7 Sfaturi pentru a vă ajuta să scrieți inscripții pe prăjituri

După toată munca făcută, inclusiv coacerea, umplutura, geamurile, asamblarea și decorarea tortului, ați ajuns la ultima sarcină: puneți o inscripție pe tort. Înțeleg că, pentru mulți, poate fi o activitate destul de înspăimântătoare, dar am câteva sfaturi care vă vor ajuta să vă îndepliniți cu ușurință această sarcină.







1. Inscripții - în primul rând

7 Sfaturi pentru a vă ajuta să scrieți inscripții pe prăjituri

Este foarte tentant să lăsați inscripția pe tort în ultimul moment, dar este mai bine să faceți acest lucru înainte de a începe decorarea vârfului tortului. Astfel, dacă faceți o greșeală atunci când aplicați inscripțiile, puteți rezolva cu ușurință totul, fără a distruge restul elementelor de decor.

7 Sfaturi pentru a vă ajuta să scrieți inscripții pe prăjituri

Pentru a exersa inscripția, puteți imprima inscripția folosind dimensiunile și fonturile care vor fi prezente în inscripția de pe tort. Puneți o foaie cu o inscripție sub o bucată de hârtie de pergament și începeți să aplicați inscripția cu cremă. Cea mai ușoară modalitate de a insera în cuvinte, dar puteți utiliza și litere tipărite.

3. Decideți cu privire la mărimea inscripției

7 Sfaturi pentru a vă ajuta să scrieți inscripții pe prăjituri

Cel mai bine este să te antrenezi folosind o bucată de hârtie pergament, dimensiunea egală cu mărimea tortului tău. Acest lucru vă va permite să vă imaginați mai bine locația inscripției viitoare și a altor elemente de decor. Planificați în prealabil unde vor fi localizate exact toate elementele.

4. Duze pentru inscripții

7 Sfaturi pentru a vă ajuta să scrieți inscripții pe prăjituri






Dimensiunea duzei, pe care o veți insera, poate îmbunătăți și strică aspectul inscripției și impresia generală a tortului. În fotografia de mai sus, am aplicat aceeași inscripție mai întâi cu duza Wilton # 3 (din stânga) și apoi cu duza Wilton # 2 (dreapta). Mi se pare că inscripția din dreapta pare mai elegantă, iar inscripția făcută de duza nr. 3 pare mai greoaie. Ambele duze pot fi folosite pentru decorare, dar trebuie să aveți grijă să nu lăsați inscripția să distragă atenția din restul decoratiunilor de pe tort.

5. Desenarea manuală a inscripției

După ce ați practicat diferite fonturi și atașamente, este timpul să puneți o inscripție pe tort. În același timp, îmi imaginez că am tăiat tortul în patru părți, cu o linie orizontală verticală. Dacă trebuie să scrieți inscripția în centru, începeți prin numărarea literelor și spațiilor din expresia dvs., de exemplu:

7 Sfaturi pentru a vă ajuta să scrieți inscripții pe prăjituri

Deci, prima litera „p“ în cuvântul „fericit“ este în centru și literele „t“ și „h“ se află în centrul cuvântului „naștere“.

Când aplicați inscripția, mai întâi trebuie să scrieți literele centrale.

7 Sfaturi pentru a vă ajuta să scrieți inscripții pe prăjituri

Apoi adaug cuvinte până la capăt, începând cu cuvântul superior.

7 Sfaturi pentru a vă ajuta să scrieți inscripții pe prăjituri

Apoi termina cuvintele. (De exemplu, scriu literele în cuvântul "Fericit" în următoarea secvență: "p - p - y - a - H").

7 Sfaturi pentru a vă ajuta să scrieți inscripții pe prăjituri

Această tehnică vă permite să aranjați toate literele în mod egal cu privire la centrul tortului.

Transferul inscripției în tort

Există multe idei despre modul în care puteți transfera inscripția în tort, deci nu trebuie să o scrieți manual. Am încercat mai multe metode, de exemplu, folosind un model cu litere tăiate sau aplicând o inscripție pe scrumieră pe tort ca șablon. Am auzit că unii oameni scriu mai întâi inscripția pe hârtie de pergament, apoi o întorc peste tort și o apăsăm ușor pentru a obține modelul inscripției. Nu am reușit să obțin rezultate bune cu aceste metode, poate că cineva o face.

Practica, practica și practica din nou

Aveți posibilitatea să aveți o scriere foarte frumoasă atunci când scrieți pe hârtie, dar acest lucru nu afectează capacitatea dumneavoastră de a scrie glazură. Este foarte important să exersați înainte de a aplica fiecare inscripție. Chiar și profesioniștii petrec mult timp cu privire la acest lucru atunci când aplică o inscripție la fiecare tort. La început, vă va fi dificil să aranjați corect scrisorile și să le selectați mărimea, astfel încât să practicați cât mai des posibil și să nu vă grăbiți.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: