15 moduri de a folosi un cablu otg cu dispozitivul tău Android

15 moduri de a folosi un cablu otg cu dispozitivul tău Android

15 moduri de a folosi un cablu otg cu dispozitivul tău Android

15 moduri de a folosi un cablu otg cu dispozitivul tău Android

Din acest punct, începem să ne răsfățăm cu tot felul de periferice. Din nou, primul lucru care vine în minte este conexiunea unui șoarece. Android nu generează nicio întrebare - după conectare, cursorul apare imediat pe afișaj, care reacționează ireproșabil la mișcările mouse-ului. În acest caz, la fel ca la Big Brother, toate programele vor fi lansate făcând dublu clic.







15 moduri de a folosi un cablu otg cu dispozitivul tău Android

Din prima zi a apariției comprimatelor, holivarul nu se oprește pe tema că toate tipurile de tablete sunt create numai pentru consumul de conținut, dar nu pentru crearea sa. Pentru noi, bloggerii, capacitățile comprimatelor moderne sunt suficiente pentru a crea "conținut în câmp": scrieți o notă pe șosea sau cu o lipsă temporară de un laptop. Cu toate acestea, nimeni nu va argumenta că textul este mult mai convenabil să tastați folosind o tastatură fizică decât o tastatură virtuală. Din fericire, Android vă permite să conectați complet tastatura fără probleme cu același cablu OTG.

15 moduri de a folosi un cablu otg cu dispozitivul tău Android

15 moduri de a folosi un cablu otg cu dispozitivul tău Android

15 moduri de a folosi un cablu otg cu dispozitivul tău Android






15 moduri de a folosi un cablu otg cu dispozitivul tău Android

Pe urmă am primit setul cu cască Siberia V2 Frost Blue. Nu are minijack. Atât transmisia de putere, cât și transmisia sunetului asigură ieșirea USB, pe care am grăbit să o conectez la cablul OTG. Spre surprinderea mea, atît difuzoarele, cît și microfonul și rotița de reglare a volumului, și chiar luminile de fundal ale setului cu cască, i-au câștigat imediat.

15 moduri de a folosi un cablu otg cu dispozitivul tău Android

15 moduri de a folosi un cablu otg cu dispozitivul tău Android

15 moduri de a folosi un cablu otg cu dispozitivul tău Android

Popular printre androidovodov este conectarea în principal la Android-comprimate USB-modemuri. Într-adevăr, de ce plătiți mai mult pentru modificarea 3G / LTE a jumătate din costul său, dacă puteți conecta un "fluier" la el. Cineva va numi această logică primitivă, dar mulți oameni acționează în acest fel. Dar aici e lucru - conectați USB-modem la dispozitivul cu sistem Android poate fi doar un mod sens giratoriu, care este, folosind permisiuni de root și software-ul corespunzător. În cele mai multe cazuri, veți obține un destul de versatil PPP Widget 2. În cazul în care „Start“ USB-modem prin PPP widget 2 ar putea să nu, atunci căutarea fericirii în forumurile relevante - aceasta va va ajuta cu siguranta.

15 moduri de a folosi un cablu otg cu dispozitivul tău Android

15 moduri de a folosi un cablu otg cu dispozitivul tău Android

15 moduri de a folosi un cablu otg cu dispozitivul tău Android

În plus față de orice altceva, vă puteți conecta la gadgetul dvs. absolut orice dispozitiv, adesea de utilitate îndoielnică, care este alimentat de o ieșire USB. Căști USB, lămpi USB, frigidere USB, ghirlande USB - această listă poate fi continuată pe o perioadă nedeterminată.

Am un încălzitor de cupă, combinat cu un hub USB. Este posibil ca din cauza acestei funcții centrul să refuze să funcționeze corect, dar mi-a încălzit borcanul de cafea cu slavă.

15 moduri de a folosi un cablu otg cu dispozitivul tău Android







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: