5 moduri de promovare gratuită în Instagram

5 moduri de promovare gratuită în Instagram

Vânzări în lucru instagă ciudat. Pare să fie, dar ele nu par să existe.

Vreau foarte mult ca situația voastră cu instagramul să fie radical opusă






Dar să începem încă de la început. De ce azi vreau să ridic acest subiect.
Mi-am condus profilul în IG destul de mult, dar nu i-am acordat prea mare importanță. Până de curând, nu înțelegeam că instagramul îmi oferă 15-30% din totalul vânzărilor, în funcție de specificul produsului și de activitatea mea. "Dintr-o dată, am crezut.
Și acest lucru, în ciuda faptului că în prezent am mai mult de 7 mii de abonați în această rețea socială. Pentru instagrama foarte puțin.

Pentru comparație, în grupul meu Vkontakte despre același număr de abonați, iar randamentul sub formă de profit este de aproximativ 2 ori mai mic.

Înțelegi ce mă pricep? Nu utilizați instasilu doar un păcat.

Cu toate acestea, deoarece mulți nu au nici capacitățile, nici dorința și puterea minții, să începem cu metode libere.

Adresați-vă prietenilor să vă spună

Sună nekruto, știu. Dar cât de eficient!
Să ne imaginăm că aveți 100 de prieteni în Instagram, fiecare dintre ei având în medie 100 de prieteni. Aceasta este de 10 000 de persoane. Acoperirea este deja comparabilă cu bloggerul mediu.
Doar răspunsul va fi mai mare.
De ce? Din cauza celor 10.000 de abonați ai bloggerului, sunt cu adevărat familiarizați cu acest lucru din cauza numărului de 200-300 de persoane. Restul o văd doar în realitate virtuală.
Și prietenii dvs. - prieteni instagramnye sunt cele mai multe care nici nu este reală. Implicarea este mai mare.

SFS sau Shoutout pentru a striga

5 moduri de promovare gratuită în Instagram






Postați în profilul dvs. o imagine frumoasă cu o inscripție SFS, reguli și un apel de participare. Cititorii dvs. (la voință) fac un mesaj despre dvs. în profilurile lor. Dintre toți cei care au spus despre dvs., alegeți cele mai interesante profiluri și spuneți-le despre acestea în răspuns.

Puteți vorbi despre oricine a postat mesaje despre dvs. sau a ales unul. Puteți vorbi despre toate dintr-o dată printr-un post sau altfel.
Nu există reguli clare.
Este important să indicați în prealabil modul în care veți face un "răspuns" și câți oameni pot spera într-un astfel de lucru plăcut; astfel încât mai târziu să nu existe întrebări sau dispute.

  • Este logic să faceți SFS dacă aveți 1000 de cititori activi. Anterior, jocul nu merită lumânarea.
  • Regulile jocului înseamnă pe țărm
  • Nu uitați imaginea frumoasă

Repost reciproc

Înțelesul este similar cu SFS, dar în acest caz negociați personal cu un alt blogger despre schimbul de postări.

Unele vă sfătuiește să vă închideți profilul pentru timpul acestor acțiuni, aparent pentru a vă asigura că abonații nu văd postul de răspuns și că "nu a rupt chipul". În opinia mea, nu are nici un rost în acest sens. Oamenii nu sunt proști. Da, și care este diferența - da, acord reciproc, ce este asta?

Acțiuni de masă: masaj și masaj

Concurență, maraton, dăruire

Această metodă este mai complicată decât cea anterioară, dar rezultatul poate fi și mai interesant;)
Anunțați ocazia ca participanții să primească un cadou pentru realizarea unei anumite acțiuni.

5 moduri de promovare gratuită în Instagram
5 moduri de promovare gratuită în Instagram

Cele mai frecvente condiții sunt:

  • Cu cât este mai interesant și mai valoros premiul, cu atât va exista mai multă activitate
  • Sentimentul de a efectua astfel de lucruri de la 1000 de abonați activi - altfel prea mult efort și rezultate prea mici
  • Condiții. Menționați întotdeauna condițiile în avans și în mod clar.

Cu cât sunt mai complicate regulile și cu cât mai multe acțiuni sunt așteptate de la participanți, cu atât vor fi mai puține.

Important! Adesea, astfel de plimbări sunt conduse de freeloaders. Prin urmare, puneți întotdeauna regula că profilurile cu reposturi și concursuri nu sunt acceptate pentru participare.

Acest lucru se încheie

P.S. Sunt în @alexandragureeva - adaugă







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: