7 versete din Biblie, care vor ajuta să dormi liniștit - boglogue

7 versete din Biblie, care vor ajuta să dormi liniștit - boglogue

Am scris deja despre motivul pentru care este important și necesar pentru creștini și pentru toți oamenii să se odihnească. Din păcate, acest lucru nu merge întotdeauna.

Se întâmplă că agitația sau anxietatea nu vă permit să vă bucurați de odihnă și puteți afecta negativ calitatea somnului de noapte.







Scriptura este un ghid exhaustiv pe care Dumnezeu la lăsat copiilor Săi. Și, bineînțeles, în Biblie putem găsi răspunsul la întrebarea noastră.

Citam sapte pasaje din Scripturi care vor ajuta sa se calmeze, sa se instaleze in dragostea si grija lui Dumnezeu, astfel incat nimic sa nu ne poate aduce rau si somn.

Matei 6:34: "De aceea nu vă îngrijorați mâine, căci mâine se va purta de sine: este suficient pentru fiecare zi de îngrijire a lor".







Psalmul 4: 8: "Mă liniștesc liniștit și dorm, căci Doamne, permiteți-mi să trăiesc în siguranță".

Proverbe 3:24: "Când te culci, nu te vei teme; și când adormi, somnul tău va fi plăcut. "

Psalmul 3: 6: "Mă culc, dorm și mă trezesc, căci Domnul mă protejează".

Psalmul 120: 1-4: "Îmi voi ridica ochii spre munți, de unde va veni ajutorul meu.

Ajutorul meu este de la Domnul, care a făcut cerul și pământul. El nu va îngădui să vă mișcați piciorul, cel care vă ține nu va dormi; Nu dormi și nu dormi cine păstrează Israelul. "

Matei 11: 28-29: "Veniți la Mine, toți cei ce vă munciți și sunteți încărcați cu greutate, și vă voi da odihnă. Luați-vă jugul peste voi și învățați de la Mine, căci Eu sunt blând și smerit în inimă și veți găsi odihnă pentru sufletele voastre ".

Psalmul 126: 2: "Nu este timpul să te ridici mai devreme, să stai târziu, să mănânci pâinea întristării, în timp ce El îi dă visul său iubit".

Karen Pryer, profesor de limba engleză la Universitatea Libertății:

"Unul dintre momentele cele mai dramatice din viața lui Isus (și cel mai mare test al credinței ucenicilor Săi) a fost cazul când a dormit chiar în timpul furtunii. Aici vedem nu numai îndemnul lui Isus despre o credință fermă, ci și un exemplu bun care ne învață un somn sănătos ".







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: