectați: conectați numai față firele (spate) și spate (față) „înece“; sau puteți răsuci din față și din spate, ridicați difuzoarele și de pe radio, setați echilibrul înainte de zero la zero?







Oamenii care se vor conecta la radio doar 2 difuzoare, spune-mi cum să vă conectați: conectați numai față firele (spate) și spate (față) „înece“; sau puteți răsuci din față și din spate, ridicați difuzoarele și de pe radio, setați echilibrul înainte de zero la zero?

plâns: în cele din urmă, nu înțeleg partea din față, din spate. "muffle" și răsucirea în cele din urmă pot să-l păstreze. la polul de iubire al mafonului există o mică carte cu o imagine a legăturii - faceți așa cum nu există atât de multă pervertitură așa cum ați scris aici. prostule:

dacă ați dat deja un exemplu despre un bec, luați-o și încercați.

dacă ai budesh paralele conectat amplificatoare identice și vor amplifica același semnal, iar ieșirea va primi anumită putere, care depinde de coeficientul de câștig. (el kanesh amplifica în mod identic, dar ușor)






de exemplu. 1A pentru a oferi front cu câștig koefitsiente 10 (fantpastichesky)))), obținem la 10A ieșire și apoi va alimentat succesiv la un alt amplificator cu forță coeficient același (10) și se obține deja 100A
în toate amplificatoarele există câteva cascade succesive de curent de amplificare între ele și filtrele stau sub formă de condensatoare etc.
/ QUOTE]
Este interesant - să spunem că spui: există două amplificatoare: un semnal de nivel scăzut a fost trimis la amplificatorul extern de la GG = datorită unui BP separat semnalul amplificat și a ieșit la difuzor.
Sa dovedit, de exemplu, 50 de wați. Apoi scoatem difuzorul de la el și atașăm acest fir la un alt amplificator.
2 întrebări:
1) în cazul în care să poke (imi pare rau) acest fir?
2) să presupunem că o țin în intrările unui nivel ridicat - dar primind un semnal al acestei puteri, al doilea încearcă doar să-l exagereze încercând să-l întărească. dar TV BP nu este nelimitat, atunci doar o va distruge.
Toate acestea sunt IMHO, dacă nu chiar atunci, vă rugăm să nu bateți :) și spune-mi cum este cu adevărat.

La naiba, eu sunt confuz și am început să mă ciupesc. Creepy deja!
Pentru conectare este necesar plus o ieșire cu un plus de intrare - dacă vorbim despre două amplificatoare separate. și apoi interferența înfiorător va fi exact acest lucru (deci nu o faceți), voi verifica cu mai mulți oameni competenți, pentru că am încercat să desenez o schemă și în cele din urmă pot panica!







Trimiteți-le prietenilor: