20 scripturi Ajax pentru site

Elementary, Watson)
Formulare goale
funcția SomeFunct () dacă (form.FieldName.value.length = "") alertă ("Câmp gol!");
>
>
Pe butonul sau pe onsabitul formularului, îl atârnați.






Opțiunea 2
dacă (form.FieldName.value.length <1(или нужная тебе длинна) ) alert( «Пустое поле!» );
Deci, pentru a nu înscrie nume mai mult de N caractere pune restricția LENGTH = N la câmpuri

funcția ValidateForm () var emailID = document.frmSample.txtEmail

dacă ((emailID.value == null) || (emailID.value == »»)) alert ("Introduceți ID-ul de e-mail")
emailID.focus ()
return false
>
dacă (echeck (emailID.value) == false) mailID.value = »»
emailID.focus ()
return false
>
retur adevărat
>


Introduceți o adresă de e-mail:












Bună, nu știu cum să rezolv o jquery cum ar fi să faci un joc meritat în ImageFlow?

Da, prea mult pentru a alege, vreau să obțin același efect ca în Imageflow + Highslide, astfel încât atunci când faceți clic pe imaginea centrală se deschide o cutie de lumină cu o imagine de dimensiune completă, dar pe jQuery

Mulțumesc pentru selectarea scripturilor, a fost foarte util

Și nu puteți spune cum să limitați lungimea unui mesaj în textarea? Și, în general, căutam un script pe AJAX, care va afișa în timp real fereastra mini-chat-ului meu pe site ...

Bună ziua. Imediat imi cer scuze pentru o intrebare brazda (pentru cererea ca gritsya in ochi sa nu bata)))))) Alex Volkov spune-mi rog (poate avea ceva lucru) cum sa faci un chestionar mic pe ajax. Tipul de test psihologic, răspunde la întrebări și apoi rezultatul este dat.
Sunt gata chiar să ajut financiar))) este pur simbolic adevărat, dar totuși.
Răspundeți la săpun, vă rog.

Foarte interesante scripturi

20 scripturi Ajax pentru site

Numele meu este Volkov Alexander, programam pe web pentru PHP.

De asemenea, trebuie să administrez un server, să iubesc cu sistemele de tip unix, să mă distrez cu wordpress și să fac tot felul de gunoi, despre care scriu aici.

Găsiți-o







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: