10 Rănirea ja-chan, după care oamenii obișnuiți nu trăiesc mult după ce au făcut această colecție, am realizat asta

10 Rănirea ja-chan, după care oamenii obișnuiți nu trăiesc mult după ce au făcut această colecție, am realizat asta
După ce am făcut această colecție, am realizat că nu știm nimic despre durere. "alt = '10 Rănile lui Jackie Chan, după care oamenii obișnuiți nu trăiesc mult timp. După ce am făcut această colecție, am realizat că nu știm nimic despre durere. „/>







Da, nu eo glumă. Această întrebare nu ne-a dat pace pentru întreaga perioadă în care acest material a fost pregătit. Nu mă credeți? Uitați-vă la acest lucru, departe de lista completă a rănilor primite de artist pe scenă și veți înțelege totul pe cont propriu.

PROCEDURILE LUI DUMNEZEU

10 Rănirea ja-chan, după care oamenii obișnuiți nu trăiesc mult după ce au făcut această colecție, am realizat asta

Vom începe cu această listă, probabil, cele mai cunoscute și periculoase leziuni intr-o cariera de Jackie Chan, care a primit în tinerețe în timp ce filma „Armura lui Dumnezeu“. Și s-au întâmplat următoarele: când a sărit de la zidul castelului până la copac, Chan nu a rezistat și a căzut pe piatră, trecând prin el. craniu.

Ca urmare a căderii, Jackie a suferit o leziune de bază a craniului și hemoragie cerebrală. După aceea, urechea dreaptă a actorului aude mai rău decât stânga. Așa cum am menționat mai devreme, acesta este cel mai grav rănit, a fost aproape în valoare de viața lui Jackie Chan.

DRINK MASTER

10 Rănirea ja-chan, după care oamenii obișnuiți nu trăiesc mult după ce au făcut această colecție, am realizat asta

Bineînțeles, stăpânii beți sunt în răscula rusului și nu primesc astfel de răni, dar nimeni nu scrie despre ele. Dar Jackie Chan a căzut de pe masă, sprâncene rănit și marginea ochiului, aproape că l-au pierdut. O consecință a acestui fapt a fost o operație plastică asupra ochilor.

RĂSPUNSURILE LUI DUMNEZEU 2

10 Rănirea ja-chan, după care oamenii obișnuiți nu trăiesc mult după ce au făcut această colecție, am realizat asta

Când filmează bătălia finală, în filmul "Armura lui Dumnezeu-2", mersul înapoi pe cărbuni arzători, actorul și-a ars mâinile. Probabil, acesta este unul dintre cele mai obișnuite filme (din punct de vedere al rănilor, desigur) în cariera lui Jackie.

Șarpe în umbra Vulturului

10 Rănirea ja-chan, după care oamenii obișnuiți nu trăiesc mult după ce au făcut această colecție, am realizat asta






Aici totul a început destul de prozaic: actorul Hwang Jang Li a bătut accidental unul din dinții lui Jackie. Doar un dinte. Dar acolo a fost. În timpul filmării scenei de luptă, mâna lui Jackie a atins în mod accidental o sabie ascuțită, care trebuia să aibă o lamă bontată. Ca rezultat, sângele sa vărsat, Chang a țipat din durere, iar regizorul, hotărând că ar trebui să continue să tragă. Rezultatul este că în film vedem sânge real.

ROB BI GOUD

10 Rănirea ja-chan, după care oamenii obișnuiți nu trăiesc mult după ce au făcut această colecție, am realizat asta

Aici totul sa dovedit bine. La începutul filmării, când Chan urcase pe peretele clădirii, Chan și-a rănit nasul. Dar soarta personajului negativ pur și simplu nu a putut părăsi artist, și ca urmare a faptului că unul dintre cascadori poartă pantofi greșit, și prea mult a lovit Chan în piept, el a suferit o leziune a cartilajului piept.

DEZABILITĂȚI ÎN BRODĂ

10 Rănirea ja-chan, după care oamenii obișnuiți nu trăiesc mult după ce au făcut această colecție, am realizat asta

În această poveste, este interesant nu cât de mult vătămarea, ci modul în care actorul a experimentat-o. Când sari de pe un pod pe o pernă de aer a rănit său osul coapsei, fluierul piciorului, glezna, a rupt glezna stângă, și, în plus, a primit o fractură deschisă de deget de la picior.

Un altul ar fi în loc Chan a părăsit site-ul până la recuperarea completă. Dar eroul nostru nu este așa. El a hotărât să termine împușcarea, purtând o șosete din ipsos, pictată sub un adidaș.

RANDOM SPY

10 Rănirea ja-chan, după care oamenii obișnuiți nu trăiesc mult după ce au făcut această colecție, am realizat asta

În timpul filmării acestui film, Chan a luat o bucată pe cap și un piept zdrobit, iar în timpul saltului de pe scări rulante a tăiat degetul arătător al mâinii drepte. De asemenea, cartilajul coccisului a fost deteriorat, ceea ce a dus la paralizia temporară a părții inferioare a corpului. Ce pot spune? Ei bine, puțină odihnă.

10 Rănirea ja-chan, după care oamenii obișnuiți nu trăiesc mult după ce au făcut această colecție, am realizat asta

Din nou, Jackie Chan și-a ars mâinile. De data aceasta, în timpul saltului prin perdeaua aprinsă. Și, în plus, și-a tăiat fața cu un cablu metalic atunci când a filmat scene finale. Mă întreb de câte ori a fost amintit că cicatricile decorează un bărbat?

DOMNUL DRAGON

10 Rănirea ja-chan, după care oamenii obișnuiți nu trăiesc mult după ce au făcut această colecție, am realizat asta

În acest film, a suferit din nou un actor craniu, pentru că în timpul căderii cu piramida de tur de forță, el a fost rănit grav partea din spate a craniului. Ei bine, el a adăugat o barbă ruptă și o maxilară ruptă inferioară.

10 Rănirea ja-chan, după care oamenii obișnuiți nu trăiesc mult după ce au făcut această colecție, am realizat asta

Jackie Chan nu ar fi fost el însuși, dacă nu se juca cu soarta în mare. În acest moment, ca urmare a căderii de pe turnul cu ceas, el a suferit o accidentare a coloanei vertebrale, Fractura de gât, și, de asemenea deteriorat gât. Și din nou, artistul "termină" lista rănilor cu un nas și degete rupte.

Rețineți, acest lucru este departe de toate leziunile pe care Jackie Chan le-a primit în timpul carierei sale. De fapt, au fost de mai multe ori mai mari și, probabil, nu merită în timp ce cu el să pronunțe fraza: "Viața este durere!" Știe sigur de toată durerea.







Trimiteți-le prietenilor: