5 Principii, pentru a nu trăi în zadar viața

Astăzi vreau să împărtășesc cu voi cinci principii, în urma cărora, la sfârșitul zilei, veți avea grijă să simțiți că persoana cu succes își trăiește viața pentru un motiv întemeiat.







INSTALAȚII INTRARE

După ce am petrecut câteva zile în Republica Dominicană, la unul dintre cele mai importante evenimente pentru întreprinzătorii de pe Internet, am urmărit o mulțime de oameni de succes din întreaga lume.

Dacă ai văzut oameni de succes, probabil ai observat că chiar și în afară au ceva diferit. Ei înșiși se gândesc la ei înșiși puțin diferit decât cei care cred că trăiesc în zadar viața. Deseori, oamenii, care doresc să realizeze mai mult în viață, planifică o zi prea mult și efectuează doar o parte din ceea ce au planificat. În interior, rămâne sentimentul că din nou nimic nu a fost atins.

LIFE NOT LIVE

Vreau să știi că poți să-ți dai seama dacă trăiești în zadar sau nu. Și cinci principii vă vor ajuta în acest sens.

1. Principiul principal - evaluați-vă cu adevărat oportunitățile pentru această zi, nu încercați să vă supraîncărcați prea mult, pentru că la sfârșitul zilei veți regreta. Dacă nu îți atingi scopul, vei crede că trăiești în viață în zadar.

2. Stabiliți corect prioritățile. Amintiți-vă principiul Pareto: 20% din acțiuni reprezintă 80% din rezultate. Oamenii de succes știu: este necesar să facem în primul rând ceea ce va avea cel mai mare impact asupra rezultatului.

3. Planificați ziua în cel mult 60% din timp, deoarece în timpul zilei va exista în mod necesar ceva neprevăzut care va dura timpul. Dacă planificați mai mult de 60%, planul zilei nu va fi garantat.







MĂSURI MICI PENTRU SUCCESUL MAI MARE

Urmați aceste cinci principii și, bineînțeles, amintiți-vă că pentru un mare succes puteți veni doar în pași consecutivi mici!

Veți înceta să vă comparați cu alți oameni mai de succes și veți începe să vă comparați cu voi însuși ieri. Apoi, cu siguranță veți forma un obișnuit de a se angaja numai în ceea ce contează și în fiecare zi veți simți că trăiți viața pentru un motiv bun. Foarte curând, această stare interioară se va manifesta pe plan extern și veți începe să atrageți oameni noi din punct de vedere calitativ în viața voastră. În consecință, rezultatele dvs. se vor schimba.

Despre cât de important este: se completează în viața ... Eu întreb mereu Dumnezeu: „Dă-mi un loc de muncă de 24 de ore pe zi, astfel încât creierul a fost încărcat!“ Cele mai multe dintre toate nu-mi place starea de raslablennosti și ocuparea forței de muncă. Când te culci cu o zi în urmă și ai ceva să fii fericit, asta e fericirea! Indiferent cât de obosit sunteți și ce nu ar trebui să costați, atunci când rezultatul este vizibil, fericirea vă copleșește! De asemenea, ar fi de dorit să te trezești mai repede dimineața și din nou să faci afaceri. Dar cu planurile de mâine, nu mă descurc bine. Probabil pentru că există destule planuri de lecție: există multe de făcut și ce să înveți și la ce să lucrezi. Nu am înțeles niciodată principiul muncii intelectuale, înainte de care am lucrat fizic toată viața mea. Acum văd diferența. Dar, în ambele cazuri, lucrul principal este o abordare creativă. chiar și o dată am spus că nu pot câștiga creierele lor pe solko Nu subestima ... Și acum am înțeles că munca fizică fără început intelectual nu poate fi operat ktorga, și când te întorci mintea, atunci se poate lucra fizic cu plăcere ...

Mulțumesc, Nikolai, că oferiți în fiecare zi motivație, sfaturi simple și încărcați-ne cu energia voastră! Toate cele bune pentru tine și pentru toți!

Vă mulțumesc Nick pentru pozitiv și motivant.

Ne dăm viața în zadar? Pentru a judeca mediul nostru :)) În cazul în care activitățile noastre sunt oameni „utile“ și vor să fie cu noi, „tot mai mult“ produsele noastre „cerere“ și de fapt a îmbunătăți viața oamenilor, și ne-am place ... cu siguranță nu în zadar ... Sunt pe drum, rezultatele mele ale zilei sunt comparate cu intențiile și obiectivele globale, mă măsoară amploarea "faptelor bune" pe care am reușit să le realizez astăzi

Abordare foarte corectă a vieții!







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: