2018 G


2000 G

A trecut un vânt puternic. Samara a luat mai mult, omul și-a rupt picioarele, o mulțime de arbori cu aruncare de gunoi, mașini bătute. Ploaie a fost oblici, găleți, umplut fereastra casei, bit PAL vspuchilis. Va dura 10 ani?







În seara bere, Igor a venit la noi:

- Dă-mi 30 de ruble pentru un taxi, ajunge la LTP.

El a crezut că sunt fericit că a fost tratat, că mă arunc în jurul gâtului și că-i dau bani ca să bea imediat.

Pe scurt, el a spus:

- Nu vreau să te văd aici.

Nu m-am îngrijorat, dar am simțit cum mi-a făcut rău capul. Am avut două zile consecutive să bea din presiunea, și a simțit preparshivo, apoi eliberat, dar nu există o singură zi fără medicamente. Aceasta este întreaga mea pensie va merge la pilula.

Sunt surprins de alți oameni care sunt foarte bolnavi, bătrâni și toți se agață de viață.
La televizor explicați că în o sută de ani populația Rusiei va fi înjumătățită. Și toate acestea într-un ton de afaceri, spun ei, nu se poate face nimic în legătură cu asta, care este folosirea agitării aerului? Și asta trebuie să facem, să ne agităm și să strigăm, pentru că înseamnă moartea Rusiei. Renașterea Rusiei ar trebui să devină o ideologie, care se spune acum că nu este în țara noastră,

A doua zi în știri: la Moscova au arestat 42 de tipi pentru huliganism - a strigat:

Au tunat mașini, au bătut trecătorii. Din democrația noastră, tinerii au mers pe un acoperiș, de la permisivitate și impunitate.

Între timp Kadannikov atârnat „înșela“ procurorii, spun ei, nu vor susține viteza transportorului de 7,5 metri. Da, nu supraviețuiesc dacă nu iau în considerare de lucru la sfârșit de săptămână, numai cu o astfel de viteză și trebuie să lucreze pentru a face mai multe mașini. Acum conducerea face totul pentru a acoperi urmele furtului său.

Putin încearcă să salveze Rusia. Dar unul în teren nu este un războinic, dacă în jurul lui sunt niște rascali. Toate acestea sunt înțeles, prin urmare, pesimismul general. Neîncrederea în puterea de stat, care a demonstrat că poate fura, dar nu creează.

Răbdarea poporului nu este nelimitată. Sau este fără limite? Suntem obișnuiți să trăim. Tolerați și nu așa. Deja au început să apară articole care critică guvernarea lui Elțîn, unde afirmă, de asemenea, că prăbușirea completă a Rusiei stă înainte. Berezovski face ochi cinstiți și vederea unui salvator, un gardian al Patriei. Alții îl potrivesc. Lunar a exportat un miliard și jumătate de dolari.

Mai mulți oameni pleacă, alții sunt împușcați, alții mor. În Rusia există 145 200 de tone. Bunăstarea poporului este principala sarcină a guvernului. De fapt, toți au grijă de bunăstarea bogățiilor nouveau. Dumnezeu interzice să atingă cel puțin una, de îndată ce încep să strige despre încercarea de libertate, ca în istoria recentă cu Gusinsky.

În Georgia, seceta fără precedent, 50 de milioane de dolari în daune, această secetă a fost în anii '60, dar apoi a fost Uniunea Sovietică, a existat cineva care să ajute, noi nu observa nici seceta.

Și acum Shevardnadze dorește să ceară ajutor de la Chirac, care este președintele CEE. Georgieni și se va zbate în sărăcie mai rahat timp de 20 de ani, până la o nouă generație va crește, ceea ce va spune că este necesar să se re-intra în Rusia. Îmi pare rău, nu voi trăi pentru a vedea acest moment.

Nu funcționează ceea ce vreau. Și de la cine se întîmplă? Rar cineva. Deci, trebuie să te supui. Filozofic percepe viata. Din ce în ce mai mult cred că păcatele tinerești afectează acum, în vârstă. De fapt, chiar dacă mi-aș cunoaște tinerețea. Dar tinerii nu vor să știe. Și dacă au auzit de cunoștințe, ei nu o urmează, pentru că este mai ușor decât să urmezi, să te forțezi, să te abții, să-l restricționezi.






Aceeași carte este percepută diferit de diferiți oameni. Unul ia intriga, o altă idee, filosofia, a treia căutări pentru scene pictate.

- Hai să bem ceva.
- Da, nu este.
- Am făcut-o.

Soția lui a adus castraveți sărate, dragă. Gena, amintindu-mi că am cerut să aduc miere și am dat bani, am întrebat:

Shurik a fost de acord să vândă la 60 de ruble pe kilogram, adică la un preț urban, care manifestă dezinteresul total în vânzarea mierei sale.

A doua zi, Gene a cumpărat miere de la alta. M-am luat pentru 210 de ruble, iar pentru mine mea două sute, ca și în cazul în care tem că eu nu plătesc în plus o diferență. Mai rău decât această miere, nu am încercat și am negat altcineva să o întreb. M-am gândit că vor cumpăra o miere bună, adevărată și vor fi cumpărate ca să scape de ea. Și nu mai cere. Nu mă așteptam la asta. Se pare că susținem relații bune. Nici eu, nici Vika nu am spus că nu ne-a plăcut dragostea, dar nu am avut plăcere. Mai ales că Nina trebuie să înțeleagă, deoarece tatăl meu are un stup.

Vara au ținut mama ei, lăsând Dneprodzerjinsk Nicholas, care în cele din urmă a luat să bea, și care anul batjocoritoare vecini, recent, a fost destul de accident vascular cerebral, și soția sa numit Nina și a început să se plângă că nu există bani pentru tratament, dar Nina nu are o astfel bani, copiii lor trebuie trași. Nu pot înțelege o atitudine atât de calmă a celor dragi, el îi bate joc de ei, dar suferă și, în orice mod posibil, îl răsfrâng. Nina a venit la ei și, în primul rând, a mers la fratele ei cu mâncare, deoarece el primește numai vodcă.

"Nu am mai mancat unt pentru mult timp", a spus Nikolay mai degraba.

Aparent, bețivilor alte persoane decat non-consumatorii de alcool, acestea au un mod de viață, nu numai, dar, de asemenea, de gândire. Probabil aceeași diferență ca și ucigașul și non-ucigașul.
Unul a încălcat linia, iar celălalt nu poate și nu vrea. Astfel de oameni ar trebui să fie izolate și nu este justificată, așa cum se face acum, când toate scoate în evidență starea de ebrietate și capacitatea de a jura în trei povești, și nu ezitați să vorbesc despre asta la TV și în presa scrisă. Căderea moralei?

Unii prezic dezintegrarea Rusiei, ceea ce este foarte posibil. Toate imperiile se prăbușeau. De ce este mai bine Rusia? Stare friabilă. Fără o tijă. O chestiune de timp. Dar toate acestea vor fi decise fără mine. Copiii și nepoții vor vedea. Îmi pare rău.

Din copilăria mea, am idealizat pe Gen, ca pe un frate mai mare, crezând că era mai deștept decât el însuși, respectat. Acum, când a fost mai bine învățat, a văzut că era obișnuit, nu mai bine decât aceiași țărani din sate și orașe, obișnuiți. Nu e vina lui că e așa. Și viața a făcut asta. Suntem toți copii ai timpurilor noastre.

Aproximativ zece ani în urmă, Alla Vladyka i-a promis, aranjat pentru VAZ, a numit un moment de întâlnire la punctul de control. A venit. Ea a ieșit afară și a început să țipă la el, reproșându-l într-un fel, ceva ce a greșit. Nu a spus nimic, a tolerat, crezând că va striga și o va conduce la muncă. Dar puțin depinde de asta, nu era timpul sovietic, când era destul de datând. Mai târziu, el a fost aproape de fiecare dată când ne-am întâlnit ne-a spus cum Alla țipat la el, și el a fost tăcut, tolerat, chiar dacă a fost foarte dezamăgitoare.

"Soția mea nu țipă la mine atât de mult cât a țipat și aș fi făcut bine."

Încă o dată l-au sunat și a cerut să vină la dacha și să o ia acasă cu o recoltă. A spus că nu-și amintește unde este dacha ei.

- După cum nu-ți amintești, m-ai luat de atâtea ori. A protestat și a început să mai țipă din nou.

El a închis și de atunci nu știu. Și acest episod, își amintește întotdeauna. Ascultați de fiecare dată la fel plictisitoare, și o voi rupe, cu toate că am înțeles că fac rău, el nu mai era de spus, și ori de câte ori ne-am cunoscut, el spune aceleași episoade. Nina tăcută și ascultă, probabil pentru a suta oară. Nu este destul de clar pentru mine. În primii ani de cunoștință, am respectat-o ​​pentru adevăratul spirit comunist, uneori a spus:

"Dacă toți comuniștii ar fi aceiași cu voi, atunci am fi trăit demult în timpul comunismului".

Vroia să se alăture petrecerii, dar Gena nu-i permitea. Ea este cu opt ani mai tânără decât soțul ei, care era adesea gelos. Poate că au existat ocazii. Dar nu vorbește niciodată despre asta. Doar o singură dată, la un festival, am fost cu ei, și Nina este atât de beat încât sa răzvrătit împotriva căsătoriei ei, sau o viață liniștită. Nici măcar nu știu ce să spun, și ce a fost?

Se pare că, așa cum se spune, ceea ce este treaz în minte, beat în limba: ea a vrut distracție, dragoste, flirtează.

Femeile trebuiau să o calmeze și am intrat într-o altă încăpere, știind că Gene ar fi neplăcut dacă am învățat ceva în plus. copii rasfatati, mai ales Alexis, care e tatăl în nimic nu se face, și cu furie la el, bruxism lui, nici nu ezitați să mă. Copiii nu pot fi răsfățați dacă doriți ca ei să fie oameni buni, dar majoritatea mamei cred că ar trebui să-și strică copiii. Apoi se așează pe cap, mamele lor plâng, dar este prea târziu pentru a rezolva orice.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: