13 obiceiuri de agenți imobiliari săraci

Lucrez cu agentii imobiliare de mai multi ani. Și am ajuns la concluzia că lipsa de tranzacții între agentul imobiliar și director - acesta este comportamentul lor special, obiceiurile speciale. Uite, uite.







Obiceiul 1: Agenții imobiliari întotdeauna caută vinovat, și directorul.

Dacă totul și totul ar trebui - nu vor exista oferte!

Obiceiul 2: Agenții imobiliari și directorii întotdeauna trag timpul.

Ei să aștepte până când experiența smulgere ca să câștige câțiva cenți, dar ceva sortate, va invata ceva, ceva se va vinde, dar apoi cumva încep. Un agent imobiliar sau un director cu acest tip de gândire a unui om sărac ia întotdeauna timp și propria lui lipsă de activitate justifică motive diferite. Eu, ca antrenor, este întotdeauna dureros să auzi: „Aceasta este vara, iarna, poftă de mâncare, cabana, nepoti, semănatul, în mișcare, incendii, reparații, cald, rece ... am venit să învețe, dar uneori mai târziu: toamna, primavara, vara , iarna. Chiar vreau ...

Încă mai aștepți ceva? Nu vor fi oferte!

Obiceiul 3: Agenții imobiliari și directorii doresc să acționeze sigur.

Săracii nu-și asumă riscuri. Lăsați cel puțin o tranzacție, dar în fiecare lună. Ca rezultat, ei trăiesc din tranzacție o dată pe an, o dată pe an, la tranzacție.

Vrei banii stabili? Nu vor fi oferte!

Obiceiul 4: Învață gratuit.

Reprezentanți tipici de agenți imobiliari săraci sunt abonați la un număr imens de cursuri și seminarii gratuite. Ei trăiesc în iluzia învățării, dar, de fapt, nu există o dezvoltare. Brânzeturile gratuite sunt cunoscute în cazul în care ... Pentru a deveni un agent imobiliar de succes trebuie să trăiți comunicarea cu mentorul dvs. și o acțiune clară în direcția atingerii scopului.

Învățați gratuit? Nu vor fi oferte!

Obiceiul 5: Nu plătiți altora pentru munca lor.

Oh, de asemenea, am văzut de mii de ori. Secretarul a făcut o ungluing bate joc, director adjunct al selecției asistate, un alt agent imobiliar a adus la spectacol, directorul Dogilor la tranzacție, iar agent imobiliar a primit un salariu, iar el nici măcar nu a avut loc să se stabilească cu cei care l-au ajutat.







Nu plătiți altul? Nu vor fi oferte!

Obișnuința 6: mila ta.

Foarte des. I - vechi, teribil, gros, subțire, puternic, tânăr, nu locuiesc în țară, nu lucrează în acest domeniu, fără contracte, nici bani, nici o mașină, nici un ajutor, nu creier.

Îți pare rău pentru tine? Nu vor fi oferte!

Habit 7: plângeți și plângeți.

Desigur, dacă nu există bani, îmi pare rău pentru mine și chiar vreau să fiu milă. Uneori se ascunde în spatele frazei: "Am nevoie de motivație". Ai nevoie de o pastilă!

Vrei să fii militat sau motivat - nu vor fi oferte!

Obiceiul 8: gândiți-vă la ceea ce vor spune ceilalți.

O cantitate imensă de timp pe care un agent imobiliar îl cheltuiește pe ceva ce îi place pe ceilalți, în special pe clienți. El se consideră consultant, psiholog, asistent, de către oricine, dar nu de către vânzător. El are nevoie de oameni să se gândească și să vorbească bine despre el. În același timp, el se concentrează pe agenți imobiliari mai puternici și mai puternici sau pe directori. Comparația nu este în favoarea sa, ceea ce îi dă un alt motiv major pentru plânsul și plânsul.

Așteptați aprobarea? Nu vor fi oferte!

Obiceiul 9: risipirea banilor.

Acești agenți imobiliari sau administratori pur și simplu nu au o strategie financiară. Scopul este să câștigi și să cheltuiți. Expresia frecventă: "Ce pot investi dacă nu sunt bani?". Bogații nu devin cei care câștigă mult, ci cei care au învățat să-și gestioneze venitul în mod competent.

Dacă pentru tine de a face bani = pentru a cheltui bani, nu va fi nici chilipiruri!

Obișnuința 10: Găsirea oportunităților de a face bani rapid.

Aveți nevoie de bani repede? Nu vor fi oferte!

Obiceiul 11: agenții imobiliari săraci lucrează în domeniul imobiliar, și nu le place.

Acest lucru poate fi văzut. Urăsc pe aceia! Ei au 10 vinovați, din cauza cărora trebuie să lucreze, o mie de scuză de ce ar trebui să meargă la munca neîngrijită. Se confruntă, nu le place totul, disprețuiesc clienți, dar încă mai merg la birou.

Nu vă place munca noastră? Pleacă!

Obiceiul 12: pierderea timpului pierdut

Timpul de cheltuieli a fost irosit? Nu vor fi oferte!

Obișnuința 13: Să trăiești o viață ciudată.

Bedolagi-agenții imobiliari proiectează viața altor oameni pe cont propriu. Ei se uita la telenovele și cred că seria de ceva pentru a preda, citește povești de succes și să trăiască în iluzii și umbre ale succesului altora.

Voi mestecați viața altcuiva? Nu vor fi oferte!







Trimiteți-le prietenilor: