13 moduri de a face orașul kinder - poate fi diferit

13 moduri de a face orașul kinder - poate fi diferit

Odată ajuns în jurnalul de la Aliki Kalaida, am găsit o listă cu o sută de sarcini creative de la Keri Smith. Atât de simplă și în același timp de profundă, sugestiile ei mă încântau.







  • "Desenați același subiect în fiecare zi în timpul săptămânii"
  • "Înregistrați toate sunetele pe care le auziți într-o oră"
  • "Combinați două lucruri care nu au fost unite înainte"

Mi sa părut că omul care a inventat acest lucru trebuie să aibă multe alte gânduri fascinante.
Așa că am început să mă imers în universul lui Carey Smith.

Ea mi-a adus că «Guerilla Art Kit» (în traducere rusă, „Lăsați mesajul la arta kit mondial de stradă.“). Acum, această carte (mai probabil chiar un album) merge pe mâinile prietenilor. În inima mea a fost o idee de a face orașul kinder.

Nu pentru a face ceva ingenios, unic, etern. Și pentru ca cineva să zâmbească.

13 moduri de a face orașul kinder - poate fi diferit

Maria Suhobskaya a scris despre felul în care notele se pot multumi pe cei dragi, dar lumea este mult mai mult! Fericit și necunoscut.

13 moduri de a face orașul kinder - poate fi diferit

2. Desenați imagini amuzante sau înțelepte. Răsucește-te în jurul orașului.

Din punct de vedere etic, acesta va fi lipit astfel încât serviciile de la oraș să-i poată rupe ușor, dacă este necesar. De exemplu, o soluție de săpun sau un strat adeziv slab.

13 moduri de a face orașul kinder - poate fi diferit

13 moduri de a face orașul kinder - poate fi diferit

3. Obiecte dragute sau amuzante. Foarte simplu! Stai acolo unde trecătorii pot să-i zâmbească.

Un card de stradă tricotat este numit "bombardarea firelor" (bombardarea firelor - de la bombardamentul de fire din engleză).

Nu vă surprindeți dacă obiectele dvs. sunt dezlegate și îndepărtate. Îmi place să stea în St. Petersburg meduze unită și, de obicei, câteva zile pe care le iau departe, și, uneori, - într-o curte vecină, uneori - complet. Valoarea unei cărți de stradă tricotate este că cineva a zâmbit, nu că a atârnat o sută de ani.

13 moduri de a face orașul kinder - poate fi diferit

13 moduri de a face orașul kinder - poate fi diferit

4. Lăsați o carte inutilă pe bancă.

Notați-vă că ați citit-o deja și l-ați transferat pe cineva interesat, cerându-vă să lăsați cartea pe bancă după ce ați citit-o.

13 moduri de a face orașul kinder - poate fi diferit

5. Desenați ochii. Puneți-le pe cutia poștală sau pe post.

Ca opțiune: uitați-vă în mediul înconjurător, ceva care arată foarte mult ca o față sau față și faceți o fotografie.

13 moduri de a face orașul kinder - poate fi diferit

13 moduri de a face orașul kinder - poate fi diferit






6. Scrie cărți cu dorințe plăcute și le împrăștiați în cutiile poștale ale vecinilor.

13 moduri de a face orașul kinder - poate fi diferit

13 moduri de a face orașul kinder - poate fi diferit

Ca opțiune: scrieți multumesc e-mail-urilor celor care v-au surprins recent.

7. Spuneți complimente sincere toată ziua.

Am remarcat ceva remarcabil, nu tăcea: spune-mi. Chiar dacă este o pălărie chic a unui vecin casual pe un microbuz. Dacă se dovedește cinstit și simplu, ea o va aprecia.

13 moduri de a face orașul kinder - poate fi diferit

8. Scrieți în rețelele sociale despre un loc neobișnuit și preferat în oraș.

13 moduri de a face orașul kinder - poate fi diferit

9. Petreceți un tur gratuit pentru prieteni.

Pregătiți-vă în avans, citiți articole și cărți. Turneul să fie istoric sau fantastic.

13 moduri de a face orașul kinder - poate fi diferit

10. Du-te de-a lungul străzii familiare ca și cum ai vedea-o pentru prima dată.

13 moduri de a face orașul kinder - poate fi diferit

13 moduri de a face orașul kinder - poate fi diferit

13 moduri de a face orașul kinder - poate fi diferit

11. Găsiți cinci obiecte pe stradă și scrieți despre fiecare poveste.

Misterul ferestrei rotunde și ca un felinar se îndrăgosti de o fată vecină

13 moduri de a face orașul kinder - poate fi diferit

12. Găsiți 10 lucruri de care nu aveți nevoie în apartament. Construiți ghirlande sau pandantive din ele. Decorați ceva în oraș.

13 moduri de a face orașul kinder - poate fi diferit

Ca opțiune: colectați capacele din pastă de dinți, șampoane și alte tuburi. Îmbracă un copac aleator de Crăciun în curte sau în parc.

13. Puneți detaliul nebun pe întregul set de haine obișnuite. Când vă privesc cu surprindere, zâmbiți înapoi.

13 moduri de a face orașul kinder - poate fi diferit

Se spune:
Ce faci pe stradă, toată lumea vede. Persoane cu care nu vei putea să vorbești niciodată, oameni care nu vor putea niciodată să vorbească cu tine.

Chiar și pe cele pe care nu le vei întâlni niciodată. Dar într-o zi te întâlnești cu un astfel de bărbat și spune că a văzut. Acesta este un sentiment uimitor.

Aceasta este conexiunea care apare între părțile care nu trebuie conectate. Această conexiune nu ar trebui să fie.

Mulțumită acestui lucru, lucrurile apar pe stradă, care nu sunt de obicei acolo, sentimente care nu sunt atât de ușor de găsit. Cuvinte pe care le uităm să le spunem.

13 moduri de a face orașul kinder - poate fi diferit

Pe același subiect

13 moduri de a face orașul kinder - poate fi diferit
oraș

13 moduri de a face orașul kinder - poate fi diferit
oraș

13 moduri de a face orașul kinder - poate fi diferit
oraș

acesta este un post foarte cool, vă mulțumesc! ajută să distrage atenția de la bytovuhi și să fie mai atent la detalii) kayfovala, în timp ce lucrează la ea! Ei bine, după cum am scris deja pe FB, plicul cu ochi de lipire se așeză ferm în buzunarul din haină))

Bozhechka, am găsit-o! A găsit un bărbat care a privit PIKE! Și tu ești tu.

Vă mulțumim pentru post! Mi-a plăcut ideea de a trimite cărți poștale la cutiile poștale ale vecinilor)) Voi pune în aplicare!

Am avut mult timp idei similare, și în sfârșit au existat oameni cu aceeași minte! Am corespondat o dată poezii preferate de pe cărți poștale și a plecat în diferite locuri din oraș (printre servetele in cafenele, investit în cartea în librărie, expuse între gratiile de la fereastră), și a scris sacii versuri pe trotuar. Iar pentru un vis lungă perioadă de timp pentru a cumpăra vopsea de culoare și de vopsea un curcubeu în orice fisuri în pereți și cărămizi sub stuc mărunțire - ca și în cazul în care există partea greșită strălucească. Iată mai multe idei - este bine 🙂

Vă mulțumim pentru acest articol! Din nou, vreau să creez și să mă ridic în mediul urban))))

Ceea ce este deosebit de plăcut, după 2 ani, în oraș a început să organizeze evenimente care susțin inițiativa de a revitaliza orașul.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: