4 moduri de a folosi crema de strobe mac - beautyfiles

1) Cremă cu cremă + cremă de fond / cremă BB

Am făcut prieteni cu crema Strobe dintr-o dată, prima dată când am, cum se spune, „nu înțeleg“ - se confruntă cu murdărită neobișnuit de parfumată perla emulsie și, mi se părea că nu a fost nimic. Indiferent dacă starea de spirit nu a fost, sau lumina corespunzătoare.







Conștientizarea a ceea ce este un produs rece, este atunci când am decis să-l amestece cu fundația tonal pentru un finisaj mai natural - face bazele unei mai lichide, lumina si plastic ( „bază de plastic“ - care le place să vorbească :) make-up artisti), plus ofera o stralucire naturala sanatoasa . Și dacă pielea nu este în cea mai bună stare - ea este deshidratat sau au peeling - atunci acest lucru făcut de mână colorat crema hidratanta va netezi toate denivelările și hidrata. Un particule sidefate din compoziție (în cazul în care tonul translucid) da pielii o strălucire de lumină.







2) Baza pentru machiaj

Strobe Cream este absorbit rapid și lasă fața netedă și hidratată. Tonal înseamnă după aplicarea ei ca nativ.

3) Cremă hidratantă

De fapt, scopul principal al Strobe Cream este de a hrăni profund, de a umezi și de a crea pe față efectul "Am avut astăzi 9 ore de somn fără somn și smoală de spanac pentru micul dejun". Pentru efectele vizuale, cele mai mici particule care reflectă lumina sunt responsabile. Pentru nutriție și hidratare - ingrediente din plante (de exemplu, extract de ceai verde) și vitamine. Ca o îngrijire deplină, nu aș folosi crema, este mai mult povestea hidratării de urgență și îngrijirea expresă în condițiile marșului (de exemplu, la împușcături).

4) Marcator

Nu este întotdeauna de dorit (și nu este întotdeauna potrivit să fii cinstit) să pui un marcator "serios", cum ar fi Balm Mary-Lou Manizer. Aplicată pe pielea curată sau pe o fundație pe pomeți, ea reflectă delicat lumina cu o pâlpâire umedă.

Strobe Cream se vinde în tuburi de 50 ml și 30 ml. Am unul care este mai mic, și este foarte convenabil să aveți la îndemână sau să luați cu dvs. în călătorii. Mai mult, cheltuielile sunt foarte economice - înseamnă că mărimea unui mazil este suficientă pentru a umezi fața sau pentru a se amesteca cu tonul.

Foto: Fișiere de frumusețe (c)







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: