21 983 de avocați și avocați nu au plătit pentru spital

Rusia, Moscova | Opinii: 6875 | Răspunsuri: 9

Bună seară! Încasată în departamentul contabil al concediului medical, se plătește salariatului în ziua emiterii salariilor la întreprindere. Ar trebui să existe 2 astfel de zile - un avans și un salariu. La data cea mai apropiată, salariatul primește valoarea prestației (se impozitează prin impozitul pe venitul personal). În cazul încălcării condițiilor de plată a foii de concediu medical de către angajator, salariatul are dreptul de a face apel la inspectoratul de muncă, parchetul sau instanța. La elaborarea unei plângeri, este necesar să se precizeze pe scurt esența cauzei și să se anexeze dovezi ale nelegalității acțiunilor angajatorului. Următoarele documente pot fi dovada faptului că termenele de plată pentru concediul medical au fost încălcate: Copie a foii de concediu medical; O copie a contractului de muncă; Fișă de decontare cu o sumă acumulată; Copie a declarației sau a declarației din contul cardului de plastic (pentru decontările în numerar cu personalul);













Mi-am dat demisia de la muncă în timp ce nu am fost plătită concediu medical și o zi de muncă. Guided by faptul că până în acest moment a fost în vacanță. Vacanța nu a fost.

A existat o lipsă, a decis să renunțe și nu numai din acest motiv. Contractul de muncă a fost întrerupt, nu a plătit concediul medical. Am avertizat despre concediere, m-am pregătit.

Soția mea a lucrat temporar, înlocuindu-l pe principalul lucrător de sex feminin cu o altă femeie care sa dus la decret, soția este, de asemenea, însărcinată și a terminat concediul de maternitate, adică.

Am enumerat concediul mai mult decât este necesar, loggerul a fost confundat, nu am fost informat despre asta, o lună mai târziu am venit la bogat pentru a întreba de ce.

La mine o astfel de întrebare lucrez la postul de Rusia pentru noi am refuza în suprataxe pentru combinația de o datorie și zhizchecheneny volumul de muncă și încă mai propun, desigur, în.

În timpul tranziției la trecerea pietonală, mașina a condus, provocând o leziune la genunchi (ghips). Când mașina a fost lovită, a fost în vacanță (ultima.

Această situație: am trei copii, doi de 1 an și trei ani. Un copil (1 an) sa îmbolnăvit, trebuie să mă duc la spital, mama își ia concediul medical și se culcă.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: