10 Semnează că un om te distruge

Orice femeie, chiar și cea mai puternică, curajoasă, încrezătoare în sine și atractivă, poate suferi o violență psihologică la o anumită etapă a vieții ei. În ce etapă ar trebui o femeie să înțeleagă că un om a început să o manipuleze? Cum să recâștigeți armonie interioară și încredere, începeți să vă bucurați de viață? În acest articol oferim cele mai comune 10 semne, cunoașterea cărora va permite unei femei să evite distrugerea psihologică.







10 Semnează că un om te distruge

Un bărbat interzice unei femei să se întâlnească cu prietenii

Un partener care permite să se comporte cu o femeie în acest fel, cel mai probabil, vrea ca ea să fie proprietatea lui. Pentru a face acest lucru, totul se face astfel încât o femeie cât mai rar posibil să comunice cu prietenii ei. Omul nu vrea să înțeleagă că, pe lângă relația de dragoste, femeia are oameni cu care îi place să comunice.

Un om insultă o femeie

Femeia este important să se înțeleagă că orice porecla peiorativ dat de barbati la femei, chiar și în formă de benzi desenate, urs în sine scopul de a face rău și a rănit-o, pentru a ajunge să fie pe locația specificată. Dacă o femeie este indignată de acest comportament, omul va încerca să se protejeze. În acest caz, el va da vina pe femeia pe care ea a exagerat încă prea percepe ofensat, explica faptul că multe lucruri ar trebui să fie mai ușor de urmărit. Femeia intuitiv va înțelege că un astfel de tratament nu este în valoare de ea. De obicei, tirani de sex masculin încearcă să convingă o femeie că ar trebui să se refere în mod normal, să insulte, în speranța că se referă în mod incorect la situația. O femeie nu ar trebui să permită un astfel de tratament cu ea însăși.

Un om în eșecurile lui îi învinovățește pe o femeie

O femeie ar trebui să fie avertizată dacă un om o acuză în mod sistematic de problemele ei. Istera rulare nu este cel mai bun comportament al unui om. Dar acesta este modul în care un om încearcă să demonstreze că nu este vinovat de nimic și încearcă să-și transfere responsabilitatea la o femeie.

Un om bea alcool sau droguri narcotice

Majoritatea tiranilor masculi abuzează de alcool sau depind de droguri. Această dependență duce, de obicei, la un comportament necontrolat.

Omul intimidează

Dacă un om provoacă frică într-o femeie, relația lor este dificil de numit normal. Dacă un om încearcă să-și umilească femeia sau să se intimideze, atunci o astfel de relație este mai bine să se încheie. Pentru a accelera separarea ar trebui să fie în cazul în care un om încearcă să provoace o situație periculoasă în mod intenționat.

Un om întotdeauna pedepseste o femeie pentru timpul petrecut fără el

Acest comportament este tipic bărbaților care interzic, de asemenea, o femeie să se întâlnească cu alți oameni. Dacă o femeie pleacă câteva ore să se întâlnească și o face fără consimțământul partenerului, atunci urmează pedeapsa. Cel mai probabil, un bărbat aflat într-o astfel de situație va țipa și va insulta o femeie, o amenință, care va folosi metode mai eficiente, inclusiv forța fizică

Un om se așteaptă de la o femeie supunere

Un om care este înclinat spre violență psihologică, sunt sigur că este o persoană unică. Astfel de manifestări ale narcisismului au condus la cerința de ascultare de la o femeie. El dorește ca o femeie să acționeze ca un sclav și în mod voluntar. Un bărbat dorește ca o femeie să-l asculte și să fie de acord cu el.

Un bărbat prezintă o gelozie dureroasă

Sadeții bărbați nu își controlează adesea comportamentul și manifestă gelozie dureroasă. Gelozia unor astfel de bărbați se manifestă literalmente tuturor prietenilor și cunoștințelor, fanteziilor și obiectivelor femeilor, pentru că toate acestea distrage o femeie de la el. Astfel de bărbați vor să preia controlul asupra tuturor componentelor vieții unei femei.







Un om încearcă să controleze o femeie cu propriile emoții

Sustinatorii psihologici sunt manipulatori buni. Un astfel de bărbat, dacă o femeie nu este de acord cu el într-un fel, se răznește demonstrativ și amenință că prin ruperea relațiilor, va pedepsi o femeie pentru neascultare. El va încerca în mod constant să facă o femeie să se simtă vinovată dacă încearcă să-și apere propria poziție.

Omul ridică mâna

Violența fizică este un lucru teribil. Dacă un bărbat arată agresiune, atunci cu timpul se dezvoltă într-o atitudine mai crudă. În acest caz, omul nu numai că va amenința și intimida, ci va începe să folosească forța fizică. Dacă un om este un personaj exploziv și înainte ca el să folosească forța, pe emoții, să distrugă tot ce vine la îndemână, atunci, în timp util, această forță se va întoarce neapărat împotriva unei femei. O femeie aflată într-o astfel de situație ar trebui să ia o decizie finală cu privire la ruperea relațiilor fără să se gândească. Un bărbat care și-a permis să ridice mâna împotriva unei femei nu poate fi numit un bărbat.

Amintiți-vă că fiecare femeie merită să fie nu numai liberă, ci și fericită, dorită și iubită.

  • 10 Semnează că un om te distruge
    Dorința de a privi perfect este o boală? Dacă încearcă în mod constant pentru a schimba aspectul său, ritmul te diete si programe de antrenament pentru ore întregi încercând stil nou și opțiuni pentru make-up, petrece câteva ore în scaunul frizerului pentru a obține coafura dorită, este posibil ca în spatele tuturor acest lucru nu este doar dorinta de a arata bine, dar nu a fost încă și o tulburare mentală specială.

    10 Semnează că un om te distruge
    Omul transformă filmul în realitate cu propriul său profesor mâinile de stiinte psihologice de la Ohio State University spune ca cel mai bun mod de a scăpa de gânduri și emoții negative - pentru a le scrie pe o bucată de hârtie și aruncați sau arde.

    10 Semnează că un om te distruge
    Temperamentul Psihologia este un lucru greu de înțeles, căci astăzi, cu toate metodele disponibile de psihanaliză, este dificil de înțeles sufletul fiecărei persoane care are nevoie de ajutor psihologic.

    10 Semnează că un om te distruge
    Vorbind despre sfârșitul lumii este o adevărată pierdere a sănătății pentru oameni Vorbind despre sfârșitul iminent al lumii, se dăunează sănătății oamenilor, iar cei care diseminează astfel de zvonuri ar trebui judecați.

    10 Semnează că un om te distruge
    agresiune Psihologie În fiecare zi, stând pe internet sau ma uit la TV, suntem martorii unui film continuu la diferite scări - care a ucis pe care, doborâte, jefuit sau confiscate.

    10 Semnează că un om te distruge
    Ce este libertatea? O conversație recentă, ținută cu una dintre cunoștințele mele bune, ma scufundat în gânduri profunde.

    Un monolog al unui bărbat se potrivește sub toate cele 10 puncte:
    "Bună, hipopotamul meu. Din nou, a rătăcit oriunde? De câte ori ți-ai spus să nu te întâlnești cu Katya? Încă o dată aflu - o vei face. Vodka se toarna repede, altfel îmi voi rupe capul. Rularea, am spus! Veți arăta - voi divorța. Sunt deja mustrată din cauza dvs. la serviciu. "

    Toate cele de mai sus am supraviețuit timp de 8 ani. E doar groază. Și de mult timp nu am înțeles ce se întâmplă. Îmi place și îmi place. Dar a venit ora când nu mi-a păsat. Am țipat, am jurat, am plecat și am avut 2 copii. Acum nu merge și nu am unde să merg. Mă duc la un psiholog. Se pare că a spus că a înțeles totul și a ajutat în jurul casei (care nu se întâmplase niciodată) a fost agravat de toate băuturile alcoolice și se pare că acum nu mai bea. El îi iubește pe copii și ei o fac. Sunt într-o stare care nu poate fi descrisă. Am luat niște măsuri cum ar fi mașina mea și un contract de căsătorie, am luat o chitanță că nu voi merge acasă într-un stat beat. Fetelor, dacă vedeți că o persoană se arată în mod necorespunzător. fugi de el. Nici o iubire nu te va salva, și îți vei distruge viața. Sau odată căzut, nu dați naștere copiilor, aruncați o privire și puteți rula puțin. Toate capre. și așa mai departe. și altele asemenea.

    Da săraci nefericită tirani și bălțată și muzhicho, desigur, așa că cine vorbește, tratează țăranii ca skatin de lucru pe care întotdeauna ceva să fie, sau cum imbecilul bolnav, care poate și ar trebui să fie înșelați zamanipulirovat, și așa mai departe. d. și contribuția dumneavoastră, care a fost într-o astfel de relație, în conformitate cu descrierea pe care, de asemenea, mai bine, toate caprele, cu podhodm și sfântă va fi capra. - pentru femeile furioase Sunt femeie, doar apreciez cu adevărat situația.







    Articole similare

    Trimiteți-le prietenilor: